Zvezda RAZBILA Radnički sa 61 razlike u Kupu!

Bio je ovo duel mačke i miša u Spensu

Košarkaši Crvene zvezde opravdali su ulogu velikog favorita protiv Radničkog iz Kragujevca, savladali su KLS tim rezultatom 108:47 u poslednjoj utakmici četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća, pa će za finale igrati protiv večitog rivala Partizana u subotu.

Crno-beli su nešto ranije, uz mnogo muke, pobedili čačanski Borac.

Drugi polufinalni par čine Mega i Vojvodina koaj je priredila iznenađenje pobedom nad FMP Železnikom.

4/4

36. minut - Konačno, pogodio je i Simanić, i to trojku uz prekršaj. Zvezda ide ka stotki, vodi 92:46. Kod gostiju, daleko najefikasniji je Dumić sa 19 poena.

32. minut - Radonjić je šansu ukazao i pomalo zaboravljenom Boriši Simaniću, koji je i jedini igrač bez poena u ekipi Zvezde. Promašio je šut za tri Boriša, u anrednoj akciji još jedan - Zvezda vodi 82:41.

3/4

28. minut - Iz minuta u minut raste vođstvo Beograđana, bez milosti zatrpavaju crveno-beli koš Kragujevčana, trenutno ej 77:32, posle trojke Davidovca. Zvezda je večeras ubacila 14 trojki iz 32 pokušaja.

23. minut - Iuzetno je šuterski raspoložen Lazić, poodio je četvrtu trojku iz pet pokušaja, došao je do svo 17. poena. I Lojd je između dva pogotka Lazića ubacio za tri poena. Zvezda ima najveću prednost od starta meča - 58:25.ognjen kuzmić

2/4 - 49:25

19. minut - Koristi Radonjić sve raspoložive snage, na terenu su Radanov i Uskoković, minutažu ima i Vujičić, a Zvezda i dalje igra u visokom ritmu. Vodi pred kraj polvremena 49:23. Pogodio ej Uskoković sa penala.

15. minut - Pogodio je i Milutin Vujičić, Zvezdin junior, prve seniorske poene za klub. I to trojku, uz malo sreće, pošto se lopta obrtala na obruču nakon šuta mladog košarkaša Beograđana. Kragujevčani su u međuvremenu postigli prve poene u drugoj četrvtini, i zasad jedine. Rezultat je 41:16.

13. minut - Raste prednost Zvezde, već je "+14" posle poena O'Brajanta. Nastavili su crveno-beli u istom ritmu, trojke su pogodili Lazić i Davidovac, za maksimalnih 20 razlike - 33:13. Zvezda je napravila seriju 11:0 u nastavku, Radnički i dalje bez poena u drugoj deonici.džordan lojd

1/4 - 22:13

9. minut - Raško Katić je u naletu, sjajno igra veteran, ima 4 poena. Ipak, Zvezda održava prednost, trojku je pogodio Jagodić-Kuridža koji je u međuvremenu ušao u igru. Vode Beograđani 22:13.

7. minut - Razigrao se napadački Lazić, ubacio je 5 poena, poen više ima Lojd. Zvezda vodi 15:8.

5. minut - Dobar otpor Kragujevčana koji pariraju crveno-beliam u prvoj deonici, trenutno je 8:8. Pogodio je iskusni centar Raško Katić, bivši igrač Zvezde. Dosta promašaja na drugoj strani, međutim Lojd je inspirisan. Ubacio je 4 poena Amerikanac.

Pratite tok meča na našem portalu u nastavku.