Zvezda RAZBILA Kolubaru sa 7 golova!

Protivnik je bio totalno razmontiran u roku od 35 minuta

Ovo je bila klasična demonstracija sile... Fudbaleri Crvene zvezde vodili su na poluvremenu sa čak 6:0 u Lazarevcu protiv Kolubare. Crveno-beli su prikočili, ali na kraju sa 7:1 upisali veoma ubedljivu pobedu u 13. kolu Superlige Srbije.

U razmaku od samo 35 minuta, četa Dejana Stankovića je postigla šest pogodaka - dva u režiji Mirka Ivanića, dva Milana Pavkova, te po jednom El Fardua Bena i Aleksandra Dragovića.

,Upečatljiv momenat desio se samo dva minuta pre kraja duela kada je mladi Marko Lazetić postigao svoj prvenac za tim sa Marakane.

Spuštanju lopte i tempa su u velikoj meri uticale izmene na poluvremenu, jer su iz igre izašli Ben, Ivanić, Dragović i Pavkov, a nešto kasnije i Kanga.

Prevremeni odmor glavnih perjanica dobro je došao, shodno tome da šampion Srbije putuje u Dansku gde igra protiv Midtjilanda u sklopu Lige Evrope.

Mirisalo je na katastrofu od prvog minuta. Domaćin nije uspevao da izađe sa svoje polovine. Najava nevremena stigla je u osmom minutu. Milan Radić je podigao loptu po toj, ranjivoj, levoj strani po Kolubaru, a na nekih osam metara od gola, Aleksandar Dragović je uhvatio volej i pogodio donji levi ugao. Rano vođstvo crveno-belih je bilo tu

Rodić je nastavio da teroriše protivnika po levoj strani. Bek crveno-belih je u 16. minutu prošao po svojoj, levoj strani i uputio centaršut na drugu stativu gde se zaleteo El Fardu Ben i zakucao je u mrežu

Podloga za totalni krah stigla je nakon samo 19. minuta igre. Ivanić je nosio loptu i prolazio protivnike kao od šale, a onda je sa ivice kaznenog prostora gađao i pogodio gornji levi ugao. Stanivuković nije imao nikakvih šansi da spreči novu promenu rezultata.

Prošlo je samo 24 minuta, a domaćin je bio u totalnoj katastrofi. Ponovo je Rodić centrirao, čuvar mreže nije baš najbolje reagovao, pa je sve to iskoristio Milan Pavkov koji je samo prosledio loptu u bliži, levi ugao.

Petarda je bila malo odložena, ali to možemo pripisati i opuštanju koje je usledilo zbog rezultatskog suficita.

Filipo Falko je u 29. minutu odlično kontrolisao loptu, ušao je u kazneni prostor gde je bio evidentno oboren. Sudija je pokazao na belu tačku, a odatle je Gejlor Kanga poslao loptu pored leve stative. Nema nove promene rezultata

U 36. minutu, Ivanić ponovo upisuje svoje ime na semafor. Sada je akcija tekla sa desne strane, Milan Gajić je ušao u kazneni prostor, po zemlji dao pas Ivaniću koji nije imao problema da je proturi pored Stanivukovića.

Mašina nije stajala, mašina je želela još. A, i dobila je još jedan gol do poluvremena. Pavkov je bio ponovo strelac. Sačekao je napadač crveno-belih odbitak, bio na pravom mestu i ugurao loptu u mrežu. Izbegnut je ofsajd, a akcija je ponovo išla po levom boku.

Kolubara: Stanivuković, Stojanović, Vasiljević, Stanković, Đenić, Kočović, Lončar, Mladenović, Vučetić, Filipović, Tumas.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić, Krstičić, Kanga, Ivanić, Falko, Ben, Pavkov.

Zvezda, nakon reprezentativne pauze ima zadatak da održi lanac pobeda u domaćem prvenstvu, ali i da se pripremi za novi izazov u Evropi gde u Danskoj traži pozitivan rezultat protiv Midtjilanda.