ZVEZDA SVE DALJE OD TOP 8! Dva “odbojkaška” poteza rešila pitanje pobednika… Zvezda poražena u Berlinu

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Albe u utakmici 32. kola Evrolige rezultatom 74:70

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Sikma siguran sa penala 74:70, domaćin blizu pobede

40. minut - Trojka Davidovca 72:70, potpuna drama 38 sekundi do kraja.

39. minut - Lamers opet iz odbojke, nakon što je Volters pogodio za Zvezdu 72:67

39. minut- Lamers postiže vrlo važne poene za domaćina nakon ofanzivnog skoka 70:65

38. minut - Dobrić, važni poeni, 67:65, Lo pogađa jedno bacanje 68:65

36. minut - Kalinić poentira nakon tajm - auta Radonjića 65:63

36. minut - Zusman siguran sa penala, a nakon promašaja Zvezde pogađa i Lo nakon prodora 65:61

35. minut - Volters, fantastičan, njegov 16 poen, 61:61

33. minut - Sjajni Lo, pogađa za tri, 19 njegovih poena, 61:59

33. minut - Davidovac poentira 58:59

32. minut - Još uvek nema poena u poslednjoj deonici.

Treća četvrtina:

30. minut - Mini serije Albe od 5 poena 58:57

30. minut - Kuzmić siguran sa penala, a onda i Dobrić, Zvezda maksimalno koristi namernu ličnu domaćih 53:57

29. minut - Važni poeni Kalinića, izjednačenje 53:53

28. minut - Još jedan prodor sjajnog Voltersa 52:50

27. minut - Lo je najbolji kod domaćina, novi poen 49:46, ali vraća Kalinić 49:48

25. minut - Trojku pogađa Stefan Marković 45:44

24. minut - Vajt raspoložen 43:41, ali Sikma se budi 45:41, njegov šesti poen

23. minut - Vajt fauliran nakon sjajne asistencije Markovića, siguran sa penala 41:39

21. minut - Počelo je drugo poluvreme, Sikma pogađa za Albu 39:35

Druga četvrtina:

20. minut - Zvezda loša sa linije penala, Mitrović promašuje četiri uzastopna bacanja

19. minut - Nova trojka Dobrića 33:35

18. minut- Još jedna minijatura Nejta Voltersa, za vođstvo Zvezde posle dužeg vremena 31:32

17. minut - Trojka Davidovca, Zvezda je uhvatila priključak 31:30

16. minut - Volters poentira nakon odličnog prodora 31:27

15. minut - Kalinić pogađa sa penala 31:25

14.minut- Dobrić približava Zvezdu na -5 , ali Smit vraća na -8 , 31:23

12. minut - Davidovac pogađa za tri 28:20

11. minut- Kalinić postiže poene za Zvezdu, ali Kumanđe vraća iz reketa 28:17

11. minuta - Počela je druga četvrtina nakon problema sa semaforom u dvorani u Berlinu. Sudijski tajm-aut, dok se sve sredi.

Prva četvrtina:

10. minut - Lo je neuzastavljiv nova trojka 24:14

9. minut - Volters nepotrebno pravi namernu ličnu, Alba to maksimalno koristi 21:13

8. minut - Volters prekida mini seriju domaćina, ali Lo pogađa za tri 17:13

7. minut - Serija Albe 5:0, Zusman trojka, pa Smit 14:11

6. minut - Dobra odbrana Zvezde i Kalinić pogađa nakon kontre 9:11

5. minut - Pogađa Volters, nakon blokade Kuzmića i nove kontre, vraća Smit trojkom 9:8

3. minut - Odlična kontra Zvezde, poeni Dobrića na asistenciju Vajta 6:6

1. minut - Kumanđe postiže prve poene na meču, uzvraća Volters 2:2

1. minut - Utakmica je počela

Za Zvezdu počinju Volters, Dobrić, Kalinić, Vajt i Kuzmić

Evroliga je u sredu zvanično izbacila ruske timove CSKA, Zenit i Uniks iz takmičenja, što je otvorilo mogućnost Crvenoj zvezdi, ali i ostalim ekipama da se bore za plasman među osam najboljih, a kasnije i za fajnal-for koji će biti igran u Beogradu.

Crvena zvezda će u Berlinu biti bez dvojice ključnih odbrambenih igrača Branka Lazića i Ostina Holinsa.

Alba je u dobroj formi. Tokom sezone je pokazala da može da igra na visokom nivou i smatram da je jedan od boljih mečeva odigrala ovde protiv nas, kada su nas apsolutno nadigrali i zasluženo slavili. U Berlin idemo značajno oslabljeni, sa timom koji je trenutno na raspolaganju da damo sve od sebe, da vidimo šta bismo mogli da uradimo, svesni da je to kvalitetan protivnik i da će biti potrebno da izvučemo sve iz sebe i pokušamo da tražimo šanse za dobar rezultat - rekao je trener crveno-belih Dejan Radonjić. u najavi meča.

Alba je u prvom delu sezone ubedljivo slavila u Beogradu, rezultatom 63:78.

Alba je trenutno na skoru 9 pobeda i 14 poraza, dok je Zvezda na učinku od 11 pobeda i 13 poraza.

Realno Zvezdini glavni rivali za top 8 su Baskonija (11-15), Monako (12-13), Bajern (12-11) i Makabi (13-11).

Crvenu zvezdu posle gostovanja Albi, čeka susret u Minhenu protiv Bajerna )1. aprila), Žalgirisa u Kaunasu (3. april) i Efesa u Beogradu (8. april)

Zvedi ni tradicija ne ide u prilog jer izgubila poslednjih šest gostovanja protiv Albe.