Zvezda se igrala ali ipak upisala prva tri boda u novoj sezoni

Rukometaši Crvene zvezde ostvarili su prvu pobedu u grupi A Superlige Srbije pošto su kao gosti bili bolj od Obilića 23:22.

Crveno-beli su proteklog vikenda savladali Novi Pazar, međutim, pomenuti klub je u međuvremenu, posle neprimerenog ponašanja domaćih navijača, istupio iz takmičenja i poništeni su svi rezultati.

Zvezda je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu i na odmor je otišla sa četiri gola prednosti (16:12). Gosti su u 48. minutu došli i do šest pogodaka viška (21:15), ali je Obilić serijom 5:0 uspeo da se vrati.

Ipak, Nemanja Vučićević golom sa šest metara, a potom i Uroš Simić iz kontre su otklonili sve dileme oko pobednika.

Najefikasniji u gostujućim redovima bio je Viktor Matičić sa sedam golova, a Vučićević je dodao četiri. Odličan je bio čuvar mreže Dimitrije Jelić sa 12 odbrana.

Obilić je predvodio Ilija Sladić sa 12 pogodaka.

Vojvodina je lider grupe A sa osam bodova, Metaloplastika i Dinamo iz Pančeva imaju po šest, Radnički četiri, a Obilić, Crvena zvezda i Jugović po dva.

Posle pet kola maksimalan učinak u grupi A ima Partizan, Dubočica je osvojila osam, Rudar sedam, Šamot šest, proleter pet, Mokra Gora tri, Spartak jedan, dok je Železničar bez bodova.