Zvezda savladala Čukarički, debitovao Falćineli, dobra uvertira pred borbu za Ligu šampiona

Čukarički: Petrović, Ćirković, Ostojić, Šapić, Tošić, Docić, Kajević, Pantić, Birmančević, Eze, Savić.
Klupa: Belić, Kamenović, Nikčević,. Lukić, Vidosavljević, Šarić, Rakonjac.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić (Pankov 56), Sanogo, Ivanić, Kanga, Nikolić, Gavrić (Spiridonović 56), Boaći (Vukanović 6)
Klupa: Popović, Eraković, Petrović, Jovančić, Simić, Radulović

TOK MEČA:

90. Minut kraj utakmice

84. minut GOLLLLLLLLLLLLLLLLLL! Savić postiže gol i smanjuje prednost Zvezde

80. minut, Diego Falćineli i Njegoš Petrović ulaze u igru u mesto Mirka Ivanića i Sanoga.

70. minut, Falčineli se zagreva za ulazak u teren.

63. minut - Lukić je zamenio Docića, a istovremeno su na stadionu Čuke vikali da mu je noga slomljena. Čeka se zvanična potvrda.

59. minut - Uf, kakav strašan faul Sanoga! Poslao je Docića na nosilima van terena. Bio je to start na koleno. Igrači Čuke su ljuti na Lukića što nije isključio vezistu Zvezde.

56. minut - Prilika za Čuku, Birmančević je šutirao glavom sa pet metara pored gola.

54. minut - GOLLL! Zvezda vodi 3:0! Strelac je Gelor Kanga iz penala. Prvi gol Gabonca otkako se vratio na Marakanu!

53. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Vukanović je pobegao Tošiću, ovaj je zakasnio i oborio napadača Zvezde!

50. minut - GOLLL! Zvezda vodi 2:0! Ivanić je šutirao, lopta se od Ćirkovića odbila u mrežu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na Banovom brdu, nema izmena!

45. minut - POLUVREME!Čukarički, Crvena Zvezda

44. minut - Šut Gajića iz daljine, lopta ide preko gola.

43. minut - Najbolja prilika za Zvezdu posle onog gola na početku meča! Vukanović je traljavo šutirao iskosa sa leve strane i lopta je završila u gol-autu.

40. minut - Sada je i Savić dobio žuti karton posle faula nad Kangom.

39. minut - Još jedan žuti karton, ovoga puta za Zvezdinog Milana Rodića. Grubo je faulirao Savića.

36. minut - Žuti karton za Kajevića posle neopreznog starta na sredini terena.

23. minut - Tražila je Zvezda penal posle duela Tošića i Gavrića, ali je sudija Lazar Lukić odmahnuo rukom. Vredi pomenuti da je bio blizu događaja.

19. minut - Pogrešio je Milunović na sredini terena, Birmančević mu je uzeo loptu, ali je usledila loša završnica napadača Čuke koji je izgubio loptu već na 16 metara. Potez koji je iznervirao Stankovića. Opširnije OVDE.

Čukarički, Crvena Zvezda

13. minut - ZICER ZA ČUKU! Velika greška Borjana i veliki promašaj Savića! Izleteo je golman Zvezde na 16 metara u pokušaju da stigne loptu koja je krenula ka Saviću, ali ga je ovaj lobovao. Međutim, lopta je prošla pored stative.

11. minut - Žuti karton za Gajića koji je rukom zaustavio loptu i prodor Birmančevića na ivici kaznenog prostora.

9. minut - Šut Ivanića sa 20 i kusur metara, Petrović je izbacio loptu u korner.

8. minut - Dobra prilika za Čuku! Šutirao je Birmančević, ali ga je Gavrić izblokirao u kaznenom prostoru.

6. minut - Aleksa Vukanović menja povređenog Boaćija!

3. minut - GOLLL! Zvezda vodi 1:0, strelac je Nemanja Milunović posle kornera. Odlično se snašao i jednu odbijenu loptu je nogom pospremio u mrežu. Ipak, problem za crveno-bele jer se Ričmond Boaći povredio tom prilikom i izašao je napolje.

1. minut - Počela je utakmica na Banovom brdu, a Čukarički je već u 40. sekundi tražio penal posle kornera sa leve strane . Tukao je Eze, lopta jeste zakačila Boaćija u ruku, ali je ona bila naslonjena na prsa prilikom šuta igrača Čuke iz neposredne blizine.

Najava meča:

Ova dva tima su poslednji put odmerili snage 15. februara ove godine, što je ujedno bio i debi Dejana Stankovića na klupi crveno-belih. Zvezda je dobila taj mečs a 2:0, a strelci u prvom poluvremenu bili su Veljko Nikolić i Njegoš Petrović.

U prvih šest kola, Crvena zvezda je jedini tim koji ima maksimalan učinak od šest pobeda uz gol razliku 18:2. Ekipa Čukaričkog ne zna za poraz, a u prvih šest kola upisali su četiri pobede i dva remija što ih stavlja 3. mesto sa 14 osvojenih bodova i pretenduje da bude u samom vrhu Superlige i pored veoma mladog tima.

Crvena zvezda Tirana

Prva utakmica posle pauze. Imali smo vremena za odmor, ali smo radili i spremali se za novi ciklus koji nas očekuje. Dosta utakmica kao i u prethodnom periodu, i to veoma važnih koje mogu da odrede put sezone. Znamo šta nas očekuje na Brdu, kao i protiv Omonije.

- Ekipa je spremna za sve izazove. Čukarički već godinama ima svoj stil i prepoznatljivost. Teško je igrati protiv njih, ali smatram da su napredovali u odnosu na prošlu godinu, uprkos tome što su dosta izgubili odlaskom Tedića. Pokazali su kvalitet na početku prvenstva, kako kod kuće, tako i u gostima. Žele da se nadigravaju i zato očekujem dobru utakmicu. Poštujemo ih, ali verujem u moje igrače – rekao je Stanković na konferenciji za štampu.