Zvezda se vratila na pobednički kurs! Rutinskih 3:0 za crveno bele

Praznik fudbala na "Čika Dači" protekao u dominaciji šampiona

Zvezda se vratila na pobednički kurs, a Šumadija je bila idealno mesto za tako nešto jer se Radnički danas pokazao kao sasvim nedorastao rival šampionu.

Rutinskih 3:0 za tim Dejana Stankovića koji opet punim gasom hvata zalet ka Partizanu, a pre toga, ka narednom evropskom rivalu Midtjilandu.

Beograđani su u perfektnom ambijentu "Čika Dače" posle prvog poluvremenu imali 2:0 preko Ivanića i Pavkova, a 3:0 već u 48. minutu preko Kataija.

Tu je bio i "kraj" meča po pitanju pobednika, ni do tada se to pitanje nije postavljalo, ali je treći pogodak "ubio" i utakmicu, i ritam, totalno je oborio puls igre obe ekipe.

Radničkom je ovo bio četvrti uzastopni poraz.

Radnički 1923 - Crvena zvezda 0:3
(Ivanić 18, Pavkov 45+1, Katai 48)

UŽIVO

80. minut - Utisak je da svi na stadionu samo čekaju kraj ove krajnje neravnopravne utakmice. Oba trenera izvršil su veliki broj izmena.

66. minut - Apsolutno ništa vredno pomena se ne dešava na "Čika Dači", Zvezda je trećim golom potpuno "ubila" utakmicu...

56. minut - U igri je Rišairo Živković, dobija šansu Holanđanin da pokaže koliko ume u meču koji je sada lišen svake neizvesnosti.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:50

48. minut - GOL; 0:3! Kata je krunisao dobru partiju golom, koji, izvesno, rešava svedileme oko pobednika ako ih je uopšte i bilo. Bio je to vrlo precizan udarac sa 16 metara, u bliži ugao, lopta je ušla u mrežu tik uz stativu. Ni ovog puta nije mnogo toga mogao da uradi 18-godišnji golman domaćih Ognjen Lukić.

POLUVREME

45+1. minut - GOL, 0:2! Pavkov. Vrhunska akcija Zvezde, zapravo perfektan centaršut Rodića polulevo, i autoritativan udarac glavom Pavkova za koji golman Radničkog nije imao rešenje.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:54

39. minut - Žuti karton dobio je Katai zbog nervozne reakcije u duelu sa Vidovićem. Laktom je želeo da se oslobodi pritiska igrača Radničkog.

38. minut - "Skraćeni korner" za goste... Katai je ubacio, gosti se odbranili, potom je i Kanga centrirao pred gol, ali su i tada najbolje reagovali igrači domaćeg tima i odbili navalu Beograđana.

31. minut - Zvezdi pripada ovaj period meča, mada je upadljivo i da gosti žele da se nadigravaju i traže rešenja da ugroze gol gostiju.

26. minut - Kangin udarac se odbio o "zid", samo korner za goste iz ove situacije koja je obećeala mnogo više.

25. minut - Prekršaj na samoj ivici kaznenog prostora za goste... Katai je izborio kazneni udarac, bio je na šutu, Milanović ga je nepropisno zaustavio.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:46

18. minut - GOL, 0:1! Uz malo sreće Zvezda je stigla do vođstva na "Čika Dači", strelac je Ivanić, barem je tako delovalo isprva, ali je to zapravo bio autogol Milanovića koga je lopta udarila nakon šuta Zvezdinog igrača, prevarila golmana i odsela u mreži.

12. minut - Prebacila je Zvezda težište igre na polovinu rivala, a Kanga je umalo sa 40 metara postigao spektakularan gol. Lopta je prohujala tik iznad prečke.

7. minut - Opasan je Varjačić, potvrđuje reputaciju jednog od najboljih igrača Kragujevčana. Imao je mnogo prostora ispred sebe u jurišu po krilu, ipak nije njegova lopta pronašla cilj pred golom Zvezde.

Stadion Čika Dača Kragujevac

5. minut - Prvi žuti karton zaradio je Trifunović, oštro je išao na Borjana koji je bio na lopti. Golmanu Zvezde se ukazivala pomoć.

2. minut - Prvi prete Kragujevčani, Trifunović je bio najbolje pozicioniran nakon Varjačićevog centaršuta iz "dubine", lopta je prohujala pored leve stative.

INCIDENT

Utakmica u Kragujevcu imala je žestoku uvertiru na ulicama grada gde je došlo do okršaja pristalcia dva kluba i intervencije jakih snaga policije.

SASTAVI

Radnički 1923: Lukić - Varjačić, Milanović, Damjanac, Blagojević - U. Vidović, Ilić, Dragutinović, Arsenijević, Ristić - Trifunović, Filipović.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Petrović, Kanga - Ivanić, Ben, Katai - Pavkov.

O UTAKMICI

Srce Šumadije danas je na nogama jer stiže aktuelni prvak države Crvena zvezda, kojoj je gostovanje u Kragujevcu drugo uzastopno od čak četiri vezana. Beograđanima Radnički stiže posle poraza u Surdulici, a naredna dva duela Stankovićev sastav igra u Novom Sadu i Lučanima.

Zvezda nema prava na kiks, već dovoljno kaska za Partizanom, pa bi svaki ishod na "Čika Dači" osim pobede gostiju značio novi korak nazad u pohodu na odbranu titule.

Pitaće se naravno danas mnogo toga i Kragujevčani čija je udarna pesnica bivši igrač Zvezde Marko Mirić (danas na klupi zajedno sa Nemanjom Tomićem), ujedno i najbolji strelac tima. Domaći su u seriji od tri poraza, traže izlaz iz krize i beg od najugoroženijih ekipa pa valja očekivati pre svega pravu mušku i borbenu utakmicu.

Ovaj duel privlači pažnju i zbog navijačkog rivaliteta dve strane, Delije i Đavoli su u prošlosti imali niz konforntacija i na samim tribinama današnjeg "bojišta", ali nadamo se da će danas samo pesma i dlanovi biti najjače oružje i jednih i drugih.