ZVEZDA SLOMILA PARTIZAN! Crno beli više ne računaju na plej of… Zvezda snažno korača ka prvoj poziciji

Crno-beli nisu mogli da pogode gotovo ništa sa distance, što ih je koštalo trijumfa protiv ljutog rivala

Košarkaši Crvene zvezde upisali su ubedljivu i veoma slasnu pobedu u večitom derbiju protiv Partizana! Od samog početka do kraja, igrači Dejana Radonjića imali su kontrolu nad dešavanjima na terenu, crno-beli su se mučili sa šutom za tri poena, dok klub sa Malog Kalemegdana tih problema jednostavno nije bilo. Oni su tako potvrdili da su ozbiljni u nameri da se domognu plej-ofa ABA lige, dok će crno-beli početi da gledaju iza leđa, kako ne bi dospeli na mesto koje vodi u plej-aut - 73:64!

Tok meča:

4/4

1o. minut (73:64) - Poeni za Jankovića, nepotreban faul Kuzmića. Ali bez pogođenog penala. Onda još jedan faul centra Zvezde. Pogodio je Tomas oba bacanja. Faul nad Aleksom Radanovim, koji je pogodio samo jedno bacanje. Sada će Janković na liniju penala, pogodio je oba bacanja. Krade loptu Pejdž, pogađa i to je kraj.

9. minut (72:56) - Sada prekršaj pravi Duop Rit. Nema pogotka za Tomasa, a na drugoj strani će bacanja imati Davidovac, koji je pogodio jedno od dva. Novi tajmaut.

8. minut (71:56) - Ukradena lopta Tomasa, a onda zakucavanje u kontri. Dobra finta Rita, pogodak, pa će biti i bacanje. Pogodio ga je.

7. minut (68:54) - Jaramaz pravi loš potez. Faul pravi Kori Volden, nema poena za Jaramaza, dok Duop Rit postiže poene i tajmaut traži Matović. Deluje da je ovde sve rešeno, ali sačekajmo još koji minut. Blokada nad Tomasom.

6. minut (66:54) - Još jedan dugačak napad Crvene zvezde, koji rezultuje faulom Ognjena Jaramaza. Dobrić će imati dva slobodna bacanja. I pogodio je oba. Veličković ne može da pogodi za tri poena. Pobeda je miljama daleko za Partizan. Zvezda opet obezbeđuje dugačak posed.

5. minut (64:54) - Promašaj Partizana, Zvezda se odlučuje na dug napad i nakon njega nema poena. Onda promašaj i Nemanje Dangubića, koji šuta 0/5 za tri poena.

4. minut (64:54) - Faul u napadu Novice Veličkovića na drugoj strani terena. Nije jasno kapitenu crno-belih zbog čega, ali na drugoj strani nema trojke Simonovića. Istekao je napad.

3. minut (64:54) - Nema trojke Trifunovića, napad je i dalje za Partizan. Faul Simonovića, posle čega Dangubić promašuje za dva, a Volden postiže poene uz faul. Ali je promašio dodatno slobodno bacanje.

2. minut (62:54) - Pravi grešku u vođenju Markus Pejdž, ali greši i Lojd, nakon čega do relativno lakih poena dolazi Tomas. Onda promašuje i Duop Rit na šutu sa distance.

1. minut (62:52) - Ponovo bacanja za Partizan, a poene postiže Rašon Tomas sa linije penala. Lojd kažnjava lošu odbranu Partizana trojkom. Nema poena Tomasa, da bi Dangubić potom napravio faul u napadu. Poene postiže Rit posle skoka i promašaja Dobrića. Tajmaut Partizana.

3/4

10. minut (57:50) - Lopta u rukama Simonovića posle promašaja Jankovića. Ali košarkaš Zvezde ne pogađa za tri poena (0/3 za tri od njega na ovom meču). Lopta je pogodila nogu Uskokovića, a nakon toga Novica Veličković daje poene uz faul. Imaće i bacanje, promašio ga, a onda nova konfuzija - Pukl kaže da je posed za Zvezdu, pošto je lopta otišla u aut, a Petek da je za Partizan. Na kraju je za Partizan, promašuje Jaramaz i to je kraj četvrtine.

