ZVEZDINA KATASTROFA! Crveno beli imali +14 a izgubili nakon produžetka od Albe

Alba bolja posle dodatnih pet minuta i sjajne napadačke role u poslednjoj deonici

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Pioniru od berlinske Albe u okviru 14. kola Evrolige rezultatom 90:84 i na taj način su vezali peti uzastopni poraz u najelitnijem takmičenju.

Crveno-beli su imali +14 u poslednjoj deonici, potom su dozvolili rivalu  a se trojkama vrati u meč i povede u finišu, ali je Džordan Lojd vezao pet poena na ulasku u poslednji minut.

Ipak, Alba je imala poslednji napad posle kog je Sikma otišao na liniju penala i na 1.3 sekunde odveo svoj tim u produžetak.

A tamo Zvezda jednostavno nije imala ni snage i ni koncentracije, dok je prednost gostiju rasla iz napada u napad i već na dva minuta do kraja produžetka bilo je jasno da će Alba stići do skora 6-7, dok je Zvezda sada na 4-10!

Uskoro opširnije...

Uživo:

Produžetak:

45.minut 84:90

44. minut (82:89) - Lojd pogađa trojku, Timan vraća za dva.

44. minut (79:87) - Zvezdina igra se raspala, Alba ide ka pobedi.

43. minut (79:85) - Timan pogađa za dva poena uz zvuk sirene. Zvezda na drugoj strani nije ni uputila šut.

42. minut (79:83) - Trojka Lojda iz velike daljine. Međutim, Grejndžer vraća na drugoj strani

41. minut (76:78) - Lo postiže svoj 20. poen.

4/4

40. minut (76:76) - Sikma pogađa dva bacanja na 1.3 sekunde do kraja. Volden je pogodio trojku na drugoj strani, ali je šut došao prekasno.

40. minut (76:74) - Lojd pogađa za Zvezdu, Gifaj vraća za Albu.

39. minut (74:72) - Lojd je vezao tri poena sa linije penala, nakon što je fauliran u šutu za tri poena. Potom je Lo promašio za tri poena i crveno-beli su dobili napad na 77 sekundi do kraja.

39. minut (71:72) - Alba vodi posle grešaka Zvezdinih igrača.

38. minut (71:69) - Alba pogađa sa linije penala, a zatim je usledila i dobra odbrana nemačkog tima koja je naterala Zvezdu da baci loptu u aut.

36. minut (69:67) - Drama u Pioniru, Alba se vratila u život.

35. minut (69:65) - Dobrić pogađa trojku za Zvezdu, Siva vraća na drugoj strani.

34. minut (66:62) - Lo i Siva ubaciju dve trojke i vraćaju se u meč. Imala je Alba i kontru, ali je Dobrić lupio rampu.

33. minut (64:56) - Alba ponovo pogađa trojku, Lo je bio precizan.

32. minut (64:53) - Lojd je vezao dve trojke, ali je i Siva bio precizan sa druge strane.

3/4

30. minut (57:48) - Prvi poeni Lojda na meču, i to posle prodora. Ipak, Alba je spustila na jednocifrenu prednost.

28. minut (55:44) - Trojka Simanića, ali je Lo vratio istu.

27. minut (52:41) - Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost. Dobrić je pogodio posle ukradene lopte Simanića.

26. minut (49:41) - O'Brajant pogađa dodatno bacanje, njegov deveti poen. Prethodno je i Uskoković pogodio za dva poena.

24. minut (44:36) - O'Brajant pogađa svoj šesti poen, da bi Amerikanac u nastavku napravio i faul ispod svog koša.

23. minut (40:36) - Loš period Zvezde koja je već na samom početku izašla iz bonusa. To kažnjava Siva sa linije penala

21. minut (40:34) - Zvezda je odbranila prvi napad, da bi Uskoković pogodio za tri poena.

2/4

20. minut (37:34) - Davidovac je promašio šut za tri poena, Šnajder nije i kaznio je lošu postavku Zvezde.

