Zvezda slavila u najtežoj utakmici pred KRAJ PRVENSTVA! Pala “Voša”, Katai se istakao sa dva gola

Desetka crveno-belih kumovala padu domaćina

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u 34. kolu Superlige Srbije u Novom Sadu sa 3:0 i tako otišli na +5 od Partizana u trci za šampionsku titulu na samo tri meča do kraja prvenstva, uz činjenicu da večitog rivala tek očekuje duel ove runde.

Zvezda još od 2016. godine nije izgubila ni bod na Karađorđu, a sada se taj niz produžio na osam mečeva. Sigurno da je ovo jedna od bitnijih pobeda za aktuelnog šampiona, jer su ostale još samo tri utakmice do kraja prvenstva i velika bitka za trofej nacionalnog šampionata se i dalje odvija.

Ponovo je Aleksandar Katai, ovoga puta sa dva gola, bio alfa i omega tima, dok se u listu strelaca upisao i Seku Sanogo koji je nakon tri minuta igre i načeo mrežu Novosađana.

Uskoro opširnije...

90+2. minut - KRAJ! ZVEZDA JE OSTVARILA SIGURNU POBEDU NA GOSTOVANJU VOJVODINI!

87. minut - Mirisalo je i na poker crveno-belih, ali su se odbranili domaći.

81. minut - Od ulaska u igru, Pićini prilično lepo vlada loptom i ističe se u ofanzivnim akcijama. Oštrica Vojvodine je totalno otupela, pa i ono što su pokazivali možda do nekog 70. minuta, totalno je nestalo.

76. minut - Ponovo se umirila igra. Zvezda stihijskim napadima rasterećuje odbranu i privodi priču kraju.

70. minut - GOOOOOOOOOOL! GOL KATAIJA ZA 3:0 u NOVOM SADU! Veliku pomoći imala je vedeta crveno-belih, jer je gađao golmanov ugao sa 18 metara, a Rockov je baš loše reagovao i pobeda gostiju je sada više nego izvesna.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:54

67. minut - Igra je krajnje ispresecana. Nismo videli mnogo akcije u drugom delu igre, što evidentno odgovora Zvezdi koja sa dva gola prednosti ide ka trijumfu.

63. minut - Ponovo Vojvodina dobija priliku da ubaci loptu u šesneasterac iz prekida, ali ponovo efikasnost izostaje.

58. minut - Kako je Zvezda napadala po desnoj, sada u drugom poluvremenu to čini po levoj strani gde Rodić i Katai prave probleme. Čini se da je Zvezda ponovo blizu pogotka.

55. minut - Pretrčao je Katai 30 metara i dva protivnika, a onda je Rockov morao da interveniše, izvadi loptu iz levog donjeg ugla i prosledi je u korner.

49. minut - Rastrzana igra po izlasku igrača iz svlačionice, ali dobar pokušaj kapitena Zukića. Borja je bio na mestu i "žabicu" je odbio daleko od gola.

48. minut - Pavkov izlazi iz igre, a na terenu umesto njega je Ohi, tako da se neće menjati formacija Zvezde.

46. minut - POČEO JE DRUGI DEO IGRE!

PRVO POLUVREME

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Zvezda ima sigurno vođstvo od 2:0 u Novom Sadu i Vojvodina će morati drastično da promeni nešto u igri kako bi napredovala dalje od protivnikovog šesnaesterca.

42. minut - Novosađani sada sve više izlaze i pokušavaju, u nekoliko navrata su bili na rubu šesnaesterca, ali još uvek nema krucijalnog dodira za promenu rezultata.

37. minut - Dva lepa prekida je imala Voša, ali oba puta je centaršut išao direktno na glavu gostima iz Beograda.

34. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KATAI DUPLIRA PREDNOST ZVEZDE! Totalno se otvorila odbrana Vojvodine koja je spala na jedno slovo - jednog štopera koji je morao da pokrije dva igrača. Naravno, odmah je pas usledio na levu stranu gde se našao Katai koji je imao sve vreme ovog sveta da se namesti na desnu nogu i savlada Rockova.P

31. minut - Desna napadačka strana Voše je totalno odsečena i svaki pokušaj ide preko Gajića i Erakovića koji su najjače karike gostiju na ovom susretu.

25. minut - Često se puni kazneni prostor Vojvodine i Rockov je često na mukama. Domaći kolektiv, osim što često izbacuje loptu u korner, često i pravi faulove u nezgodnoj zoni odakle lopta može lako da se pretvori u asistenciju.

20. minut - Crveno-beli su već sakupili tri udarca iz ugla, konstantno prete da udvostruče prednost, a pozadi Eraković i Dragović rade dobar posao i skraćuju svaku eventualnu kontru kontrolom dugih lopti.

12. minut - Ređaju se šanse, sada smo videli jednu za Zvezdu! Rodić je probio sa leve strane i centrirao na drugu stativu gde je iz drugog plana ušao Gajić koji je klizećim dobro poklopio loptu, ali je Rockov sjajno reagovao.

10. minut - Šutira Kabić, ali Borjan brani! Ovo je prvi izlet Vojvodine koji se pamti.

8. minut - Gostujući tim je konstantno na protivničkoj polovini, preko Gajićeve strane se pritiska defanziva Voše.

3. minut - GOOOOOOOOOOOL! ZVEZDA VEĆ VODI! Gajić je iznudio korner koji je izveo Aleksandar Katai. Nakon centaršuta uzdanice crveno-belih, tukao je Pavkov glavom, a lopta je krenula ka levoj stativi gde je Sanogo minimalnim kontaktom prosledio u mrežu.

1. minut - MEČ U NOVOM SADU JE POČEO!

SASTAVI

Vojvodina: Rockov - Jeličić, Lazarević, - Kovačević, Devetak - Topić, Zukić, Simić, Vukadenović, Kabić - Matić.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Dragović, Eraković, Rodić - Sanogo, Srnić - Kanga, Ben, Katai - Pavkov.