ZVEZDA pregazila Zlatibor sa 6 golova!

Crveno-beli ubedljivi u 36. kolu Superlige

Kad je teško - Ivanić! Probao je Dejan Stanković bez svog najboljeg igrača da savlada jedan od najslabijih timova u Superligi, ali je tek ulaskom ofanzivnog veziste Crvena zvezda zasijala kako ume i ubedljivom pobedom nad Zlatiborom od 6:1 probila magičnu brojku od 100 golova i bodova u šampionskoj sezoni.

Bilo je problema i glavobolje za Stankovića posle prvih 45 minuta. Njegov "istumbani" tim je dominirao i napadao tokom prvog dela, ali bez onako konkretne i izgledne prilike da ugrozi golmana Čubrakovića.

Pride su gosti u 26. minutu stigli do vođstva preko Stefana Vukića koji je spoljnom zaista majstorski u stilu Rikarda Kvarežme matirao golmana Popovića, a njegova radost kao da je iziritirala crveno-bele da u nastavku pokažu Zlatiborcima ko je ko.

Odmah na poluvremenu Stanković je izvršio tri izmene, ubacio Gajića, Ivanića i Pavkova, a Zvezda stekla nenadoknadivu prednost u ogfanzivnom delu igre. Ivanić je sa dva brza gola u 47. i 50. minutu brzo preokrenuo rezultat i probio famoznu brojku 100.

Potom je Veljko Nikolić preciznim udarcem u 55. povisio na 3:1, u trenucima dok Zvezda nije pomišljala da prestane sa napadima. Kao da je bila čvrsto rešena da pregazi goste, a to su golovima omogućili Željko Gavrić u 67. i Gelor Kanga u 70. minutu.

Defanzivno katastrofalni gosti ostali su u 74. minutu sa desetoricom posle isključenja Zarije Lambulića zbog prekršaja nad Falčinelijem, a šlag na golgetersku rapsodiju crveno-belih stavio je Milan Pavkov u 85. minutu.

ZVEZDA  - ZLATIBOR 6:1 (0:1)

Uživo:

85. minut - GOOOL za Zvezdu, strelac je Milan Pavkov!

82. minut - Pokušava u ovom finišu i Milan Pavkov da se upiše u strelce, ali su njegovi pokušaji mahom neprecizni.

74. minut - Gosti su ostali sa desetoricom u ovim trenucima pošto je Zarija Lambulić isključen zbog prekršaja sa leđa nad Dijegom Falčinelijem. Potom je Kanga šutirao iz slobodnog udarca i pogodio gornj ideo prečke.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:52

70. minut - GOOOL za Zvezdu, i Kanga se upisao u strelce za velikih 5:1!Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:40

67. minut - GOOOL za Zvezdu, strelac je Željko Gavrić!Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:44

63. minut - Dobar pokušaj Sudara levicom sa 18 metara iskosa, ali i dobra odbrana golmana Zvezde Popovića.

58. minut - Ozbiljno se Zvezda naoštrila, ređaju se prilike pred golom Zlatibora i pravo je čudo kako je i dalje 3:1.

55. minut - GOOOL za Zvezdu, strelac je Veljko Nikolić! Još jedan precizan udarac Zvzdinog veziste posle finte, lopta je prošla kroz noge defanzivaca Zlatbora i odsela u mreži.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:53

50. minut - GOOOL za Zvezdu, koja vodi sa 2:1, a strelac je opet Mirko Ivanić! Ovaj put iz odbitka posle udarca glavom Milana Pavkova. Golman Čubraković nije mogao ništa...Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:46

47. minut - GOOOL za Zvezdu, strelac je Mirko Ivanić. Nije uspeo iz prvog pokušaja u 24. sekundi drugog dela, ali jeste samo minut kasnije. Sjajan udarac najboljeg fudbalera crveno-belih za 1:1.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:44

46. minut - Počinje drugo poluvreme! Dejan Stanković je izvršio dve promene, umesto Bena, Srnića i Petrovića na terenu su Pavkov, Gajić i Ivanić.Fudbal FK Crvena zvezda - FK Zlatibor

45. minut Kraj prvog poluvremena! Zvezda je imala više od igre i napadala, ali bez konkretne opasnosti po gol gostiju koji vode pogotkom Vukića od 26. minuta.

40. minut - Već nekoliko minuta igra se na polovini crveno-belih, gosti su uspeli da prebace težište na drugu stranu.

33. minut - Pokušao je Ben, ali ga je Lambulić izblokirao. Samo korner za Zvezdu i to šesti...

30. minut - Pokušava Zvezda da stigne do izjednačenja posle šokantnog vođstva gostiju, ali ne uspeva. Nikolić je imao još jednu dobru šansu, ali je prebacio čitav gol sa nekoliko metara na pas Gavrića.

26. minut - GOOOL za Zlatibor, strelac je Stefan Vukić. Iz prvog šuta u okvir gola poveli su gosti, a njihov napadač je spoljnom na pas Dašića majstorski zatresao mrežu crveno-belih.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:05

18. minut - Još jedan pokušaj Nikolića, šutirao je sa 20-ak metara, a lopta se odbila od Lambulića i otpuzala tik pored stative.

15. minut - Nekoliko centasršuteva iz kornera Veljka Nikolića i ubacivanja pred gol gostiju, ali bez izglednijih šansi.Fudbal FK Crvena zvezda - FK Zlatibor

8. minut - Gavrić je oprobao udarac sa oko 20 metara, ali bezopasno po gol Zlatibora.

5. minut - Zvezda je od starta agresivna, gotovo od prvog sudijskog zvižduka lopta je u nogama crveno-belih, ali bez opasnosti po golmana Čubrakovića.

1. minut - Počeo je meč na Marakani, sa centra prvi kreću gostujući fudbaleri.Fudbal FK Crvena zvezda - FK Zlatibor

Fudbaleri Crvene zvezde zatvaraju 36. kolo Superlige utakmicom sa Zlatiborom na stadionu "Rajko Mitić" (18.45, Arena sport 1, TV B92).

Za crveno-bele je ovo jedinstvena prilika da se domognu "duple stotke" odnosno da novom ubedljivom pobedom probiju granicu od 100 golova i bodova u ovoj sezoni u kojoj su već osvojili šmpionsku titulu.

Stigli su i sastavi timova, evo za koje snage su se opredelili treneri Dejan Stanković i Predrag Ristanović.

CRVENA ZVEZDA - ZLATIBOR

ZVEZDA (4-2-3-1): Popović - Srnić, Milunović, Degenek, Rodić - Sanogo, Petrović - Ben, Nikolić, Gavrić - Falčineli.

ZLATIBOR (4-2-3-1): Čubraković - Jezdimirović, Stamenković, Lambulić, Momčilović - Dašić, Sević - Bogićević, Sudar, Janjić - Vukić.