Zvezda uspešna na prvoj proveri

Crveno-beli su uspešno startovali pripreme u Turskoj

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Lehije iz Gdanjska, rezultatom 3:1, u okviru prve kontrolne utakmice na pripremama u Turskoj.

Crveno-beli su znatno bolje, u odnosu na protivnika, startovali meč, i tačnim dodavanjima potpuno kontrolisali dešavanja na terenu. Ekipa Miloša Milojevića je praktično iz prve ozibljnije situacije pred golom protivnika, došla do rane prednosti u 14. minutu.

Nakon velike gužve u šesnaestercu, Bukari je spreman dočekao odbijanac, i sa peterca, od stative „zakucao“ loptu u mrežu poljskog tima.

Napadala je Zvezda i u nastavku, ali je ipak Lehija uspela da smanji pred kraj prvog poluvremena. Kubicki je dočekao volej, nakon kornera, i sa dvadesetak metara „opalio“, a lopta je imala vrlo čudan pravac i prevarila Milana Borjana, koji je ostao ukopan.

U nastavku je Milojević promešao karte, te je gotovo, potpuno drugačiji sastav izašao na teren u drugih 45 minuta. Ređale su se prilike crveno-belih, dok su sa druge stzrane dosta neorganizovano u napadu delovali fudbaleri poljskog tima.

Zvezda je to uspela da iskoristi u 71. minutu, kada je Rodić centrirao pred gol, a Pjetržak je nespretnom reakcijom ugurao loptu u sopstvenu mrežu.

Dodali su gas crveno-beli nakon ponovnog vođstva, i svega osam minuta kasnije, pogodio je i Kings Kangva. Katai je u svom stilu asistirao u prostor za Kangvu, koji je u trku „pucao“ u dalji ugao, čime je, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Važna činjenica jeste to da je trener ekipe iz Ljutice Bogdana, Miloš Milojević, dao priliku izuzetno velikom broju fudbalera, a pored onih standardnih prvotimaca, priliku da se dokažu dobili su i mnogobrojni mladi fudbaleri iz tabora crveno-belih. Nema sumnje da su upravo ovakvi mečevi prava prilika, i odskočna daska, za mlade talente koji su stasavali u Zvezdinoj akademiji, a sada imaju priliku da osete čari seniorskog fudbala.

CRVENA ZVEZDA - LEHIJA 3:1