Zvezda slavila na prvom gostovanju u novoj sezoni

Zvezda na severu Bačke uzela tri boda

Fudbaleri Spartaka Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici rezultatom 3:1 u meču 3. kola Superlige. Strelci za Beograđane, koje već u utorak očekuje novi evropski izazov protiv Šerifa, bili su Mirko Ivanić, El Fardu Ben i Nikola Krstović.

I čertvrti gol na meču, onaj Spartakov, bio je "delo" gostiju, tačnije Pankova koji je efektno savladao debitanta među stativama Beograđama Gordića.

SPARTAK - CRVENA ZVEZDA 1:3
(Pankov 26. ag - Ivanić 5, Ben 39, Krstović 91)

TOK UTAKMICE

91. minut - GOL, 1:3, Krstović. Posle sijaset propuštenih prilika, Krstović je pogodio i stavio tačku na ovaj meč. Ipak, čeka se VAR...

88. minut - Gosti jednostavno ne umeju da "zatvore" utakmicu, promašuju i "nepromašivo". Katai je pogodio stativu, a Krstović iz još idealnije pozicije promašio čitav gol.

83. minut - Pokušao je i Katai, i to "makazicama", umalo da mu prođe ova ideja. Lopta je prohujala iznad prečke.

82. minut - Dujmović kroti jak udarac Falka, lako, jer je lopta išla direktno u njega.

80. minut - Zanimljiva akcija i kombinatorika Subotičana, sa nekoliko preciznih pasova su osvojili prostor, na kraju je Šimura šutirao, ali vrlo neprecizno...

76. minut - Zvezda koristi, ali ne materijalizuje višak prostora koji joj ostavljaju igrači Spartaka koji moraju rizičnije sada. Falku se ukazala šansa u kontri, imao je odličnu pozicij uza put malo van kaznenog prostora, ali je Ivančević refleksno, glavom, skrenuo loptu i sprečio potencijalno najgori scenario po svoj tim.

75. minut - Evo i Gobeljića u igri, izašao je Rodić.

64. minut - Trostruka izmena u Zvezdi, ušli su Dragović, Falko i Srnić, a van terena su Babić, Ben i Kanga.

62. minut - Kao sat radi tandem Kanga-Katai, opet je preko njih išla akcija iz koje je Zvezda umalo došla do novog gola. Katai je sa leve strane ubacio na peterac ka Krstoviću, ali je ovaj kasnio da pokupši loptu i smesti je u mrežu. Spremaju se da uđu Falko i Dragović u igru.

61. minut - Kanga je šutirao po zemlji sa nekih 16-17 metara, direktno u golmana Spartaka koji jebez problema zaustavio taj pokušaj.

55. minut - Jezdimirović je "zagrejao" gordićeve rukavice, tukao je pravo u golmana Zvezde igrač koji je ušao u drugom poluvremenu. Otovrena igra oba tima u nastavku.

49. minut - Umalo da Krstović efektno pogodi gol Spartaka, petom okrenut leđima. Ipak, nije najbolje zahvatio loptu "štiklom", pa je lopta prošla pored statove. Prethodno ga je Katai proigrao sa leve strane.

46. minut - Krstović je u ighri, zamenio je Dionija koji je bio neprimetan u 45 minuta fudbala.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:16

POLUVREME

39. minut - GOL, 1:2, VAR kaže - gol za Zvezdu! Ben je strelac glavom, ali tek pošto je VAR intervenisao nakon što je mahač prvo signalizirao ofsajd. Išla je ova situacija na proveru, gde je utvrđeno da je Ben ipak bio ispravno postavljen u momentu centaršuta Kange, te je gol opravdano priznat. Druga dvojica igrača Zvezde, koja nisu uticla na akciju, bila su najbliža golu Spartaka u trenutku dodavanja Kange.
Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:28

37. minut - Žuti karton za Pankova, zbog prekršaja. Nije ovo njegov dan...

35. minut - Napada Spartak, opasni su Subotičani koji igraju sa mnogo elana na polovini Zvezde. Sada se i Bijelović našao u šansi, bio je u dobroj poziciji pošto se oslobodio direktnog čuvara Krstičića na desnoj strani, no njegov centaršut je odlično prozreo Gordić i sprečio novu neprijatnost po goste.

32. minut - Opasno je bilo po gol Zvezde! Gordić je izboksovao loptu posle kornera, na nju je naleteo jedan igrač Spartaka i sjajno šutirao, ali i pogodio saigrača Marčića koji se našao na putanji lopte i praktično spasao Gordića u ovoj situaciji.

26. minut - AUTOGOL, 1:1! Spartak je izjednačio i to autogolom Pankova posle ubčene lopte Srećkovića. Defanzivac Zvezde je zakucao loptu u mrežu Gordića.1

23. minut - Meč je u prekidu, sudija je poslao igrače na osveženje zbog nesnosne vrućine.

18. minut - Gol-šansa za Zvezdu, opet je Ivanić "namirisao" situaciju, i umalo da pogodi i drugi put danas. Natrčao je na ubačenu loptu sa desnog krila, gađao glavom, međutim za nekoliko centimetara je bio neprecizan.

10. minut - Bolji Subotičani, agilniji, nakon primljenog gola. Jače pritiskaju odbranu Zvezde, no gosti zasad dobro brane prostor oko svog gola.

5. minut - GOL, 0:1, Ivanić... Efikasan je i danas bio Zvezdin verovatno najbolji i najproduktivniji igrač, vrhunski precizno je "tukao" sa nekoh 17 metara, pogodio bliži donji ugao golmana Subotičana, ovaj je bio nemoćan i Zvezda je povela u ranoj fazi meča.

4. minut - Šimura je bio u naletu, sprintao je ka "dubinskoj" lopti koju je dobio gotovo sa polovine Spartaka, pa je Gordić morao da izleće i interveniše van kaznenog prostora.

SASTAVI

SPARTAK: Dujmović, Dunđerski, Ivančević, Bogićević, Milošević, Maričić, Šimura, Bjelović, Tufegdžić, Srećković, Kristić.
CRVENA ZVEZDA: Gordić, Gajić, Babić, Pankov, Rodić, Krstičić, Kanga, Ivanić, Katai, Ben, Dioni