Zvezda savlada Javor i najavila 169. večiti derbi

Crveno-beli upisali nova tri boda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Javora u Ivanjici rezultatom 2:0, u okviru 23. kola Superlige Srbije.

Izabranici Miloša Milojevića su od prvog minuta bili ekipa koja"se pita" za dešavanja na terenu. Nizali su se napadi jedan za drugim, a prvo uzbuđenje viđeno je već u 11. minutu, kada je Katai glavom spustio za Pešića posle kornera, ali centarfor Zvezde nije uspeo da stigne do lopte u pravom trenutku, te je ona završila pored stative.

Gotovo preslikana situacija viđena je u 16. minutu, samo što je tom prilikom Katai dobro skočio i glavom šutirao u dalji ugao, međutim, lopta je prozujala nekoliko centimetara pored dalje stative. Najbliže pogotoku u prvoj polovini prvog poluvremena, Zvezda je bila u 18. minutu.

Prvo je Bukari iz prve šutirao u bliži ugao, a Manojlović je samo odbio loptu do Pešića, koji je šutirao, međutim jedan od defanzivaca domaćih je izbio loptu sa gol linije. Zapretio je i Gigić na drugoj strani u 32. minutu, ali se našao u nedozvoljenoj poziciji.

Pritisak Zvezde se isplatio u 38. minutu, kada je beogradski tim poveo nakon pomalo čudne situacije. Aleksandar Katai je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta je pogodila Aleksandra Pešića u rame, promenila pravac i prevarila Strahinju Manojlovića. To je ujedno bilo i poslednje veće uzbuđenje u prvih 45 minuta meča u Ivanjici.

Zvezda je u nastavku igrala nešto mirnije, ali je ipak u 57. minutu uspela da duplira prednost. Ponovo je veliki doprinos dao Aleksadar Katai, koji je kreirao čitavu akciju i uposlio Stefana Mitrovića, koji je bez većih problema smestio loptu u mrežu.

Želeo je u nastavku Miloš Milojević da odmori bitne igrače, te je menjao i pružio priliku rezervistima. Upravo dvostruki asistent je u nastavku napustio igru, a priliku je dobio Kings Kangva, a teren je napustio i Srđan Mijailović, kojeg je zamenio Strahinja Eraković. Do kraja su priliku dobili i Slavoljub Srnić, Lazar Nikolić i Irakli Azarov, a Kanga, Vigo i Rodić su napustili teren.

Nije bilo previše uzbuđenja do kraja, a Zvezda je tako došla do nova tri boda, i sada sa 63 osvojena zauzima prvu poziciju na tabeli nacionalnog šampionata. Izabranike Miloša Milojevića očekuje 169. večiti derbi u narednom kolu, koji je zakazan za petak, 3. mart od 19.00 na stadionu "Rajko Mitić".

Ukoliko Zvezda dođe do trijumfa, pitanje šampiona zemlje bi vrlo verovatno bilo rešeno, te bi crno-beli tako obezbedili i direktno mesto u grupnoj fazi Lige šampiona.

Sa druge strane, Javor je ovim porazom ostao na 10. mestu sa 23 osvojena boda, a u narednom kolu, tim iz Ivanjice gostovaće ekipi Kolubare, koja je direktni konkurent za plasman u plej-of.