Zvezda savladala “Vošu” sa 2:0, Novosađani žale za šansom iz prvog minuta

Milan Gajić i El Fardu Ben pogađali mrežu Novosađana za konačnih 2:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Vojvodine u Novom Sadu, u derbiju 15. kola Superlige Srbije, rezultatom 2:0 (1:0)!

Strelci za Zvezdu bili su Milan Gajić u 26. minutu i El Fardu Ben u 75. minutu iz penala, a srpski šampion je na ovaj način zadržao +9 u odnosu na Partizan i povećao prednost u odnosu na Vojvodinu na +11.

U utakmici koja nije bila lepa za oko, Zvezda je bila bolja baš za ta dva postignuta gola. Međutim, pitanje je kako bi se meč odvijao da Milan Borjan u 38. sekundi nije odbranio zicer Miljanu Vukadinoviću i sačuvao svoj tim da već "u svlačionici" ne prime gol.

Mogao je rezultat da bude drugačiji i da je Novak Simović pokazao penal za domaćina u 70. minutu, što su svi sa klupe Vojvodine tražili, ali je sudija odmahnuo rukom posle duelima telima Erakovića i Čovića.

FK VOJVODINA - FK CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)
(Gajić 26, Ben 75)

Vojvodina (4-2-3-1): Vukliš, Andrić, Bralić, Devetak, Đorđević, Drinčić, Čović, Bjeković (Stojković 46), Bojić, Vukadinović, Mrkaić (Đuričin 65).
Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Eraković, Petrović, Sanogo, Kanga (Nikolić 73), Ivanić (Spiridonović 88), Ben (Degenek 84), Falčineli (Vukanović 84)

Uživo:

90. minut - KRAJ!

84. minut - Ben i Falčineli izlaze iz igre, unutra su Vukanović i Degenek.

75. minut - GOLLL! Zvezda vodi 2:0, strelac je Ben sa bele tačke!

74. minut - Penal za Zvezdu! Đuričin je oborio Nikolića. Za Simovića nije bilo dileme.

70. minut - Voša je tražila penal tvrdeći da je Čović nepropisno zaustavljen, alis e Novak Simović nije oglašavao.

68. minut - Greška odbrane Zvezde, Đorđević je presekao loptu i otvorio akciju Voše, ali je loptu u kaznenom prostoru pokupio Milunović.

65. minut - Đuričin menja Mrkaića u redovima Vojvodine.

58. minut - Loš udarac Bena iz slobodnjaka, samo do Vukliša koji nije imao nikakvih problema.

55. minut - Opet Falčineli u prilici, ovoga puta je to bio zicer koji mu je Vukliš odbranio.

54. minut - Oprobao je i Falčineli svoj udarac, ali samo u Vukliša.

50. minut - Šut Ivanića otišao je iznad gola.

48. minut - Dobra intervencija odbrane Zvezde, Petrović je izbacio loptu iz kaznenog prostora!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, i to izmenom u redovima Vojvodine. Stojković je zamenio Bjekovića.FK Vojvodina - FK Crvena zvezda

45. minut - POLUVREME! Igrala se nadoknada dva minuta, ali promene rezultata nije bilo. Zvezda posle prvih 45 minuta vodi golom defanzivca Gajića.

44. minut - Polukontra Zvezde, Falćinelijev šut iz kaznenog prostora je izblokiran. Biće korner.

43. minut - Opao je malo tempo u ovim trenucima, kao da obe ekipe čekaju kraj poluvremena. Igra se na sredini terena.

36. minut - Umalo novi gol za Zvezdu! Vukliš je samo pogledom ispratio loptu posle šuta Ivanića sa 16 metara, ali je ona prošla pored gola.

32. minut - Dva žuta za igrače Zvezde u samo 120 sekundi. Najpre Petrović kod gola Voše, zatim i Eraković kod svog kaznenog prostora. Probao je Drinčić direktno da šutira u gol Borjana, iskosa sa desne strane, ali je pogodio Bena u glavu.

29. minut - Dobra šansa za Vošu. Drinčić je centrirao, ali je Biojićev šut glavom zaustavio Borjan.Play Video1:22

26. minut - GOLLL! Vodi Zvezda u Novom Sadu! Strelac je Milan Gajić koji je sve sam uradio, ušao do ivice kaznenog prostora i prevario Vukliša. Vredi pomenuti i da je lopta nekoga malo zakačila.

18. minut - Nema gola za Zvezdu, Ben je iz slobodnjaka šutirao iznad prečke.

17. minut - Žuti karton dobio je Devetak koji je bez lopte faulirao Falčinelija na nekih 20 metara.

10. minut - Igra se između dva kaznena prostora, utihnuli su napadi Voše sa početka meča.

5. minut - Prvi pokušaj Zvezde, bila je to uigrana akcija koja na kraju nije završena kako treba. Neko iz odbrane Vojvodine je izbacio loptu iz kaznenog prostora.

3. minut - Strašan početak domaćina koji je već imao tri kornera!Play Video0:30

1. minut - Počela je utakmica na Karađorđu, i to šansom za Vukadinovića u 40. sekundi. Odbila se lopta do njega u kaznenom prostoru, ali je Borjan paradom spasio šampiona.

Najava meča:

Ne računajući ovo 15. kolo, u kom je Partizan već odigrao svoj meč, pobedio Proleter u nadoknadi vremena i barem nakratko pretekao Vošu, u pitanju je duel dve ekipe koje su do sada najviše pokazale u Superligi.

Zvezda ima 38 na prvom mestu, Voša je treća sa 30, dok se Partizan "uvukao" između sa 32 boda. Sam pogled na tabelu jasno govori da bi eventualan trijumf domaćina u ovoj utakmici i te kako napravio guzvu u vrhu i vratio neizvesnost u borbi za šampionski pehar.FK Vojvodina - FK Crvena zvezda

Printskrin: TV B92/EON

Gosti na ovom meču neće moći da računaju na povređene Marka Gobeljića, Milana Rodića i Aleksandra Kataija, dok Siniša Saničanin i Mirko Topić neće nastupiti za Vojvodinu.

Biće ovo i duel dvojice nekadašnjih saigrača - Dejana Stankovića i Nenada Lalatovića - koji su svojevremeno igrali za Zvezdu, a sada su na različitim stranama na klupama.

Odrasli smo i igrali zajedno, a "danas" se ukrštamo na klupama. Radi se o odličnom treneru, pokazao je kvalitet, jer gde god da je predvodio tim napravio je dobar rezultat, a to radi i sa Vojvodinom, sa kojom je prošle godine uspeo da uzme trofej. Rad se uvek isplati, a on je vredan. Želim mu mnogo sreće i da ovako nastavi, pravi je borac - rekao je Stanković u najavi meča.

Vredi pomenuti i to da utakmicu sudi Novak Simović, a pomagaće mu Nikola Đorović i Miloš Simović.