Zvezdi falilo jako malo da pobedi lidera Evrolige!

Bilo je blizu, ali, vidi se ko je trenutno najmoćniji klub u Evropi

Sve je prosula Crvena zvezda u trećoj deonici i to je donelo i prevagu, ali i njihov novi poraz u Evroligi.

Košarkaši Barselone slavili su u Beogradu u 15. kolu Evrolige sa 76:69, a za sve je zaslužan šut za tri poena u gorepomenutom trećem delu utakmice.

Auh, kakva šteta... Imala je Zvezda dosta toga u svojim rukama, ali je klonula u samo jednom delu utakmice i to je protiv ovakve Barselone bilo dovoljno da im uskrati "užitak" pobede.

Držala se Zvezda čvrsto u drugoj deonici, tada su "zaključali" sve poentere Barselone, ali sve što su izgradili u tih 10 minuta su prosuli u narednih 10 i to bi bilo to. O "nemoći" crveno-belih u trećoj deonici govori i podatak da je Barselona za tih 10 minuta postigla 27 poena, samo četiri manje nego za ceo meč pre toga.

Imali su igrači Zvezde i trzaj u poslednjoj deonici, međutim, on je "odsečen" od strane glavnih arbitara na ovom meču.

Košarkaši Crvene zvede su sa prevelikim respektom ušli u ovaj meč, što se videlo i u uvodnim minutima susreta. Krenula je utakmicu Zvezda na sebi karakterističan način, akcijom za Kuzmića, koji je ovoga puta promašio i tu je već bilo jasno da im "drhte ruke" zbog protivnika na drugoj strani.

Barselona je iz početka koristila nesigurnost Zvezde i napravila je seriju od 5:0, da bi istu mogao da prekine Luka Mitrović. Ipak, Mitrović je promašio oba bacanja, ali je Kuzmić kod drugog bio najstaloženiji i uspeo je da progura loptu kroz obruč za prve poene. Usledila je strašna serija Barselone koja je krenula s odličnim šutevima za tri poena i brzo se odlepila i otišla na 16:5. Krajem prve četvrtine je zaigrao i Luka Mitrović koji je postigao sedam poena i jedini je čuvao Zvezdu u životu.

Već u drugoj četvrtini smo svi mogli da vidimo jednu mnogo bolju Zvezdu. O tome koliko su se "smirili" govori i činjenica da nisu dopustili Barseloni da postigne koš u prvih tri i po minuta, a da su prve poene postigli tek sa linije slobodnih bacanja.

Osveženje je doneo i Majk Cirbes sa sjajnom rolom i u napadu i u odbrani. Nije hteo crveno-bele ni šut za tri poena, promašivali su redom Nikola Kalinić, Nikola Ivanović, da bi "post" prekinuo Nejt Volters na polovini druge deonice. Tada je krenula i Barselona da igra i pogađa, pa je ova četvrtina završena rezultatom 34:31 u korist španske ekipe.