9. minut (57:48) - Kasni Pejdž, šut za Kuridžu, koji je ovoga puta promašio za tri poena. Lepo poentira Ognjen Jaramaz pod košem, a onda Aleksa Uskoković pravi prekršaj u napadu. Opet malo veća suša napadački gledano. Počinje poslednji minut treće deonice.

8. minut (57:46) - Lojd se uhvatio za rame posle bloka Novice Veličkovića. Nezgodno se prizemljio Lojd, ali je na terenu. Faul u napadu Markusa Pejdža. Od noge Nikole Jankovića lopta se odbila u aut, pa će biti novi posed za crveno-bele. Bez poena čitav minut, posle faula u napadu Novice Veličkovića.

7. minut (57:46) - Sada sudije dosuđuju dva poena za Partizan, a Lendri Noko je napravio prekršaj i biće i dodatno slobodno bacanje za Nikolu Jankovića. Problem za Zvezdu je i što je Noku ovo četvrta lična greška. Nije ga pogodio, još je sudija svirao da je neko i ranije ušao u reket. Faul Nikole Jankovića nad Davidovcem, biće to nova bacanja. Oba su pogođena.

6. minut (55:44) - Nema trojke Markusa Pejdža, ali ima Rašona Tomasa iz ofanzivnog skoka. I onda Radovanović kasni, a Jagodić-Kuridža postiže trojku! Blokada nad Radovanovićem, a onda greška u koracima istog košarkaša.

5. minut (52:42) - Sudije nisu mogle da se odluče čiji je posed, pa smo videli mrtvu loptu. Zvezda ne koristi napad, a Janković dolazi do lakih poena na drugoj strani. Sada je faul sviran Nikoli Radovanoviću, pa će bacanja biti za Duopa Rita. Da sve bude gore, loptu je kačio kod drugog bacanja Rašon Tomas i to će biti dva poena za Zvezdu.

4. minut (49:40) - Pogađa trojku Duop Rit! Spetljao se Nikola Janković, a Zvezda ima +7. Davidovac odličan pod obručem, poentira iz zakoraka i opet crveno-beli blizu dvocifrenoj razlici. Prekršaj i Korija Voldena.

3. minut (44:40) - Novi promašaj Zvezde, ali faul u napadu pravi Uroš Trifunović nad Duopom Ritom. Davidovac je promašio za dva, a Marko Jagodić-Kuridža je napravio prekršaj. Gledaće se snimak da bi se videlo da li je nesportska greška. Običan je faul ovaj put. Dalek šut Tomasa, bezuspešan.

2. minut (44:40) - Nema trojke Trifunovića, ali ima pogotka Jankovića iz odbojke. Samo je tri razlike! Sada Ognjen Dobrić poentira uz faul i moći će Zvezda da se vrati na komotniju razliku. Pogodak, a Nikola Janković opet dolazi do poena.

1. minut (41:36) - Zvezda ne može do poena iz prvog poseda, dok Nikola Radovanović smanjuje na samo minus pet iz vizure gostiju. Sada je sviran faul istom igraču Partizana. Nema trojke Simonovića.

2/4

10. minut (41:34) - Laki poeni sada i za Lendrija Noka pod obručem. Partizan se odlučio na dug napad u ovom poslednjem minutu, Lendri Noko je faulirao Ognjena Jaramaza. Jak je to faul, šamar po licu, pa će gledati sudije snimak da bi se videlo da li je nesportska lična greška. Jaramaz je siguran prvi put, drugi put nije precizan. Imaće četiri slobodna bacanja (?), pošto je opet na liniji za bacanja i pogodio je još dva. Nije jasno šta su sudije ovde dosudile. I napad je za Partizan. Pejdž je fauliran, prekršaj čini Lendri Noko. Pogodio je prvo i drugo bacanje. Zvezda ne može ništa u preostalih par sekundi, kraj poluvremena.

9. minut (39:29) - Krade loptu Partizan, a čist zicer je promašio Markus Pejdž. No, fauliran je, pa će imati dva slobodna bacanja. Prvi put je siguran, pa i drugi, te su crno-beli na jednocifrenoj razlici samo na kratko. Kori Volden je došao do novih poena. Pejdž je izblokiran na šutu za tri poena.

