Zvezda sve dalje od TOP 8 faze Evrolige, novi poraz, ovog puta od Armanija

Problemi u napadu i promašene trojke skupo su koštale crveno-bele protiv pretposlednjeg tima u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Armanija 74:66 u meču 23. kola Evrolige odigranom u Milanu.

Ni u drugom susretu dva tima ove sezone crveno-beli nisu uspeli da upišu pobedu. Tim iz Milana koji je na dnu tabele tokom cele sezone i ovoga puta je potpuno kontrolisao meč, zatvorio napad crveno-belih i upisao vredan trijumf. Sa druge strane Zvezda se propisno ispromašivala sa distance. Upravo je problem sa šutem spolja i najviše uticao da domaći tim upiše trijumf. Tako, Zvezda je propustila izglednu priliku da "nadoknadi" minus iz prvog meča sa Armanijem, prekine seriju poraza i vrati se u trku za Top 8 Evrolige.

Od starta meča Armani je diktirao ritam meča i imao blago vođstvo. U porvih nekoliko napada crveno-beli su delovali bezidejno, ali je Ognjen Dobrić vezanim poenima sprečio domaće da odmah dođu do prednosti.

Igralo se brzo na obe strane, a sredinom prve četvrtine profunkcionisala je odbrana Zvezde. Vildoza i Nedović su ubrzali igru, a uz to, u par navrata su pronalazili Ognjena Kuzmića ispod koša što je crveno-belima donosilo poene. Takođe, Bentil je promašio dva vezana šuta za tri poena, ali se dobro snalazio ispod koša i sa 6 poena uticao da prednost Armanije bude samo 4 poena, 22:18.

U nastavku, Armani je igrao sigurno i koristio svaku grešku crveno-belih. Tako, domaći košarkaši, posle poena Luvavua i trojke Vojtmana, brzo prave seriju 7:2. Nekoliko odličnih napada Armanija, prekida Nedović poenima, ali domaći nastavljaju sa odličnom igrom i dolaze do 34:22.

Do poluvremena, crveno-beli su igrali jako loše, pre svega u napadu gde nisu imali ideju na koji način da napadnu odbranu Armanija. Trener crveno-belih Duško Ivanović je pokušavao da tajm-autima "prodrma" svoje košarkaše. Pred kraj poluvremena, posle trojke Bilija Berona, Armani dolazi do maksimalnih +16, crveno-beli preko Bentila i Vildoze prave mini seriju 5:0, ali Hajns pogađa na samom kraju za 45:32.

Posebno je zanimljivo da je u ovom periodu Armani šutirao 13 od 16 za dva i 3 od 10 za tri, dok je Zvezda ubacila svega 11 šuteva iz 21 pokušaja za dva poena, dok je jedinu trojku, iz devet pokušaja, pogodio Ben Bentil.

Na početku drugog poluvremena, Zvezda ima nekoliko dobrih odbrana, a posle poena Vildoze i Nedovića prednost rivala se smanjuje na 47:36. Ipak, kao i u većem delu meča, na svaku bolju igru gostiju odgovorio je Bili Beron novom trojkom.

Delovalo je da će domaći košarkaši lako uvećati prednost. Ipak, odbrana Zvezde je funkcionisala, a posle dva vezana napada u kojima Mitrović, posle poena uz faul i kontranapada, postiže 5 poena, prednost rivala je jednocifrena, 52:44. Bolja igra Zvezde naterala je trenera Armanija Etorea Mesinu da zatraži tajm-aut. Ipak, kako crveno-beli imaju jednu pogođenu trojku iz 14 pokušaja, ne uspevaju da se ozbiljnije približe rivalu i pored dobre odbrane koja je odigrana u trećoj četvrtini.

Do kraja, odbrana Zvezde je funkcionisala. Na 6 minuta do kraja, crveno-beli su uspeli da se, posle trojke Dobrića, druge na meču iz 18 pokuašaja Zvezde, približi Italijanima na samo-6, 63:57. Potom, posle poena Petruševa Zvezda dolazi i do -4. Ipak. na smao minut do kraja, Zvezda ne koristi važan napad, umesot toga, Vojtman u padu pogađa za 70:64.