Zvezda završila SUPERLIGU bez PORAZA! (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac iz Čačka u meču poslednjeg, 10. kola A grupe Superlige Srbije rezultatom 86:58 i tako bez poraza završili grupnu fazu takmičenja.

Meč nije imao rezultatsku težinu s obzirom na to da je pobedom nad OKK Beogradom FMP Železnik ranije obezbedio drugo mesto, dok je Zvezda već u osmom kolu obezbedila prvu poziciju pred plej-of, a u njega crveno-beli ulaze bez ijednog poraza.

Odlično su izabranici Milana Tomća, koji je meč preskočio zbog bolesti, otvorili utakmicu i poveli 16:4, ali je Borac uzvratio i u završnici prve četvrtine nošen Kočovićem i Čarapićem serijom 11-2 prvo smanjio, prednost domaćeg tima, da bi prva četvrtina bila okončana rezultatom 20:20.

Serija Čačana nastavljena je i u drugoj deonici zahvaljujući Đokoviću, koji je trojkom doneo “+5” svojoj ekipi, da bi nedugo potom Borac stigao i do maksimalne prednosti, 31:25.

No, razlika u kvalitetu bila je prevelika, pa nije to vođstvo potrajalo, pošto su crveno-beli iskoristili seriju promašenih slobodnih bacanja i vezali 10 poena za preokret. Ipak, uspeli su Čačani da ostanu u igri na kraju poluvremena nakon što je Kočović novom minijaturom doneo još jedno izjednačenje, 37:37.

Seriju 7-2 Bilija Berona i Branka Lazića Zvezda je krunisala sjajnom odbranom, da bi potom još jednom Zvezda vezala sedam, Borac ubacio samo dva poena i prednost je u osmom minutu treće četvrtine bila 51:41, a sa tom razlikom ušlo se i u završnih 10 minuta.

Ako je i postojala nada Čačana da će moći do čuda ona je nestala već posle nekoliko minuta, pošto je Zvezda novom serijom 9-0 preko Risitća, Simanića i Fajea stigla do 67:50, trojkama Riversa narasla i na 20 poena (73:53), pa je do kraja meča viđeno nekoliko egzibicija u vidu sjajnog prodora Riversa i alej-upa Filipa Čovića za Borišu Simanića.

Na kraju, poslednja četvrtina je završena rezultatom 28:10 za konačnih 86:58.

Zvezdu je predvodio Risitć sa 16 poena, Rivers i Beron su dodali po 14, dok je kod Borca najbolji bio Kočović sa 15, a Radovan Đoković je ubacio 10.