Zvezda rasturila Armani i upisala novu evroligašku pobedu

Ovo je šesti uzastopni trijumf srpskog tima nad Milanezima

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Milanu ekipu Armanija u 9. kolu Evrolige sa 87:79.

Ovo je bio šesti duel dva rivala u Evroligi, a svih šest pobeda je zabeležila Zvezda.

Odigrala je Zvezda pravu mušku utakmicu u gradu mode, pokazala da ima karakter ima srce i kvalitet da ekipa polako pronalazi onu timsku "hemiju". Najefikasniji je bio Džordan Lojd sa 17 poena, Volden je dodao 15, O Brajant 11.

Armani je imao igru i prednost tokom prvih 15 minuta meča između 4 i 6 poena (23:18) i malo kasnije (41:36)

Ali, Zvezda nije padala, nije se predavala, već su se muški suprostavili timu koji ima velike zvezde Evrolige poput Rodrigeza, Hajnsa, Lideja, Bruksa, Micova, Pantera.

Crveno-beli su uspeli da preokrenu rezultat i da na poluvreme odu sa plus 4 (44:48)zahvaljujući O Brajantu i Ročestiju koji su ispratili Lojda koji je do tada ubacio 10 poena.

U nastavku meča Zvezda prvi put dolazi do osetnije prednosti od 9 poena razlike (47:56) ali je olako ispustila pa je Armani došao do 58;60 serijom 11-4 u 28. minutu.

Izgedalo je da će meč otići u egal, ali dodaju gas crveno- beli i ponovo odlaze na, ovoga puta dvocifrenu prednost 66:76 posle sjajne serije poena jagodić Kuridže, Simonovića i Lojda.

Armani je uzvrati sa trojkom i dvjokom za 71:76, ali trojka Lojda ponovo udaljuje na pristijnu razliku Zvezdu  na minut i po pre kraja meča.

TOK UTAKMICE:

ARMANI - CRVENA ZVEZDA 60:66 (23:18, 21:30,16:18)

4/4

38. min: 71:81 Ponovo dovcifrena prednost za Zvezdu posle ulaza Simonovića.

36. min: 71:79 Bori se Armani, pokušava da se vrati, ali je Zvezda nemilosrdna, bije iz svih oružija, a Lojd ponovo ima simultanku pa trojkom održava razliku

34. min: 66:76 Konačno prvi put na meču Zvezda ima dvocifrfenu prednost

32. min: 64:73 Ne da se Zvezda, sipa iz svih oružija, sad je proradio i Simonović koji trohkom donosi opet osetniju razliku.Armani - Crvena zvezda

3/4

30. min: 60:66 Uspela je Zvezda da odbije nalete italijanske ekipe, a Lojd je preuzeo odgovornost i vezao 4 poena da održi vođstvo

28. min: 58:60 Serija loših napada Zvezde pojačana propustima u odbrani i Armani se preko Micova u Rola vraća u igru serijom 114. Micov najefikasniji sa 11 poena, kod Zvezde Lojd 10,  O Brajant i Ročesti sa po 9.

24. min: 47:56 IgrajuBeograđani u jakom ritmu, dobra odbrana i kontranapadi, pa vode velikih 9 razlike. Bukvalno Milanezi ne znaju odakle preti opasnost jer svi pohađaju.

22. min: 44:52 Krenula je jako Zvezda u nastavku meča i sada ima plus 7 što je prva osetnija prednost.Crvena zvezda - Armani

2/4

20. min: 44:48 Ne predaju se lako Beograđani i oni imaju raspoloženih igrača Osim Lojda , O Brajant i Ročesti održavaju Zvezdu u egalu, sa po 7 poena. odlična četvrtina Zvezde sa 30 ubačenih poena,.

16. min: 41:36 Ponovo Milanezi imaju prednost, Kevin Panter bivšui igrač Zvezde ubacio je već 7 poena, Micov takođe i oni sada vode Armani, Kod Zvezde Lojd ponovo igra kao u transu i dao je već 10 poena.

14. min: 29:31 Lengston Hal je ubacio trojku i pokrenuo Zvezdu na 27:22 za Armani, a onda je  Jagodić Kuridža dodao trojki i Lojd još dva poena uz dodatn bacanje za 6-0 seriju.

12. min: 25:22 Armani i dalje ima minimalnu prednost, Zvezda je imala priliku da se vrati u egal, ali odbrana tima iz Milana je bila neprelazna prepreka.

1/4

10. min: 23:18 Zvezda se odlično drži u Milanu, imala je čak i prednost, ali je domaći tim prelomio u poslednja dva minuta prve četvrtine

8. min: 13:15 Zvezda prvi put povela u Milanu, velika borba dva tima, O Brajant sa 5 poena nosi Zvezdu.

5. min: 9:8 Krenule su ekipe jako, a onda bez poena skoro dva minuta, dosta promašaja na obe strane

2. min: 7:6 Zvezda počinje meč u Milanu u petorci Hol, Lojd, Davidovac, Teri i Jagodić Kuridža. Za sada su veoma agrstivni u odbrani i efikasni u napadu. Igra se dosta brzo bez mnogo komplikovanja u napadu.