Zvezda prekinula crnu seriju! Savladan Radnik sa 3:1

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Radnikom sa 3:1 u meču 14. kola Superlige Srbije.

Šampion Srbije je bio izraziti favorit u ovom duelu, dok se poslednje plasiranoj ekipi na tabeli Superlige Srbije nisu davale velike šanse da može ozbiljnije da uzdrma domaću ekipu.

Crvena zvezda je napadala od samog starta, igra se uglavnom odvijala pred golom gostiju, a prvi pogodak na meču postigao je Jovan Mijatović u 19. minutu susreta.

Uroš Spajić je u 54. minutu duplirao prednost crveno-belih koji su sve više pritiskali Radnik koji tokom ovog meča nije "pokazao zube" ni u jednom trenutku. A onda je usledilo iznenađenje za domaće navijače - Nemanja Tomašević "bombom" smanjuje prednost izabranika Baraka Bahara.

U 90. minutu Gelor Kanga sa bele tačke postavlja konačan rezultat, ali uz mnogo sreće. Šutirao je Gabonac snažno, ali pravo u golmana Ranđelovića koji se spetljao sa loptom, nije je zahvatio kako treba i ona se otkotrljala pravo u mrežu!

Zvezda je ostvarila 10. pobedu u prvenstvu i druga je na tabeli sa 31 bodom, tri boda manje i utakmicom više od vodećeg Partizana.

Radnik je nastavio loš niz i posle šestog poraza zauzima poslednje mesto na tabeli sa devet bodova.

U sledećem kolu Zvezda će u Pančevu igrati protiv Železničara, a Radnik će dočekati Napredak.