8. minut (37:27) - Posle tajmauta slobodna bacanja dobio je Novica Veličković. Oba puta je siguran kapiten Partizana. Lojd je rešio da igra jedan na jedan, a faulirao ga je Markus Pejdž, pa će Zvezdin igrač na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je prvo, potom i drugo. Sjajna kombinacija za Rašona Tomasa, koji dolazi do novih lakih poena pod obručem. Volden je sada promašio na šutu za tri poena, a Tomas vraća Partizan na "samo" minus 10. Tajmaut domaće ekipe.

Crvena zvezda Partizan

Foto; aba-liga.com/Crvena zvezda mts

7. minut (35:21) - Dobrić za tri! Partizan je u potpunom kanalu... Zvezda ima +15! Uroš Trifunović je fauliran na zakucavanju, evo sada koškanja, Duop Rit je oštro reagovao i sudije će gledati snimak kako bi utvrdili da li je bilo elemenata nesportskog ponašanja. Već dugo traje pauza, sudije i dalje gledaju i ne mogu da donesu konačnu odluku. Epliog je takav da nema poena za Trifunovića, imaće dva slobodna bacanja, a tehničke greške dobili su Džordan Lojd i Novica Veličković. Poene sa bacanja postiže Trifunović. Novi promašaj Zvezde.

6. minut (32:19) - Zaista katastrofalan promašaj Nemanje Dangubića na šutu za tri poena, posle čega reaguje trener Partizana i traži tajmaut da prekine ovu agoniju crno-belih. Promašaj Partizana na šutu za tri poena, a Duop Rit pogađa preko Rašona Tomasa.

5. minut (30:19) - Još jedna izgubljena lopta za Partizan, brza tranzicija Zvezde i poeni za Džordana Lojda. Uroš Trifunović ne pogađa trojku, a Rašon Tomas je napravio prekršaj pri ovoj tranziciji. Duop Rit ne može za tri, pa ni Džordan Lojd, a onda poeni iz skoka za Rita - dvocifrena prednost domaćih!

4. minut (26:19) - Duop Rit je promašio za tri poena, a Dangubić je uhvatio skok. Međutim, ni Partizan ne može da pogodi trojku, a u ofsajdu je Aleksa Uskoković i Zvezda je na korak do dvocifrene prednosti. Faul Dejana Davidovca, a dva bacanja ubacio je Nemanja Dangubić. Nikola Janković krade loptu.

3. minut (24:17) - Lendri Noko je igrao leđima sa Nikolom Jankovićem i uspešno rešio tu situaciju. Ali uzvraća Uroš Trifunović i to trojkom! Isti košarkaš potom pravi faul nad Ognjenom Dobrićem. Oba bacanja pogodio je ovaj košarkaš. Još jedan promašaj Dangubića sa distance...

2. minut (20:14) - Gubi loptu u reketu Nikola Janković, ali sudija Sašo Petek sudi nošenu loptu Koriju Voldenu. Sada mala konfuzija, a Igor Dragojević daje opomenu Dejanu Radonjiću da će sledeća reakcija usloviti tehničku grešku. Dangubić za tri - nema pogotka.

1. minut (20:14) - Markus Pejdž je pogodio za tri poena, tako da gde je stao u prethodnoj, tu je nastavio u drugoj četvrtini. Partizan ponovo neuspešan u napadu, a Simonović je takođe promašio za tri poena. Hvata ofanzivni skok Aleksa Radanov, pogađa i evo tajmauta Partizana.

1/4KK Crvena zvezda - KK Partizan

10. minut (15:14) - Ognjen Jaramaz pravi novi prekršaj u napadu. Ognjen Dobrić je na drugoj strani promašio za dva poena, nije pogodio ni Markus Pejdž sa distance za Partizan, ali zato jeste Kori Volden i Zvezda na kraju ima minimalnu prednost posle prve četvrtine.

9. minut (12:14) - Novica Veličković je sada promašio u ekipi Partizana, ali mu je uzvratio Radanov promašajem sa distance. Nemanja Dangubić zato uzvraća lepim košem. Radanov ponovo promašuje, sada teško, pa je Radonjić ljut.