19. minut (35:29) - O, Brajant pogađa posle ofanzivnog skoka, to su njegovi prvi poeni iz igre. Alba je s duge strane jeftino izgubila loptu.

18. minut (33:27) - Lojd je napravio nesportsku grešku, Alba se ponovo vraća u igru.

18. minut (33:22) - Sjajni Dobrić pogađa svoj osmi poen posle kontarnapada.

17. minut (31:22) - Dobrić pogađa trojku, zatim je i Rit ubacio za dva.

16. minut (26:20) - Rit zakucava posle dodavanja Jagodića-Kuridže, Alba promašuje za tri poena.

15. minut (24:20) - Zvezda oko dva minuta nije dala koš, dva jako loša napada crveno-belih.

13. minut (24:20) - Gifaj je vezao pet poena i vraća Albu u igru.

12. minut (24:15) - Trojka Voldena i njegov sedmi poen, zatim je i Dobrić bio precizan van 6.75.

11. minut (18:15) - O'Brajant je sa linije penala otvorio drugu četvrtinu, dok je Alba izgubila loptu u napadu.

1/4

10. minut (16:15) - Loši napadi Zvezde i Albe u finišu prve deonice, na kraju ni Dobrić nije uspeo da ubaci sa skoro pola terena!

9. minut (14:13) - Zvezda vodi prvi put, Uskoković je pogodio za tri peona.

8. minut (11:13) - Jagodić - Kuridža je pogodio za Zvezdu koja je na drugopj strani odigrala dobru odbranu.

6. minut (7:11) - Volden je pogodio dva penala i prepustio je mesto Uskokoviću.

5. minut (5:11) - Timan postiže svoje prve poene, zatim još dva psole promašaja O'Brajanta.

4. minut (5:7) - Vodlen je pogodio za Zvezdu koja je imala sreće na drugpoj strani. Gosti su promašili otvoren šut.

3. minut (3:7) - Grejndžer je vratio trojku, Zvezda je loše otvorila meč! Vredi pomenuti da igrači Albe odlično ksaču u napadu.

2. minut (3:4) - Prvi poeni za Zvezdu, Lazić je pogodio trojku.

1. minut (0:2) - Siva je pogodio uz zvuk sirene. Bila je to dobra odbrana. ali... Na drugoj strani Lojd je bio neprecizan.

Najava meča:

KK Crvena zvezda

Printskrin: EON/Sport Klub 1

Alba stiže u Beograd nakon pobeda protiv Valensije i Fenerbahčea, sa skorom 5-7, dok je Zvezda u lošoj seriji od četiri uzastopna poraza i ima skor 4-9.

Najveće pretnje po koš Zvezde sigurno će predstavljati Luk Sikma i Pejton Siva, koji su već godinama unazad glavne udarne igle nemačkog kluba.

Vrlo dobra ekipa koja zna da poremeti protivničku ekipu promenama ritma i odbrana. Iskusni su, igraju dosta dugo zajedno i vođeni su od strane dva vrlo iskusna plejmejkera Sive i Grejndžera, koji igraju za ekipu i razigravaju i druge. Moraćemo da odigramo čvrsto i motivisano jer želimo pobedu - istakao je Saša Obradović, nekadašnji košarkaš i trener Albe.

Košarkaš Marko Simonović, takođe nekadašnji član Albe, ističe da je berlinski tim sjajan spoj mladosti i iskustva, odlično vođen od strane španskog trenera Aita Garsije.

Stil je isti godinama, a otkad je na klupu seo Španac, igraju brzo, u tranziciji su, puno trče, puno šutiraju puno za tri poena, ali su i vrlo nezgodni sa promenama odbrane. Najdominantniji igrač je Luk Sikma i sa ovakvom ekipom koja je brza morate da odigrate sa maksimalnom koncentracijom i vrlo čvrsto u odbrani. Mi smo odigrali stvarno dobru utakmicu u subotu protiv FMP-a i želimo da nastavimo na isti način, posebno jer nam već u petak stiže Valensija - istakao je Simonović.