Zvezda sa 6 hitaca “izbušila” voždovačke zmajeve

Crveno-beli su ranim i efektnim golovima obeshrabrili Voždovac, na kraju je viđena najefikasnija pobeda sezone!

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Voždovac u 8. kolu Superlige sa 6:0, i to uz dva pogotka Dijega Falćinelija.

Uspelo je Dejanu Stankoviću da podigne ekipu posle Omonije, ali malo ko je mogao da očekuje ovakvu kanonadu crveno-belih posle kiparskog šoka.

Uz to, golovi su bili veoma atraktivni, a Zvezdi je uspelo da "načne" Voždovac već u 17. minutu, kada je Dijego Falćineli matirao Prekovića.

Odlično je zahvatio loptu iako je imao čuvara "na leđima", a euforičnim slavljem pokazao je koliko je bio gladan golova, jer je u Zvezdu došao posle karijerne krize, koju je pretio da produbi i promašaj iz penala na Kipru.

Ipak, Italijan je munjevito vratio samopouzdanje, a onda je Veljko Gavrić postigao najlepši pogodak na utakmici. Posle kornera, povukao je loptu na oko 25 metara od gola, poslao je tik pod prečku, da bi pred kraj poluvremena Falćineli povisio na 3:0.

Na svojoj prvoj starterskoj utakmici, dao je dva gola, drugi je posledica odlično izvedenog kornera Gelora Kange, pa je praktično sve bilo rešeno za 45 minuta.

U nastavku se pribeglo odmah izmenama, Voždovac je kao novu opciju dobio Stojsavljevića, a Dejan Stanković mogao je da pošalje na odmor Rodića i Kataija, motiv više su imali Eraković i Ivanić u nastavku.

To je dalo rezultat kroz nova dva efektna pogotka, prvo je Veljko Nikolić uhvatio volej sa 16 metara, a onda je i Ivanić istakao kandidaturu za gol kola sa distance, u 58. minutu je većpostavljen konačan rezultat, Zvezda se zasitila, a šansu su usput dobijali rezervisti.

Tako su se na terenu našli još Pavkov, Radulović i Spiridonović, a gosti nisu uspeli da dođu makar do jedne ozbiljnije šanse, barem za počasni pogodak.

Štaviše, Pavkov je postavio konačan rezultat! Povratnik se posle povrede našao u idealnoj šansi iskosa sa desne strane, nije propustio priliku da napravi dodatnu gužvu na semaforu.

Crvena zvezda - Voždovac 6:0

(Falćineli 17, 40, Gavrić 20, Nikolić 56, Ivanić 58, Pavkov)

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Pankov, Rodić (od 45. Eraković), Kanga (od 62. Spiridonović), Petrović, Nikolić, Gavrić (od 73. Radulović), Katai (od 45. Ivanić), Falćineli (od 62. Pavkov)

Voždovac: Preković, Stanković, Milović, Gajić, Živković, Putinčanin, Ajdinović - Cvetićanin (od 46. Stojsavljević), Milosavljević, Stojčev - Vujnović.