Zvezda uspešno savaldala i drugog protivnika na pripremama, sledeća utakmica protiv Slovenaca

Izabranici Miloša Milojevića su znatno bolje otvorili meč, što su uspeli da iskoriste već u petom minutu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Nefčija sa 1:0, u okviru druge kontrolne utakmice na pripremama u Turskoj.

Izabranici Miloša Milojevića su znatno bolje otvorili meč, što su uspeli da iskoriste već u petom minutu. Kings Kangva je centrirao sa desnog boka do Nemanje Motike, koji je sa ivice kaznenog prostora snažno gađao i doneo crveno-belima ranu prednost.

U nastavku je isti igrač bio u prilici da možda čak upiše i het-trik, ali je u dva navrata propustio čiste prilike. Nizale su se prilike crveno-belih, ali falila je realziacija, i mirnoća u završnici. Lep detalj viđen je i u 24. minutu, kada je Mitrović sjajno „otvorio“ stopalo i gađao u dalji ugao, ali je Brkić uspeo da se izvije i skrene loptu u korner. U nastavku se igralo dosta mirnije, iako je Zvezda potpuno kontrolisala dešavanja na terenu.

Isti slučaj je viđen i u drugih 45 minuta, u kojima nismo videli novi pogodak. Ipak, bilo je tu nekoliko dobrih prilika za Zvezdine fudbalere, međutim, rezultat je ostao isti.

Milojević je ovog puta odlučio da odmori nosioce igre, Aleksandra Kataija, Mirka Ivanića, Gelora Kangu, a ni ovog puta nije bilo Aleksandra Pešića. Ipak, ponovo je strateg crveno-belih dao priliku mladim igračima, koji će se i u narednim mečevima boriti za svoje mesto u timu sa Marakane. Osim Motike koji je se upisao u strelce, dobru partiju pružio je i Kings Kangva, kao i Stefan Mitrović.

Ipak, čini se da rezultat nije merilo baš svega prikazanog na terenu. Delovala je Zvezda izrazito bolje u odnosu na azerbejdžanski tim, koji se „probudio“ tek u finišu susreta. Iako, ruku na srce, primetno je da Zvezdi nedostaje pravi „egzekutor“, koji će u svakoj dobroj prilici pronaći put do mreže.

Sa druge strane, kada je reč o defanzivnoj igri, crveno-beli nisu ostavljali previše prostora protivniku, koji se do samog kraja mučio da stvori priliku iz igre.

Crveno-bele očekuje nastavak trenažnog procesa, a za dva dana, ponovo će izaći na teren, kada če odmeriti snage sa starim poznanikom, ekipom Kopera.