Zvezda pretrpela treći uzastopni poraz u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su i treći poraz u Evroligi.

Crveno-beli su u meču 3. kola izgubili od Baskonije u Vitoriji sa 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18)

Domaći tim je ostvario treću pobedu.

Crvena zvezda već u petak gostuje Realu u Madridu, a Baskonija dočekuje Olimpijakos.

Zvezda je igrala dobro u prvom poluvremenu predvođena Mitrovićem, Bentilom i Dobrićem i posle druge četvrtine vodila je sa 47:42. Domaći tim je u nastavku zaigrao bolje, napravio je seriju 6:0 i poveo sa 48:47.

Zvezda nije uspela da postigne koš u prva četiri minuta treće četvrtine, a Baskonija je predvođena Hauardom dobro šutirala "trojke" i uvećavala prednost, koja je u četvrtoj četvrtini iznosila 11 razlike, 75:64.

U ekipi Zvezde posle toga Petrušev je postigao pet uzastopnih poena za šest poena zaostatka, ali je Baskonija ponovo pojačala, precizno je šutirala i ostvarila treću pobedu u sezoni.

Luka Mitrović je sa 17 poena bio najefikasniji u Zvezdi. Ognjen Dobrić je postigao 14, Nikola Ivanović i Benjamin Bentil po 11, a Filip Petrušev 10.

Markus Hauard je postigao 30 poena, Darijus Tompson 18, a Vanja Marinković 10 u timu Baskonije.

Zvzeda je imala čak 11 skokova više, šest asistencija više, ali je Baskonija pogodila neverovatnih 19 trojki.

- Čestitam rivalu na pobedi. Imali su sjajno drugo poluvreme. Dali su mnogo trojki. Neke iz teških pozicija. Mi nismo pogađali i to je ključ poraza - rekao je Vladimir Jovanović posle utakmice.

Kurir sport

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 92:75 (23:24, 19:23, 17:10)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

39. minut - Kostelo lagano posle skoka u napadu pogađa na drugi obruč - 85:72. Adams pogađa za tri - 85:75. Sedikerskis za dva - 87:75.

38. minut - Kocar poentira na drugom obruču - 80:72. Hauard pogađa novu trojku - 83:72.

37. minut - Četvrta trojka Darijusa Tompsona na utakmici - 78:69. Filip Petrušev u nizu, njegova druga trojka - 78:72.

36. minut - Hauard sa velike razdaljine pogađa neverovatnu trojku - 75:64. Baskonija prvi put ima dvocifrenu prednost. Petrušev pogađa za tri - 75:67. Novi poeni Petruševa - 75:69.

35. minut - Deseti poen Marinkovića - 72:64.

34. minut - Lazić poentira u kontri - 70:64.

33. minut - Mitrović sa linije penala smanjuje na 68:62. Njegovih 17 poena. Marinković iz teške pozicije pogađa, njegovih osam poena - 70:62.

32. minut - Lep prodor Dobrića, njegovih 14 poena - 65:60. Tompson pogađa još jednu trojku, rafal domaćina - 68:60. Domaćin ima 15 pogođenih trojki.

31. minut - Tompson trojkom otvara poslednji deo igre - 62:57. Bentil je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 62:58. Kostelo pogađa novu trojku za Baskoniju - 65:58. Najveća prednost Španaca do sada.

3. ČETVRTINA

30. minut - Mitrović poentira posle dobre finte, njegovih 15 poena - 59:55. Dobrić u prodoru pogađa - 59:57. Njegovih 12 poena. Zvezda se vratila sa dve dobre odbrane i dva dobra napada u poslednjem minutu treće četvrtine.

29. minut - Homes preko ruke Petruševa postiže svoju treću trojku u ovoj četvrtini - 59:53. Baskonija je ubacila do sada 12 trojki, od toga pet u ovoj četvrtini. Zvezda je dala samo šest poena za devet minuta.

28. minut - Kostelo postiže trojku, njegovi prvi poeni i četvrta trojka Baskonije u ovoj četvrtini - 56:53.

26. minut - Ivanović ide do kraja i poentira - 51:51. Ivanović je pogodio za dva - 51:53. Hauard u kontri za 53:53.

25. minut - Martin postiže prve poene za Zvezdu u trećoj četvrtini - 48:49. Homes uzvraća novom trojkom - 51:49.

22. minut - Homes trojkom otvara drugo poluvreme - 45:47. Giedraitis novom trojkom vraća domaćinu prednost - 48:47.

2. ČETVRTINA

Luka Mitrović ima 13 poena, Ognjen Dobrić i Benjamin Bentil po 10. Crvena zvezda je u potpunosti nadskočila rivala, ima 10 skokova više - 21:11. Od toga 7 u fazi napada.

20. minut - Obe ekipe su promašile poslednji napad, pa je posle 20 minuta rezultat 42:47.

19. minut - Mitrović ispravlja promašaj saigrača - 42:47. Zvezda ponovo u nizu.

18. minut - Neobična trojka Markovića, od tablu sa jedne noge uz zvuk sirene za istek napada - 40:43. Kocar je precizan za dva - 42:43. Marković je precizan - 42:45.

16. minut - Tompson donosi izjednačenje Baskoniji posle osvojene lopte i kontre - 38:38. Sedikerskis posle solo prodora pogađa za dva - 40.38. Odlična finta Mitrovića za izjednačenje - 40:40.

