Zvezda vezala 4. uzastopni poraz u Evroligi! Potreban je odmor…

Crveno-beli gubili 24:6 već nakon prve četvrtine

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su nisku poraza kojoj su dopislai četvrti u nizum na terenu favorizovane Olimpije iz Milana koja je potukla Beograđane 79:62, toliko lako da je sav posao rešila već posle prve četvrtine utakmcie.

Taj period meča završen je vođstvom tima Etorea Mesine 24:6!

Bila je to daleko najslabija četvrtina Zvezde u ovoj sezoni, a i duže...

TOK MEČA

Olimpija Milano - Crvena zvezda

4/4

37. minut - Ne ide šut gostima, 4/18 gađaju za tri. Uskoković je poslednji potegao, imao i otvorenu priliku, ali ni on nije pogodio, ipak Zvezde je izvukla bacanja iz ove akcije. Vodi Milano 72:58, sve je bliži novoj evroligaškoj pobedi.

33. minut - Stvari ne stoje dobro po Radonjićev tim  - Olimpija vodi 72:53! Serija lakih i brzih poena, te trojka Rodrigeza praktično su stavili tačku na ovaj meč po pitanju pobednika. Zvezda je došla do devet poena minusa u trećoj deonici, bila u odličnom naletu, međutim usledio je niz grešaka, promašaja, na drugoj strani kazna i novi rezultatski beg italijanskog tima.

3/4 - 62:50

30. minut - Nerezonski šut Holinsa, promašena trojka, usledio je nakon što je Radonjić zvao tajma-aut da prekine seriju Olimpije 5:0. Trojku je pogodio Riči za 60:47, potom i Tarževski nakon pomenutog kiksa Holinsa. Srećom, Lazareviću je ruka mirna u šutu za tri, njegov sedmi poen stigao je sa zvukom sirene.

29. minut - Uspeli su da se odbrane igrači Milana od velikog naleta Zvezde, uglavnom zbog činjenice da su naterali crveno-bele u bonus, pa ih kažnjavaju sa linije penala. Povratili su dvosifrenu prednost igrači domaćeg tima, imaju vođstvo 56:45.

Crvena zvezda - Armani

27. minut - Da li je ovo početak Zvezdinog velikog "kambeka"? Serijom 8:0 Beograđani su spustili razliku na jednoscifren broj poena, pošto je holins, konačno, tek iz sedmog pokušaja pogodio šut i z igre - i to trojku! Olimpija vodi 50:41.

25. minut - Zvezda vodi u trećoj deonici 11:7 posle serije 5:0 koju je iskreirala u istom napadu! Najpre je Holins fauliran u šutu za tri, sva tri penala je iskoristio, domaći su pritom zaradili tehničku pa su Beograđani imali loptu sa strane. Mitrović je potom poentirao, uz faul, no nije iskoristio dodatno bacanje. Šteta...

24. minut - Šteta, dobar nalet Zvezda nije maksimalno materijalizovala, jer najjednostavnije rečeno nedostaje preciznost. Zato se pribegava rešenjima pod košem gde dominira najbolji igrač večeras Luka Mitrović. Sa 12 poena najefikasniji kod Beograđana.

21. minut - Obećavajući početak drugog poluvremena za Zvezdu, serija 4:0 uzz efektne poteze, ali i propuštena otvorena trojka da se još više ublaži vođstvo Olimpije. Trenutno 43:31.

Luka Mitrović

2/4 - 43:27

19. minut - Zvezda opet očajna u šutu za tri poena, tek jedan pogođeni pokušaj od šest šuteva. Olimpija maksimalno koristi svaki prazan hod u igri Zvezde, lako dolaze domaći do poena i lako održavaju dvocifrenu razliku - 43:27. Mitrović je najefikasniji kod Beograđana sa 10 poena, Dobrić ima 9.

17. minut - Malo toga Zvezda ima da ponudi večeras, nema šuta, nema pravog ritma u napadu, dosta mučno deluju napadi Beograđana. Otud i dalje dvocifrena razlika u korist Mesinine čete - 35:23.

