Zvezdina bruka u Laktašima… Crveno beli gube sa 22 poena razlike

Utakmicu Crvene zvezde i Igokee možete pratiti uživo na Telegrafu

Košarkaši Crvene zvezde gostuju od 17 časova ekipi Igokee u 12. kolu ABA lige što će biti prva utakmica Dejana Radonjića nakon povratka na klupu tima sa Malog Kalemegdana.

Tok meča:

2/4

10. minut (28:50) - Ušli smo u polednji minut prvog poluvremena sa pogođenim slobodnim bacanjima Koloma. Ekipa Igokee je postigla čak 50 poena u prvom poluvremenu. Utakmica izgleda prilično slično izdanju Zvezde u Rusiji protiv Zenita.

9. minut (26:48) - Kada nema otvorenog šuta, Igokea ne rizikuje već ide direktno u uži deo reketa što im se isplaćuje. Razlika je velikih 22 razlike.

8. minut (26:44)  - Branko Lazić je sakupio već tri faula. Promašuje Pot oba slobodna ali to Zvezda ne koristi pošto je Jagodić-Kuridža napravio ofanzivni faul. Neefikasni minuti su u toku, a prekida ih Karmajkl koji je upisao svoj 12 poen. Ništa ne ide od ruke crveno-belima ako izuzmemo jedno pogođeno slobodno bacanje Dobrića.

7. minut (25:42)  - Olakšavajuća okolnost je što je Igokea brzo skupila lične greške do bonusa. Uprkos tome, razlika je nastavila da raste do +17. Još jedan tajm-aut Radonjića. Baš lep doček za njega od strane igrača.

6. minut (25:41) - Veliki posao je bio pred beogradskim predstavnikom. Previše promašaja i bez ritma. Novi er bol. Četvrti.

5. minut (25:39) -  Kao da se osećalo polako buđenje Zvezde. Kuzmić je ponovo došao u situaciju da lako poentira, a to je i učinio u dodatno slobodno koj je realizovao. Ipak, Igokea pronalazi novo rešenje za nove poene preko Fundića.

4. minut (23:35)  - Prekida seriju promašaja za tri poena Kori Volden.

3. minut (20:33) - Nikome u taboru crveno-belih ne ide od ruke u ofanzivnom delu igre. tek na kraju minuta je Kuzmić uspeo da ugura u koš.

2. minut (18:33) - samo 2/11 ekipe sa Malog Kalemegdana. Sa druge strane, Igokea nastavlja da pogađa za tri poena.  Maksimalnih +15 za domaćina za novi tajm aut Radonjića.

1. minut  (18:27) - 4/7 za tri Igokee je podatak koji je prilično pravio razliku u susretu, a dvocifrena prednost je konstantno bila aktuelna.

1/4

10. minut (16:25) - Prvi poeni upravo za Koloma u ABA ligi. Uzvraća Igokea trojkom, ali Kolom sada uz zvuk sirene sa nije za tri poena. Zvezda su prvoj četvrtini trgla samo na momente.

9. minut (11:22) - Kolom debituje u ABA ligi. I treći er bol tima sa Malog Kalemegdana, ofanziva još uvek nema jasan plan kako da ugrozi koš protivnika.

8. minut (11:19) - Veoma važna trojka Voldena uz zvuk sirene. To je uslovilo nešto bolju igru crveno-beli koji su povezali minutu seriju od 5:0.

7. minut (6:19) - Još jedan er bol, sada od strane Davidovca. Igokea dolazi do dvocifrene prednosti prilično lako.

6. minut (6:15) -  Nakon er bola Dobrića, odlična akcija na drugoj strani i poeni koji su naterali Dejana Radonjića da zatraži prvi tajm aut od povratka na klupu crveno-belih. Pauza nije donela promenu, promašio je Obrajant, a to je još jednom bilo kažnjeno, ovoga puta preko Atića koji je pogodio za tri.

5. minut (6:10) - Obrajant je dobio prve minute za Zvezdu. Klemons počinje da se ističe kao strelac svojom prvom trojkom u duelu.

4. minut (6:7) - Promašaji na obe strane sa linije za tri poena, a kratki post na planu učnika došlo je sa linije za slobodna bacnja - Jošilo je bio precizan oba puta.

3. minut (4:5) - Posle poena došla je i asistencija Kuzmića, Dorbić je bio precizan za dva. Rezultatska klackalica se nastavila.

2. minut (2:3) - Košgeterski niz načinje Kuzmić poenima iz reketa, a Klemons uzvraća trojkom za prvo vođstvo domaćina. Lazić je već u prva dva minuta došao do dve lične greške, pa je Radonjić morao da menja.

1. minut (0:0) - Zvezda je počela u sastavu - Hol, Volden, Lazić, Jagodić-Kuridža i Kuzmić. Prvi posed je pripao crveno-belima, ali prošao je bez poena, a isti ishod je bio i na drugoj strani.

Pre meča:

Turbulentan period je iza beogradskog tima. Nakon još jednog poraza u Evroligi, ovoga puta prilično teškog od Zenita, klub se oprostio od stratega Saše Obradovića i nedugo zatim sklopio ponovnu saradnju sa Dejanom Radonjićem.

Glavni košgeter crveno-belih Džordan Lojd zaradio je korona virus pred put u Rusiju, tako da nije mogao da pomogne svojim saigračima, a to neće moći da ni da učini protiv Igokee.

Igrački kadar je doživeo promene - aktiviran je ugovor Lendriju Noku, a raskinuta je saradnja sa Emanuelom Terijem.

Zvezda nije poražena od današnjeg protivnika već pet godina, a u tom periodu je uspela da ga savlada čak devet puta. Ipak, u ovom korona ludilu, obe ekipe su odigrale po 10 utakmica i Zvezda ima samo jedan trijumf više pošto je Igokea u pobedničkom nizu od četiri susreta i prilično dobro orbitira oko Top4 ABA lige.