Zvezda slavila na preuzbudljivom meču protiv Mladosti

Crveno-beli su u finišu meča došli do trijumfa

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost GAT sa 4:2 u 28. kolu Superlige, posle neizvesne utakmice, koja je rešena u završnici. Golove za trijumf postigli su rezervista Marko Rakonjac u 83. minutu i Aleksandar Katai u 90. minutu, čime je stavljena tačka na meč.

Mladost je dva puta vodila preko Milana Vidakova, koji je postizao golove u 12. i 32. minutu, ali se Zvezda u dva navrata vraćala i to oba puta posle intervencije iz VAR sobe, kada je prvo Kataiju priznat gol, a potom je i dobila penal zbog igranja rukom igrača Mladosti.

Zvezda je krenula sa inicijativom od starta, imala je i nekoliko prilika u uvodnih nekoliko minuta, od čega najveću Mirko Ivanić, koji je neometan šutirao sa 5-6 metara nakon proigravanja Aleksandra Pešića, ali je udarac otišao preko gola.

Kazna je brzo stigla, Vidakov je iskoristio statičnu odbranu Zvezde i matirao Vasiljevića, koji je i ovoga puta dobio prednost između stativa, dok kapiten Milan Borjan nije ni bio u konkurenciji.

Brzo je Zvezda izjednačila, nakon akcije Pešića i Kataija, kada je najpre gol poništen, ali je posle intervencije VAR-a odluka promenjena i gol je priznat.

Vidakov se još jednom upisao u strelce, ovoga puta u 32. minutu, kada je iskoristio loše postavljanje odbrane Zvezde, zaobišao Vasiljevića i povisio rezultat.

Pred istek poluvremena VAR soba se ponovo uključila i sugerisala arbitru da pogleda sumnjivu situaciju, kada je jedan igrač Mladosti igrao rukom. Arbitar Jeknić je potom promenio odluku i svirao penal, što se nije svidelo Nenadu Lalatoviću na klupi Mladosti, pa je burno negodovao.

Zvezda je u nastavku stezala obruč oko gola Mladosti, ali dugo nije uspevala da probije odbranu gostiju, sve do 83. minuta kada je rezervista Rakonjac zatresao mrežu posle kornera koji je izveo Kanga.

Tačku na I stavio je Aleksandar Katai svojim drugim golom u 90. minutu.

Zvezda je ovom pobedom pobegla TSC-u na 21 bod na tabeli.