8. minut (12:12) - Promašaj Dangubića, Tomas hvata ofanzivni skok, ali potom i sam promašuje, što je kaznio Kori Volden, koji je iz lej-apa ponovo poravnao rezultat, pa kao da se nije ni igralo u uvodnih osam minuta.

7. minut (10:12) - Sada faul u napadu čini Markus Pejdž, ali Crvena zvezda ponovo ne kažnjava ovaj poklon Partizana, pošto je Kori Volden bio neuspešan. Novica Veličković zato donosi novu prednost crno-belima.

6. minut (10:10) - Ognjen Jaramaz je nakon još jednog dužeg poseda Partizana poentirao, crno-beli se dobro brane, a Nikola Radovanović donosi izjednačenje crno-belima. Faul u napadu Dejana Davidovca.

5. minut (10:6) - Tomas je dva puta promašio, a Lojd je promašio za dva poena. No, ni Nikola Radovanović nije bolji za Crvenu zvezdu, što kažnjava Davidovac, pa trojkom odvodi Zvezdu na +4.

4. minut (7:6) - Jako dug posed Partizana, na kraju posle velike borbe nije rezultirao poenima, već mrtvom loptom, što znači da ćemo gledati podbacivanje glavnog sudije Saše Pukla. Posed je za Crvenu zvezdu, a Džordan Lojd u nastavku je postigao trojku. Partizan je postigao jedno bacanje preko Tomasa, a spetljala se i Zvezda, a Davidovac je pustio loptu u aut.

3. minut (4:5) - Loš pas Jagodić-Kuridže, Partizan ne koristi kontru, ali se i Zvezda spetljala prilikom ovog poseda. Marko Jagodić-Kuridža potom i sam pravi prekršaj, a istu stvar nad Ognjenom Jaramazom čini Lengston Hol.

2. minut (4:5) - Još jedan odličan prodor Davidovca, koji poentira i vraća prednost na stranu crveno-belih. Ali samo na kratko - Rašon Tomas je sam pod košem i donosi nove poene Partizanu.

1. minut (2:3) - Prvi napad će biti za košarkaše Partizana, koji nisu iskoristili ovaj posed, a Nikola Janković je odmah potom napravio prekršaj. Prekršaj nakon samo nekoliko sekundi pravi i Nikola Radovanović. Dejan Davidovac poentira i donosi prve poene za ekipu Crvene zvezde iz čeonog auta. A onda sjajna trojka Ognjena Jaramaza uz zvuk sirene.

Startne postave:

Crvena zvezda: Lengston Hol, Džordan Lojd, Dejan Davidovac, Marko Jagodić-Kuridža, Ognjen Kuzmić

Partizan: Ognjen Jaramaz, Nikola Janković, Nikola Radovanović, Rašon Tomas, Uroš Trifunović

Pre meča:

Govoreći o ekipi Partizana, oni će na ovom meču imati izvesnih kadrovskih problema, pošto neće moči da računaju na Erika Miku, Radeta Zagorca i Vila Mozlija, dok se Novica Veličković i Markus Pejdž vraćaju iz povrede i još pronalaze onu staru formu.

Sa druge strane, sam Dejan Radonjić takođe je do skora imao izvesnih kadrovskih problema, ali su oni u poslednje vreme minimizirani, pošto su se brojni igrači oporavili od koronavirusa, a na njihovim krilima je Crvena zvezda sredinom nedelje uspela da prekine negativan niz u Evroligi, pobedivši ekipu Himkija iz Podmoskovlja.

Ko će pobediti na večerašnjem derbiju između Crvene zvezde i Partizana?

Crvena zvezda, dvocifrenom razlikomPartizan, dvocifrenom razlikomCrvena zvezda, jednocifrenom razlikomPartizan, jednocifrenom razlikomGLASAJTE

Utakmicu, zanimljivo, neće suditi nijedan arbitar iz Srbije, već je ABA liga za večiti derbi delegirala arbitre iz okolnih zemalja. Na čelu sudijske trojke biće Saša Pukl iz Slovenije, a pomagaće mu Igor Dragojević iz Crne Gore i Sašo Petek iz Slovenije.