ZVEZDIN NEGATIVAN REKORD: Dokle više?

Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su ekipu Napretka u 26. kolu Superlige. Pred praznim tribinama slavio je domaćin sa 3:0, a videli smo i prvenac mladog Gavrića.

Od početka meča Crvena zvezda igrala je ofanzivno u ovom meču, imali su preko 20 šuteva domaći ka golu Kordića, dok Milan Borjan skoro da nije imao posla u ovom meču.

Zanimljiva je i informacija da je Crvena zvezda uspela da promaši šesti penal u nizu, a ovog puta to je učinio Radovan Pankov. Pre njega na neslavnu listu upisali su se Ričmond Boaći, Tomane, Boaći, Milan Pavkov, El Fardu Ben

Već u trećem minutu Milan Pavkov imao je šansu. Centrirao je Degenek, a napadač Zvezde šutirao je kraj gola gostiju. Dva minuta kasnije oprobao se i Ben, Kordić je bio na visini zadatka. Tomane je imao veliku priliku, Gobeljić je poslao loptu ka Portugalcu, odlično reaguje Kordić. Dva minuta kasnije Tomane je iskoristio centaršut Gavrića iz kornera, dobio je i udarac u glavu tom prilikom, lopta je završila u mreži, a Portugalac je na kratko završio na travi. 1:0 za domaćina.

Sredinom prvog poluvremena Pankov je izveo jedanaesterac, prethodno ga je iznudio Tomane kog je Ćuković oborio. Defanzivac Zvezde pogodio je prečku, za šesti uzastopni promašaj crveno-belih sa penala. Oprobao se u 37. minutu i Gavrić, njegov udarac neutralisao je Kordić.

Nakon minuta igre u drugom poluvremenu Nikolić je proigrao Pavkova, koji je obišao golmana gostiju, ali je Kordić u presudnom trenutku uspeo da se odbrani. Duplirala je Zvezda prednost u 53. mintuu Željko Gavrić je upisao svoj prvenac u Superligi u dresu crveno-belih. Nikolić i Gavrić su kombinovali, a mladi ofanzivni fudbaler poslao je loptu uz stativu.

Nastavila je Zvezda sa ofanzivom sve do poslednjeg sudijskog zvižduka, a u samoj završnici Ben je proigrao Ivanića koji je izašao pred golmana gostiju i uspeo da pošalje loptu u mrežu za 3:0. Tomane je u 90. minutu propustio priliku za drugi gol. Degenek je poslao odličnu loptu, a Portugalac je promašio izglednu priliku. Na kraju 3:0 za domaćina. Zvezda u narednom kolu igra protiv Rada.  Napredak čeka Radnički iz Niša.

CRVENA ZVEZDA – NAPREDAK 3:0
(Tomane 22, Gavrić 53, Ivanić 88)

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Degenek – Ben, Petrović (od 69. Ivanić), Nikolić, Gavrić – Tomane, Pavkov (od 58. Jovičić).

NAPREDAK: Kordić – Obradović, Ožegović, Aleksić, Stević – Markoski (od 61. Mijić), Vušurović (od 46. Gavrić), Ilić, Desančić, Pajović – Ćuković.