Zvezda PREGAZILA Krku sa preko 40 poena razlike!

Košarkaši Zvezde nakon važne pobede u Ljubljani, odigrali su u Novom Mestu zaostalu utakmicu 18.kola regionalnog takmičenja sa ekipom Krke i slavili ubedljivo 98:57.

Zvezdi je pobeda bila neophodna kako bi održala prvo mesto na tabeli, kako bi u poslednjem kolu protiv Zadra (27. aprila) kod kuće potvrdila prednost domaćeg terena pred plej-of.

Utakmica je praktično rešena u prvom poluvremenu kada je Zvezda stekla veliki 32 poena razlike (22:55)

Zvezda je u 5. minutu imala 11:6 prednost, a onda je nastala rapsodija. Usledila je serija 17-0 koja se završila polovinom druge četvrtine  (12:33) Od tada Zvezda je dominirala u svim segmentima i dizala razliku do maksimalnih 40 (49:89)

KRKA - CRVENA ZVEZDA 57:98 (9:24, 13:31,19:20,16:23)

40. min:

37. min: 49:89 I dalje velika razlika na ovom meču, ostaje samo da se vidi kolika će biti na kraju.

33. min: 46:86 Pus 40 razlike za Zvezdu, koja ne popušta ni malo sa ritmom i pritiskom. Zvezda ima 70% šut za dva i 56,3 % šut za tri poena.

Krka Crvena zvezda

3/4

28. min: 41:71 Održava Zvezda prednost od 30 poena razlike

23. min: 31:59 Ubedljivih 28 poena razlike za beogradski tim donosi odustvo motivacije igrača oba tima, pa se ritam malo opao.

2/4

20. min: 22:55 Košarkaši Crvene zvezde su dali čak 55 poena za poluvreme što je najviše do sada u Novom Mestu u svim duelima sa Krkom. Ovaj meč je maltene rešen. Simonović ima 8 poena, Lazić, Noko i Kuzmić po 5

16. min: 12:41 Krka je razbijena z 15 minuta. Ne mogu da se povežu u napadu, odbrana loša, a Zvezda pogađa skoro sve šuteve, plus Kuzmić dominira pod košem. Kuzmić, Noko i Lazić imaju po 5 poena.

13. min: 12:33 Beogradska kaznena ekspedicija i dalje "gazi" kroz Novo Mesto. već je belikih 21 poen razlike.Krka Crvena zvezda

1/4

10. min: 9:24 Zvezda je napravila neverovatnu seriju od 17-0 od 5 do 10 minuta-

7. min: 6:19 Nastavlja se dominacija i crveno-beli ne staju.

6. min 6:16 Zvezda trenutno ima prednost, počela je dobro i za sada kontroliše utakmicu. Btze kontre probile su odbranu  slovenačke ekipe.