Zvezda pregazila Radnik iz Surdulice i već sad beži 7 bodova Partizanu

Crveno-beli su viša klasa za sve rivale u domaćem šampionatu, posle četiri kola beže Partizanu sedam bodova i imaju gol razliku 17:1

Fudbaleri Crvene zvezde demonstrirali su silu i u četvrtoj utakmici Superlige ove sezone, deklasirali su Radnik 6:0 i sada imaju sedam bodova više od najvećeg rivala za titulu Partizana.

CRVENA ZVEZDA - RADNIK 6:0 (1:0)

(Ivanić 12, Kangva 64, Katai 71, Pavkov 76, Kanga 83.p, Bukari 85)

85. minut - GOL, 6:0, Bukari... Zvezda uništava Radnik koji je prestao da igra. Moćno je sprintao Bukari, nezadrživao jurio ka lopti koju je dobio u for, i onda i uspeo da matira golmana Surduličana. Totalni potop Radnika.

83. minut - GOL, 5:0, Kanga - iz penala. Zvezda je dobila šansu da uveća prednost, nije bilo mnogo dileme kod sudije posle kontakta u kaznenom prostoru, a Kanga je bio miran i precizan sa kreča.

81. minut - Neverovatno šta je sada promašio špic Radnika Uroš Milovanović, da spase čast koliko se može spasiti večeras. Jurnuli su u kontru gosti, Milovanovića je lepo proigrao saigrač, a ovaj, uemsto mreže pogodio Borjana. Zapravo je to bila fenomenalna reakcija Zvezdinog golmana.

76. minut - GOL, 4:0, Pavkov... Čini se da Zvezda može da postigne gol u svakom trenutku večeras. Upisao se i rezervista Milan Pavkov, nastavio golgetersku seriju ove sezone, postigao svoj peti gol u aktuelnom šampionatu. Asistirao mu je Ivanić.

71. minut - GOL, 3:0, Katai... Novi gol Zvezde koja se poigrava sa nejakim gostima. Uspeo je i Katai, psole dve pogođene prečke da pogodi mrežu, što mu je omogućio Kangva udarcem sa 30 metara koji je završio na stativi. katai je bio spreman i profitirao iz odbitka.

64. minut - GOL, 2:0! Fenomenalan potez Kangve, koji je dva puta "zalomio" direktnog čuvara na kapici kaznenog prostora, a potom poslao raketu u mrežu Surduličana. Sjajan potez Zambijca.

61. minut - Šta je sad promašio najbolji strelac Zvezde ove sezone Pavkov, za nevericu. Ostao je na tri metra od gola, sam, no promašio je lotu koju je samo trebalo da gurne u mrežu.

58. minut - Ređaju se akcije Zvezde, koja ne posustaje. Novu gol-šansu nije iskoristio Pešić, koga je savršeno pronašao sveprisutni Kazai, no Pešićev udarac sa nekoliko metara iskosa u poslednji čas je izblokirao defanzivac Radnika - i poslao loptu u korner.

56. minut - Vrlo raspoložen je Mitrović, još jedan njegov prodor po desnoj strani, ovog puta je rešio da ga sam završi, no uspeo je golman gostiju da ukroti taj udarac.

52. minut - Kanonada Zvezde na gol Radnika, tri udarca uputili su crveno-beli ka golu gostiju u roku od samo desetak sekundi! Sve je krenulo od prodora Mitrovića koji je doneo loptu Kangvi, ovaj tukao u blok Radnika, potom je isto to uradio i Kanga, da bi Kangva odbijenu loptu servirao Kataiju - čiji je zudarac zaustavila prečka!

49. minut - Žuti karton pokazao je sudija Delibašić Stefanu Mitroviću. Razlgo je simuliranje novog igrača u taboru crveno-belih.

48. minut - Jak pritisak Zvezde od izlaska na teren u nastavku, Surduličani u potpuno podređenom položaju. Osim solidne defanzive i dobre šanse posle kornera, malo toga su uspeli da demonstiraju sa svog repertoara.

TOK MEČA

45. minut - PREČKA! Katai je bio u nezadrživom prodoru posle kiksa igrača gostiju na sredini, varkom tela izbacio drugog, ali nije uspeo da kruniše solo akciju golom - tukao je snažno u prečku. Lopta se odbila pravo na glavu Kangvi, iznenadila ga, pa nije mogao bolje da odreaguje i pošalje je u mrežu već je otišla tik pored stative.

38. minut - Opasna pretnja Radnika, umalo 1:1... Napali su iz kornera gosti, sjajno je u kaznenom prostoru skočio Jokić, loptu usmerio pod prečku, ali je Borjan panterskim refleksima spasio svoj tim.

33. minut - Katai... Velika prilika za 2:0 nije iskorišćena, i pravo je čudo da nije. Imao je potpuno otvorenu situaciju Katai, duel "jedan na jedan" sa golmanom gostiju koji je na kraju, instinktivno, nogom stojeći zaustavio pokušaj zvezdinog ofanzivca.

31. minut - Gosti jedva da uspevaju da povežu tri pasa pre nego što izgube posed, i to je otprilike najviše što rade da ugroze Zvezdu. Defanzivni zid domaćih, i to onaj koji kreće na 40 metara od gola, je nepremostiv po goste.

22. minut - Ništa se bitno ne dešava od gola Zvezde, crveno-beli imaju punu kontrolu utakmice, vladaju situacijom jer na drugoj strani nemaju rivala koji im može parirati u bilo kom smislu.

12. minut - GOL, 1:0 - Ivanić! Vrhunska akcija domaćih, Pešić je filigrantski, petom, odigrao ka Ivaniću koji je završio kombinaciju preciznim udarcem. Gol je isprva poništen zbog navodnog ofsajda, ali je priznat nakon VAR provere. Pomenimo da je Rodić pokrenuo akciju "dugom loptom" kojom je proigrao Pešića u kaznenom prostoru. Zaista vrlo lepa akcija šampiona.Play Video

10. minut - Najbolja šansa za domaće, Ivanić je vratio pas do Kataija, a ovaj šutirao sa 16 metara i poslao loptu pored stative.

9. minut - Novi prekid, ali sada zbog povrede Borjana prilikom njegove intervencije na centaršut gostiju sa desne strane. Nastaviće kapiten Zvezde meč posle ukazane lekarske intervencije.

1. minut - Meč je bio u kašnjenju desetak minuta jer je nestalo struje na stadionu, međutim sve je brzo rešeno pa je meč krenuo... Mrak na Marakani inspirisao je navijače da obasjaju naš najveći stadion pirotehničkom predstavom koja je zabavila one koji su ušli na tribine.

O UTAKMICI

Trener šampiona Dejan Stanković bez mnogo premišljanja je za ovaj meč ubacio u startnu postavu trojicu novajlija, pored Mitrovića i Pešića, i poslednje pristiglog povratnika Milunovića - jer želi da razigra kadar pred mnogo veća iskušenja.

Mitrović je debitovao u minuloj rundi, dao je i gol prvenac, Pešić je takođe ušao sa klupe, a večeras će obojica od starta biti pretnja po gostijući gol.

Zvezda posle tri meča jedina u ligi ima maksimalan učinak.