Zvezda u Pioniru ubedljivo pobedila Krku

Što nije uspeo Milan Tomić, pošlo je za rukom Draganu Šakoti

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Krku sa 101:76 u Pioniru u meču 14. kola ABA lige i revanširali se slovenačkom timu za poraz u Novom Mestu iz prvog dela sezone.

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini kada je Zvezda stegla odbranu, posebno na spoljnim pozicijama. Krki je zbog druge nesportske lične greške, isključen Ivan Ramljak, koji je do treće deonice držao rezultatski svoj tim u igri.

Trojke Krke su po isključenju Ramljaka stale, pa je Zvezda odličnom realizacijom u napadu počela da povećava razliku i kažnjava "okrnjen napad" Slovenaca, koji su tokom čitavog meča dobro pogađali, ali i izgubili mnogo više lopti.

Najefikasniji je kod pobednika bio Bili Beron sa 16 poena, po 13 su ubacili Boriša Simanić i Dejan Davidovac, dok je Branko Lazić postigao 12. Lorenco Braun je imao osam poena, ali i deset asistencija. Na drugoj strani je Glen Kouzi ubacio 19 poena, a isključeni Ramljak 12, dok je Paolo Marineli imao 13 poena.

Krenulo je blistavo, što po Bilija Berona, što po njegov tim. Amerikanac je prvo pogodio težak šut preko ruke sa poludistance, potom se podigao na trojku, da bi Boriša Simanić i Ognjen Kuzmić nastavili ono što je Bili započeo i napravili seriju 9:0 već posle dva i po minuta.

Krka je malo pomalo počela da se vraća u igru, pre svega zahvaljujući oružju kojim je tokom prvog poluvremena mučila Zvezdu - trojkama.

Muhamed Pašalić i Ivan Ramljak su pokrenuli taj "trend", priključio se i Glen Kouzi i Krka je na nešto manje od tri minuta pre kraja prve četvrtine prišla na 15:13.

Iako su pogađali u fantastičnim procentima, Slovenci su i gubili lopte, pa im je to u situacijama kada bi promašili poneki šut, bilo kao "Damoklov mač".

Zvezda je takve greške uglavnom kažnjavala, pa je posle deset minuta vodila sedam razlike.

Druga četvrtina je pokazala da Krka nije imala samo trenutni šuterski nalet. Mada je Zvezda zahvaljujući iznuđenim faulovima i poenima sa linije penala stigla do +10 (32:22), tada je opet proradio Kouzi.

Kouzi je do četvrte trojke pogodio svaki šut spolja, u tim trenucima je sa dve uzastopne trojke za manje od minut primorao Dragana Šakotu da traži tajm-aut.

Dejan Davidovac je tada presekao seriju trojkom, pa onda i slobodnim bacanjima. Ponovo je Zvezda bila nadomak dvocifrenog plusa, ali ne zadugo.

Krka je sve vreme igrom bila "tu" i strašnim zakucavanjem Ramljaka preko Nikole Jovanovića, a onda i trojkom Pašalića sa osam, devet metara sa zvukom sirene to je potvrdila i na poluvreme otišla sa samo -3.

Nekoliko dobrih odbrana na startu drugog dela je to promenilo. Simanić je posle promašenog zicera odlučio da zakuca, Lazić je poentirao uz faul u kontri, ali je onda Marvin Džons posterizovao Simanića.

Lorenco Braun je krađama odsekao spoljnu liniju Krke, pa je njegov tim ušao u seriju 10:2 i posle trojke Bilija Berona otišao na 60:49.

Prednost je rasla sve dok u dva napada Ramljak nije sa četiri poena sveo razliku na deset poena i tada napravio kardinalnu grešku.

Faulirao je Branka Lazića, sudije su pregledale snimak i odlučile da je to nesportska lična greška. Pošto mu je bila druga, Ramljak je isključen, a Krka je ostala bez bitnog igrača.

Sa manje opcija u napadu, Krka je morala da se svede na Kouzija i Pašalića, koji su je držali do petnaestak razlike sve do kraja treće četvrtine.