Zvezda RAZBILA Megu sa 114 poena! Ivanović, Lazić i Dobrić pravili ŠOU u Pioniru

Neverovatan meč Radonjićevih košarkaša

Moćno, efikasno, šampionski! Crvena zvezda u slavljeničkom raspoloženju nanela je Megi jedan od najtežih poraza u poslednjih nekoliko godina u prvom meču polufinalne serije Košarkaške lige Srbije.

Već na poluvremenu bilo je jasno da će se na kraju samo gledati koliko će poena ubaciti Radonjićev tim za 40 minuta - 114:78.

Trojke su bile glavni arsenal domaćeg tima, koji je pogađao iz apsolutno svih pozicija. Ređali su se pogoci jedan za drugim, Ivanović, Dobrić i Lazić bili su apsolutno nezaustavljivi, a za manje od poluvremena je Zvezda došla do deset pogodaka sa distance.

Mega se držala u utakmici samo tri poena, pravila je preveliki broj grešaka i imala mnogo izgubljenih lopti za jedan meč kakav je bio ovaj protiv Crvene zvezde. Stoga i ne čudi što je na kraju viđena ovako brutalna razlika. Bio je ovo ujedno i jedan od najkraćih mečeva sezone, pošto je potrajao svega sat i po vremena.P

Već na oko pet minuta do kraja utakmice, Zvezda je postigla 20 trojki, držala je konstantno visok procenat šuta sa distance, koji se nije spuštao ispod 50%. Na kraju, susret su završili sa 22 ubačena koša izvan perimetra.

Već od starta Zvezda je zauzela borbenu poziciju i stigla do dvocifrene prednosti tokom prve četvrtine. Prethodno je Simanić doneo kratkotrajno i jedino vođstvo gostima posle serije koja je završena trojkom. Od tada glavnu reč preuzima Nikola Ivanović, koji je izrešetao koš rivala i već do poluvremena dao šest trojki uz 21 poen.Play Video

Ako želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)

0:16

Druga četvrtina donela je kratko buđenje Mege, koje je bilo dovoljno samo da se ekipa približi na jednocifren zaostatak. Od tada je na terenu postojala samo jedna ekipa - Crvene zvezde, koja je nastavila da ubacuje trojke, da pogađa neverovatne šuteve, a posebno je impresivan bio onaj Lazićev na 0,4 sekunde do kraja poluvremena.Play Video

0:26

Jasno je da je drugo poluvreme bilo samo odrađivanje posla. Rasla je razlika Zvezde do +33 poena u jednom momentu, posle čega je gostujući tim ipak uspeo da se pribere i dođe sebi, pa da koliko-toliko ublaži zaista ubedljiv poraz.Play Video

0:16

Sledeći meč igra se već za dva dana, a tada će Mega biti domaćin i pokušaće da produži seriju i odvede nas u majstoricu.

UŽIVO PRENOS

4. četvrtina

8. minut (109:78) - Zakucavanje Cirbesa, prethodno tri bacanja Simanića koja su realizovana. Krade loptu Lazarević, novo zakucavanje... Publika je već uveliko na nogama i peva i slavi pobedu koja će biti potvrđena za oko dva minuta. Trojka Simanića, pa Holinsa. Sada se samo ređaju koševi.

6. minut (100:68) - Pala je stotka. Marko Simonović postiže tri poena posle kojih tajmaut traži Vlada Jovanović. Nema ni nekog valjanog razloga za tako nešto, pošto je meč već uveliko rešen.

4. minut (92:65) - Dobrić postiže još jednu trojku. Pitanje je samo koja će biti razlika na kraju za Zvezdu. Cerovina i Mušikić su ubacili po koš za Megu, koja ima 9:3 u ovoj četvrtini.

2. minut (89:61) - Nema koša za Zvezdu u prva dva minuta. Ispromašivali su se sada Cirbes, Vajt... Sa druge strane, Ružencev, Kovačević dolaze do koša za Megu i smanjuju razliku.

3. četvrtina

10. minut (89:56) - Dva poena za kapitena Lazića, Mušikić potom gubi loptu, a Dobrić ne uspeva da postigne koš, ali uspeva uz zvuk sirene na kraju. 89 poena. Nadrealno.

8. minut (84:56) - Evo dva poena za Ivanovića, prvi put večeras, a ima 23 poena. Simanić je zaustavljen na obruču, a Lazarević finišira lepu kontru. Uskoković realizuje dva slobodna bacanja, posle čega isto to radi i Ivanović. Do poena stiže i Kuzmić.

