Zvezda savladala Asvel u neizvesnoj završnici! Nedović pokazao zašto je jedan od najbitnijih

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Asvel sa 71:67 (17:14, 21:9, 16:30, 16:14), u osmom kolu Evrolige.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nikola Ivanović sa 16, Luka Vildoza sa 12 i Nemanja Nedović sa 11 poena.

Kod Asvela bolji od ostalih bili su Dejvid Lajti sa 16, Čarls Kaudi i Retin Obasoan sa 13 poena.

Zvezda je zabeležila dve pobede i šest poraza, a Asvel je upisao tri pobede i pet poraza.

Zvezda je mnogo bolje ušla u meč, i povela sa 9:0 na startu utakmice. Crveno-beli su uspevali da zadrže prednost zahvaljujući dobroj igri u udbrani u prvom poluvremenu.

Sredinom druge četvrtine, drugom trojkom na meču Vildoze, Zvezda je stigla do maksimalnih 14 poena prednosti (30:16). Asvel je tokom čitavog prvog dela imao loš šut iz igre. Za dva poena je pogodio šest šuteva iz 19 pokušaja, dok je za tri poena imao skor 0/9.

Asvel je zaigrao bolje u napadu početkom drugog dela i polovinom treće četvrtine uspeo da smanji prednost Zvezde na samo četiri poena razlike (45:41).

Zvezda je odigrala loše u odbrani u trećoj deonici, primila 30 poena i dozvolila Asvelu da se u potpunosti vrati u meč. Jedini raspoložen kod Zvezde u ovom periodu bio je Nikola Ivanović.

Na četiri minuta do kraja meča Asvel je stigao do maksimalne prednosti od osam poena (57:65), ali je Zvezda poenima Bentlija i Nedovića u spela da se vrati u meč.

U poslednjih 30 sekundi meča se ušlo nerešenim rezultatom 67:67. Bentil je promašio trojku, Mitrović je izborio mrtvu loptu i novi napad za Zvezdu, a Nedović je košem sedam sekundi pre kraja doneo dva poena prednosti Zvezdi. Pons je na četiri sekunde do kraja promašio oba slobodna bacanja.

Na dve desetinke do kraja Dobrić je pogodio oba slobodna bacanja i Zvezda je zabeležila drugu pobedu u Evroligi.

U narednom kolu, Zvezda će 22. novembra gostovati Albi, a Asvel će dočekati Bajern.