Zvezda uz puno muke savladala Radnički, Katai doneo nova tri boda nakon penala

Crveno-beli uz mnogo muke do pobede na Čika Dači

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički u Kragujevcu u 15. kolu Superlige rezutatom 1:0 golom Aleksandra Kataija u 73. minutu iz jedanaesterca, i održala se na čelu.

Teška, ali zaslužena pobeda šampiona, koji je pored postignutog gola imao dominaciju, pogođenu stativu (Kanga) i prečku (Katai), na kraju i došao do bodova zahvaljujući kontaktu Cvitanovića i Pešića u kaznenom prostoru.

Sudija Lukić je bio blizu, procenio da je tu bilo nedozvoljene reakcije odbrambenog igrača Šumadinaca i pokazao na "belu tačku", dok su se pojedini igrači Radničkog krstili zbog takve odluke.

Zvezda je počela u prilično izmenjenom sastavu u Kragujevcu, Milojević je probao sa postavom Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Srnić - Mijailović, Kanga - Ivanić, Mitrović, Ben - Pešić, koja nije mnogo toga pokazala uprkos terenskoj inicijativi, pa je nešto moralo da se menja.

U 58. minutu više se nije imalo kud, gosti su bili jalovi i bezidejni, pa je trener Zvezde izvršio trostruku izmenu, Katai je ušao umesto Bena, zaboravljeni Krstičić umesto Kange, a Bukari je umesto Mitrovića i Zvezdina igra je dobila na brzini. Otud i jači pritisak i šanse koje su počele da se nižu, istina odličan je bio i blok Kragujevčana koji su sve vreme dobro odolevali naletima rivala.

Iz tog perioda najbolja šansa je bila prečka Kataija iz slobodnog udarca - majstorija kojoj je nedostajao koji centimetar niže.

Beograđani su uspostavili potpunu kontrolu u igri, kreirali, tražili prostor da napadnu domaće koji su onda sami sebe praktično kaznili nesmotrenim potezom Cvitanovića. Oberučke je defanzivac Radničkog držao Pešića, napadač Zvezde je pokazao i dobar smisao za padanje, legitimno sa njegove strane, i sudija Lukić je taj i takav kontakt ocenio kao nedozvoljen - Zvezda je dobila zlatnu šansu da povede.

Katai je uzeo loptu, ali nije bio baš najsigurniji, Raičević mu je pročitao nameru međutim lopta je nošena efeom završila iza gol linije.

Bio je to i prelomni trenutak prilično nervoznog meča sa obe strane o čemu svedoče i devet žutih kartona za obe strane.

Radnički je jedinu pravu šansu, i najveću na meču, imao u 92. minutu kada se rezervista Maksimović "ukazao" na prvoj stativi, pobegao svojim čuvarima, pokušao glavom, ali je prebacio i Borjana i gol. Tako je u nepovrat otišla najboja prilika da Šumadinci šokiraju goste.