Zvezda ubedljivo slavila protiv Napretka, Ivanić ostavio odličan utisak

Crvenoj zvezdi ni prazna Marakana ne predstavlja problem! Šampion Srbije dominirao je protiv Napretka u okviru 26. kola Super lige, iako konačan rezultat možda to ne govori - 3:0 (1:0)!

FK CRVENA ZVEZDA - FK NAPREDAK 3:0 (1:0)
(Tomane 22, Gavrić 53, Ivanić 88)

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Degenek – Ben, Petrović (Ivanić 69), Nikolić, Gavrić – Tomane, Pavkov (Jovičić 59)
Napredak: Kordić - Obradović, Ožegović, Aleksić, Stević - Markoski, Vušurović, Ilić, Desančić, Pajović - Ćuković.

Međutim, Zvezda je pored tri postignuta gola stigla i da promaši penal, ali i dva ili tri zicera. S druge strane, napredak je pokušao da ugrozi Milana Borjana tek sredinom drugog poluvremena.

Crveno-beli su poveli golom Tomanea u 22. minutu, nakkon što je Portugalac glavom krenuo na jednu nisku loptu i sproveo je u mrežu. Tom prilikom je dobio i udarav u glavu i krvav je završio na terenu.Play Video0:48

Morao je da izađe napolje, pomoć mu se ukazivala oko tri minuta, da bi po povratku na teren odmah iznudio penal. Loptu na belu tačku je stavio radovan Pankovi i - promašio! Tačnije, pogodio je prečku.

To je bio šesti uzastopni promašen penal crveno-belih, ukupno četvrti otkako je tu Dejan Stanković. Naravno, računajući i pripreme gde je Zvezda bila neprecizna protiv Arke i Ludogoreca. Prethodno su Boaći protiv Mačve i Tomane protiv Olimpijakosa bili neprecizni, kao i Ben protiv Čukaričkog.

Finiš poluvremena protekoa je u udarcima mladog željka Gavriča koji je udarcima sa 20-ak metara pretio Kordiću i tako najavio ono što je usledilo na početku drugog dela. A usledio je gol u 53. minutu, kada se odlično snašao u kaznenom prostoru posle jednog duplog pasa.Play Video0:59

Prethodno je Pavkov u 46. minutu promašio zicer u kom se našao, a čini se da je nonšalantno i ušao u šansu. Stanković ga je izmenio u 59. minutu, a činjenica je da se gorostasni napadač bori sa formom.

Ben je u 64. minutu bio sebičan nakon prodora i Kordić mu je odbranio šut, dok je Aleksić s druge strane oprobao svoj šut.

Igrao se 81. minut kada Ben umalo nije upisao svoju novu asistenciju. Zavrnuo je s desne strane u kazneni prostor, rezervista Ivanić je natrčao i pogodio samo spoljni deo mreže. Ipak, iskupio se u 88. minutu i postavio je konačan rezultat baš na Benovu asistenciju.

Ono što svakako vredi pomenuti jeste to da je Stanković i ovoga puta krenuo sa formacijom 4-4-2 koja se pokazala odličnom za Tomanea. Dok je igrao sa Pavkovom, bio je i te kako vidljiv na terenu. Već od 60. minuta kao da je nestao.

Podsećamo i to da je Marakana bila prazna zbog odluke Vlade Srbije i celokupne situacije oko korona virusa. Zvezda bi u sledećem kolu (18. mart) trebalo da gostuje Radu na Banjici, ali je pitanje da li će se prvenstvo nastaviti baš zbog pomenute situacije.