6. minut (76:51) - Grbović ubacuje još dva bacanja za goste. Zatim još dva poena za Megu, preko Uskokovića. Holins ubacuje trojku, Zvezda nastavlja da rešeta Megu, biće blizu 85 poena za tri četvrtine ako ovako nastavi.

4. minut (73:47) - Nastavlja se rešetanje koševa na obe strane terena. Ružencev je ubacio dvojku, Lazić vraća trojku, potom lako ubacuje dvojku i Ružencev. Marković nastavlja sa trojkaškim obračunom sa Megom.

2. minut (67:43) - Lazić pogađa za tri poena, ali i Mega uzvraća kontrom koja se završava polaganjem. Lazarević dodaje još jednu trojku, potom pogađa Rudan, a Marković dodaje još jedan pogodak sa distance.

2. četvrtina

10. minut (58:39) - Ivanović pogađa još jednu trojku, ovo je deseta za Zvezdu. Polovina je delo Ivanovića koji šutira 5/6 sa distance za sada, Ivanović opet potom dolazi do poena. Neverovatan je, 21 poen je dao za poluvreme! Moćno... Samson Ružencev ne pogađa za tri. Zvezda nastavlja da rešeta i konačno sada Ružencev prekida njihovu seriju sa dva poena. Promašuje Ivanović sada za tri, a bio je jako blizu opet da ubaci sa distance. Lazić pogađa sa 0,4 sekunde do kraja iz auta, au, ma kakav je ovo koš, samo je šljapnuo po lopti!

8. minut (49:37) - Nastavlja se igra koš za koš, posle koje Eron Vajt promašuje za tri poena. Lako se do kraja provlači Andrija Grbović i postiže svoja dva poena. Malo su igrači stali na loptu, posle čega očekivano stiže trojka Nikole Ivanovića. Tajmaut Vlade Jovanovića.

6. minut (44:33) - Samson Ružencev! Evo trojke, evo Mege ponovo na 11 razlike, na drugoj strani bez poena Holinsa, a Cerovina izvlači faul na šutu i imaće bacanja. Sva tri je realizovao, pa Mega prilazi na jednocifrenu razliku. Trojka Dobrića, posle koje Mega dugo petlja i promašuje preko Samsona Ruženceva.

4. minut (41:27) - Sada i 2+1 za Stefana Markovića, a Mega ponovo ide iz greške u grešku, pa dopušta Zvezdi da se vrati na poveću razliku. Ipak, Vajt gubi loptu iz koje Matej Rudan dolazi do lepog zakucavanja iz kontre.

2. minut (38:25) - Nastavlja se efikasna košarka iz prve četvrtine. Mega kreće sa 6:0, a za dva minuta ubacila je deset poena naspram samo dva Zvezde, ipak Marković prekida taj niz trojkom.

1. četvrtina

10. minut (33:15) - Sada malo promašaja na obe strane... Dugo nema poena za Megu, 13 su dali za prva četiri minuta, potom samo prodor Luke Cerovine. Simonović je fauliran na šutu za tri poena, imaće tri slobodna bacanja iskusni igrač Zvezde. Sva tri pogađa bez problema. A onda kakva kontra Zvezde, au! 33 poena, Mega u ogromnom problemu.

8. minut (28:15) - Trojka Nikole Ivanovića koja tera Vladu Jovanovića da zatraži prvi tajmaut na utakmici. Loše se snalazi Mega u napadu, gubi lako lopte, a Zvezda samo nastavlja da sipa, pa Lazarević donosi prvi put +10 crveno-belima. Ivanović dodaje još jednu trojku!

6. minut (19:13) - Trojka Ivanovića, potom i poeni Boriše Simanića uz prekršaj. Ogroman promašaj Nikole Ivanovića na šutu za tri poena, nije kačio ni obruč. Kada nije sada pogodio, jeste u narednom napadu, trojka uz prekršaj i to je već +6 za crveno-bele.

4. minut (12:10) - Boriša Simanić donosi prvu prednost ekipi Mege posle nove trojke, ali brzo Zvezda dolazi do preokreta preko Erona Vajta. Za sada zaista jako efikasan meč sa dosta trčanja. Mega ima problema sa izgubljenim loptama.

2. minut (8:5) - Dobar i efikasan start Crvene zvezde, ali ni Mega ne zaostaje mnogo. Dve trojke su ubacili crveno-beli u uvodna dva minuta preko Holinsa i Vajta, dok Mega koristi Mušikića.