Zvezdaši BESNI na Nejpira! Amerikanac “prodao” utakmicu protiv Barselone

Kada ne koristiš prilike ne možeš se nadati...

Košarkaši Crvene zvezde otputovali su na megdan igračima Barselone u sklopu sedmog kola Evrolige i tom priliko izgubili rezultatom 86:81, po četvrtinama 21:18, 26:25, 18:19, 21:19.

Utakmicu su crveno-beli startovali veoma loše, pre svega u odbrani, pošto nisu uspeli da spreče apsolutno nijednu ideju protivnika. Barselona, ne samo da je energetski bila fantastična, već su svaku poziciju na terenu osvojili kad god su to hteli. Ruku na srce, Barselona je bila veoma rapspoložena u šutu.

Druga četvrtina je bila druga priča. Iako je Barsa u jednom trenutku došla na čak +17 poena razlike, Zvezda je preko Nejpira i Nedovića uspela da se povrati. Mitrović je imao veliku ulogu, pogotovo u ofanzivnom skoku, pa su gosti završili poluvreme sa samo četiri poena minusa.

Posle velike pauze nisu krenuli dobro. Nejpir je opet očajno krenuo poluvreme sa lošom organizacijom igre i nekoliko izgubljenih lopti. Međutim, iskočili su u drugom delu treće četvrtine i uspeli da se povrate u potpunosti, čak je u jednom trenutku bilo samo -2 poena.

Međutim, četvrta četvrtina, iako je nastavila neizvesnim napadima i bliskim rezultatom, Zvezda niti u jednom trenutku nije uspela da preokrene. Nudila se Barsa, nudila nekoliko napada, ali kada ti Nejpir "predvodi" napad, ne možeš da se nadaš nečemu.

Bez bilo kakvog pokušaja da se napad zaista organizuje. A kada su uspeli da izjednače, kao krava kada napuni kofu mlekom, igrači Zvezde su tu kofu šutnuli i ispustili savršenu šansu da naprave iznenađenje i istoriju, prvom pobedom u Barseloni.

Najefikasniji u dresu Barselone bili su Džabari Parker sa 20 poena i pet skokova, a Vili Ernangomez se priključio sa 18 poena i četiri skoka. Veseli je dodao 14, a Satoranski  10 poena. U dresu Crvene zvezde Luka Mitrović je postigao 22 poena uz šest skokova. Teodosić je doda 13 poena uz devet asistencija, Dejan Davidovac je dodao 12, a Nedović 11 poena.

Zvezda naredno kolo igra protiv Fenerbahčea pred svojim navijačima, dok će Barselona ići u Vitoriju da igra protiv Baskonije.