15. minut - Hauard sjajno šutira za tri, ali je slabiji u šutu sa linije penala - 36:38.

14. minut - Petrušev poentira - 31:36. Tajm-aut za Baskoniju. Hauard pogađa svoju novu trojku, četvrtu - 34:36. Ivanović pogađa sedmi uzastopni poen - 34:38.

13. minut - Ivanović pogađa trojku, prvi njegovi poeni - 31:32. Ivanović krade loptu i poentira - 31:34.

12. minut - Hauard pogađa pod faulom, promašio je dodatno slobodno bacanje - 31:29.

11. minut - Dobrić pogađa svoju drugu trojku ni iz čega - 23:27. Hauard vraća trojku - 26:27. Lagani poeni Dobrića, njegovih 10 poena - 26:29. I odmah Hauard ponovo pogađa trojku, tri trojke za kratko vreme - ukupno 12 poena - 29:29.

1. ČETVRTINA

10. minut - Markus Hauard u poslednjoj sekundi pogađa trojku - 23:24.

9. minut - Dobrić pogađa trojku - 17:24. Hauard je fauliran u šutu za tri. Pogodio je sva tri - 20:24.

8. minut - Tompson smanjuje svojim sedmim poenom - 17:19. Sjajna akcija Zvezde, Dobrić se upisuje na asistenciju Mitrovića - 17:21.

7. minut - Mitrović pogađa pod faulom - 15:16. Siguran je - 15:17. Mitrović još jednom siguran, njegovih devet poena - 15:19. Sve poene za Zvezdu su postigli Mitrović i Bentil.

6. minut - Tompson kažnjava lošu odbranu Zvezde trojkom - 12:11. Nova trojka Bentila - 12:14. Već je dvocifren, deset poena. Šuterski obračun, druga trojka Marinkovića - 15:14.

5. minut - Trojka Bentila, prva trojka Crvene zvezde i prvo vođstvo - 9:11. Bentil je postigao sedam poena, Mitrović ćetiri.

4. minut - Bentil pogađa iz okreta u teškoj situaciji - 9:8.

3. minut - Trojka Vanje Marinkovića, prva trojka na utakmici - 7:4. Kocar posle snažnog prodora siguran za dva - 9:4. Mitrović je pogodio pod prekršajem - 9:6.

2. minut - Tompson seče napad Zvezde i zakucava u kontri - 4:2. Mitrović je fauliran pri šutu, pogodio je oba - 4:4.

1. minut - Kocar na asistenciju Marinković pogađa prve poene na meču - 2:0. Bentil vraća za 2 - 2:2.

Adams, Marković, Lazić, Mitrović i Bentil startuju za Zvezdu. Tompson, Marinković, Giedraitis, Homes i Kocar startuju za Baskoniju.

Dobra vest pred meč, u tim se posle povrede vratio Stefan Marković.

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA

Hala: Fernando Buesa, Vitorija

Sudije: Olegs Latiševs, Mehdi Difala, Rain Perandi

BASKONIJA: Hauard, Rajeste, Sedekerskis, Marinković, Dijez, Tompson, Kocar, Kostelo, Giedraitis, Homes, Kuruc. Trener: Đoan Penjaroja.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Lazarević, Adams, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Raduljica, Ivanović, Marković, Petrušev, Bentil. Trener: Vladimir Jovanović.

Duplu Evroligašku nedelju košarkaši Crvene zvezde započinju u Vitoriji.

Od 20.30 časova u Areni "Fernando Buesa" tim Vladimira Jovanovića će protiv Baskonije pokušati da stigne do prve pobede.

Stari znanac i rival odlično je otvorio sezonu sa dve pobede, i nema sumnje da je pred crveno-belima težak zadatak posebno zbog činjenice da tim još uvek nije kompletan zbog povreda i oporavka važnih igrača u našem sastavu.

Ovo će biti 15. duel dva kluba, trenutni skor je 7-7, a crveno-beli će protiv sebe imati, posle dve runde najefikasniji tim lige sa preko 92 ubačena poena po meču.

"Znamo da nas očekuje duplo kolo, putujemo u Španiju gde nas čekaju dva veoma zahtevna protivnika. Baskonija igra fenomenalno u poslednje vreme. Protiv Partizana je pokazala da može da dobije i izgubljenu utakmicu, posle toga je u i španskom prvenstvu protiv Saragose odigrala sjajno, ubacila 60 poena za poluvreme, 16 trojki na kraju uz fantastične procente i to je nešto što ih krasi od početka sezone – brza igra i veliki broj šuteva za tri. Veoma su nezgodan protivnik i moramo da odigramo našu najbolju košarku, da imamo energiju, koncentraciju da zatvorimo neke stvari za koje smatramo da su potrebne i da im oduzmemo to nešto od čega zavisi njihova igra", rekao je Jovanović koji je dodao da je situacija u timu bolja:

"Stefan Marković je počeo da trenira sa ekipom uz kontakt i konkuriše za mesto u timu. Nedovićev oporavak ide bolje i nadam se da će uskoro biti sa timom".

Crvenu zvezdu dva dana kasnije, u petak od 20.45, čeka još jedan veliki izazov duel sa ekipom Reala u Madridu.