15. minut - Nastavlja se serija Olimpije, Mitoglu je u naletu sa vezanim poenima, pa Mesinin tim ide na maksimalnih 32:15.

14. minut - Trgli su se Beograđani defintivno, i dalje je prednost na strani domaćeg tima, ali ovo je sada mnogo bolje izdanje Radonjićevog tima nego što smo gledali u prvom delu. Dobrić prednjači napadački, stigao je do svog devetog poena. Olimpija ima sigurnih 28:15.

11. minut - Zvezda je upravo odigrala najgoru četvrtinu ove sezone. Dosad je to bila ona protiv Igokee, bilo je 23:8 (druga je u pitanju), pre toga protiv Budućnosti (18:8), a jednocifrena u jednoj deonici je bila i protiv Monaka sa devet poena.

1/4 - 24:6

9. minut - Katastrofalna igra Zvezde koja gubi 19:2 u Milanu! Jedva da "vide" koš igrači Dejana Radonjića u napadu, poput amatera deluju Beograđani u  prvoj četvrtini.

6. minut - Evo i prvih poena Zvezde večeras, preko Mitrovića.

5. minut - Katastrofalan start Zvezde u Milanu - domaći vode 13:0! Ništa ne mogu da pogode gosti, nema ni ko da pogodi, Radonjić je poslao na klupu Holinsa koji je najblaže rečeno odigrao skandalozno dosad. Na drugoj strani, dve vezane trojke Milana (Hol i Šilds) donele su domaćem sastavu veliku prednost.

4. minut - Zvezda počinje meč u kontra ritmu, serija promašaja na jednoj i serija poena na drugoj stranim za vođstvo Milaneza 7:0. Radonjić nema druge nego da zove svoje igrače na prvi predah.

2. minut - Tri šuta Hlinsa - tri promašaja Amerikanca. Ni otvorenu trrjku nije iskoristio Zvezdin Amerikanac. Ne blistaju ni domaći igrači, koji, nakon poena Datomea, dolaze do vođstva.

Điđi Datome

Milano: Meli, Grent, Rodriges, Tarzuski, Riči, Hol, Mitoglu, Denijels, Šilds, Hajns, Datome

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Uskoković, Davidovac, Mitrović, Lazić, Dobrić, Kalinić, Holins, Simonović, Kuzmić, Cirbes

Košarkaši Crvene zvezde će gostovati ekipi Olimpije iz Milana u okviru sedmog kola Evrolige, meč je na programu od 20 časova i 30 minuta, dok će ovo biti težak test za izabranike Dejana Radonjića, koji već tri meča u evropskom takmičenju ne znaju za pobedu, što imperativ uspeha podiže na jedan još viši nivo.

Ušla je Zvezda u negativnu seriju i ne vidi izlaz iz nje, poraz od CSKA u Moskvi nije bio neočekivan, ali je čak i tu ekipa iz Beograda mogla da dođe do pobede, onda neuspeh protiv Albe u Beograd, pa potom i još jedan neuspeh na gostovanj u Monaku, sve je ovo bilo dovoljno da poljulja ekipu koja je imala nekoliko odličnih rezultata.

Protivnik "crveno-belih", ekipa Milana, s druge strane igra veoma dobro, u Evroligi imaju tek jedan poraz i to su ga pretrpeli u prethodnom kolu od Bajerna na gostujućem terenu (83:77), dok su pre toga uspeli da vežu pet pobeda, a slavili su protiv CSKA, Efesa...

Skockao je Mesina ekipu Milana koja ove sezone može da cilja i na najviše domete, dok Dejan Radonjić ima previše problema sa povredama, ali ono što bar malo može da poraduje navijače i igrače Crvene zvezde, to je činjenica da oni nikada nisu izgubili u Milanu, do sada su odigrali četiri duela u ovom gradu i odneli su sve četiri pobede.