ZVEZDA U FINALU KRK: Beron pogodio u poslednjoj sekundi

Crveno-beli posle velike borbe pobedili Mega Bemaks i izborili finale i borbu za prvi trofej u sezoni

Košarkaši Crvene zvezde  pobedili su Mega Bemaks sa 80:79  u prvom polufinalu Kupa Radivoja Koraća. Koš odluke postigao je Bili Beron na sekund pre kraja za tri poena čime je i rešio pitanje pobednika.

Prava drama viđena je u finišu meča u Nišu. Mega je vodila sve vreme u drugom poluvremenu od četiri do šest poena razlike, pogotovo u finišu( 79:74), ali se Zvezda približila na 79:77 na 39 sekundi pre kraja i to trojkom Bilija Berona iz izrađene akcije.

Mega je imala napad, pokušala je pa promašila, ali je izborila loptu i imala novi napad. Međutim, snažna odbrana Zvezde naterala je Megu na niz grešaka i na kraju Ašćerića na brz šut preko ruke i on je promašio, a svakako je istekao i napad.

Zvezda je krenula u poslednji napad na 18 sekudi pre kraja. Beron je uzeo loptu i driblao, niko nije pravio faul iz Mege, što je bilo dosta čudno. Amerikanac je driblao u desno naskočio i pogodio za tri poena na sekund pre kraja.

Mega je pokušala da nešto uradi, ali nisu imali dovoljno vremena.

Ovaj meč možete pratiti tekstualno uživo na Telegrafu.

TOK MEČA.

IV ČETVRTINA:

KRAJ

40. MINUTA 79:80 Beron je uzeo loptu driblao do kraja krenuo naskočio i pogodio trojku na sekund pre kraja,.

40. MIN: 79:77 Mega ne koristi napad iako je imala šut za tri poena, koji je promašio Ašćerić. Mega je uzela tajmaut na 18 sekundi do kraja meča.

40. MIN:79:77 Akcija je napravljena za Berona koji je izašao iz bloka i pogodio trojku na 39 sekundi pre kraja. Velika greška Milojevića koji nije tražio da se pravi faul i tako spreči šut za tri poena.

40. MIN:79:74 Velikih pet poena za Megu na samo 50 sekundi pre kraja. Dženkins pogrešio kod izvođenja, ali se Zvezda ipak odbranila... Imaju napad, a Šakota je tražio tajmaut.

38. MIN: 77:74 Mega ima tri poena a samo je 2 minuta i 50 sekundi do kraja, Cerovina je promašio dva slobodna bacanja, kojima je mogao da donese veću prednost.

36. MIN:75:70 Simonović daje dva plus jedno za novo vođstvo Mege od pet poena.. Biće ovde drame do kraja.

36. MIN: 72:70  Zvezda koristi greške ekipe Mege koja upada u svoju "žutu" minutu i napadu i na taj način stižu prednost i uvode meč u neizvesnot.

34. MIN: 72:66 Nova trojka Cerovine ukupno deveta Mege kojom se održava prednost ekipe Dejana Milojevića. Zvezda  i dalje igra usko i dozvoljava šuteve spolja, rizikuju pa je pitanje da li če se rizik isplatiti.

32. MIN:63:58 Nova trojka Mege, koja uglavnom iz daljine pokušava da poremeti odbranu Zvezde, što im ponekad i uspeva.  U odbrani igraju na brz faul kako bi davali slobodna bacanja Zvezdi i sprečili ih da igraju svoju organizovanu igru.

III ČETVRTINA:

30. MIN: 60:58 Igra se agresivno na ivici faula pa se napadi završavaju slobodnim bacanjima. Probudio se ponovo Panter i sa nekoliko poena uspeo da podigne nivo igre Zvezde ali i dalje su u zaostatku.

26. MIN: 54:46 Mega ima velikih osam poena razlike,Zvezda jako loše ušla u treću četvrtinu, mekano u odbrani, slabo u napadu i dozvolila je seriju 21-6 za šest minuta

23. MIN: 47:42 Nastavila je Mega da igra vrlo jako i poletno i da održava prednost. Pomovo je proradio Atić, dok Simonović igra svoju standardnu igru sa skokovima i rampama.

22. MIN: 40:40 Mega kreće ponovo ofanzivno i agresivno u napadu i odbrani i serijom 7-0 približila se Zvezdi

II ČETVRTINA:

20. MIN: 33:40 Uspela je Mega da preseče seriju Zvezde i da zasutavi njihove kontranapade i da ostane na samo sedam poena zaostatka.

16. MIN: 27:34 Panter nastavlja dominaciju na ovom meču i ponovo ubacuje 9 vezanih poena uz koševe Kuridže i Štimca za 15:0 seriju Zvezde. Crveno beli su imali 7 skokova u napadu i čak 18 poena iz reketa su ubacili.

13. MIN: 27:26 Kevin Panter ponovo spasava Zvezdu kao protiv Radničkog, dva slobodna bacanja, pa trojka pa odmah ulaz i dva poena i Zvezda se približila.

12. MIN 27:19 Mega nastavlja sa dobrom igrom u napadu, uglavnom kreiraju akcije iz dva na dva i tako rešavaju mis meč situacije jer imaju visinu megini mladi igrači Siminović, Mišković..

I ČETVRTINA:

10. MIN: 24:17  Zvezda slabo brani napade Mege koja igra vrlo atraktivno, Peri diktira tempo igra pik en rol sa Tanaskovićem i Miškovićem i održava prednost, uz naravno dobar šut za tri poena (4-6) Zvezda igra vrlo mekano odbranu, vrlo usko i dozvoljavaju šuteve protivniku.

6. MIN: 15:12 Zvezda gubi prednost, razigrao se Kendrik peri sa dve trojke, Mišković je ubacio 8 poena i mladi tim Mege kontroliše ovaj meč.

4. MIN: 5:9 Zvezda održava minimalnu prednost zahvaljujući raspoloženom Beronu koji je ubacio 7 poena, ali ga je odlično na drugoj strani pratio Mišković.

2. MIN: 2:6 Zvezda kreće vrlo agresivno, dve dvojke Berona, pa zakucavanje Odža. Tendencija crveno-belih je da napadnu pod košem, jer Mega nema snažnog centra.