ZVEZDA PREGAZILA FMP! Crveno-beli demolirali FMP u 1. meču finala KLS-a

Revija dobrih poteza viđena je u Pioniru

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su slavili protiv FMP-a, 110:71, u prvom meču finalne serije KLS-a odigranom u hali "Aleksandar Nikolić".

Do vođstva od 1:0 crveno-beli su stigli posle ubedljive igre od starta meča. Prelomna je bila druga deonica u kojoj su domaći slomili otpor rivala serijom od 15:0 i upisali pobedu.

Od starta meča, Zvezda je nametnula svoj ritam i posle poena Kuzmića i Holinsa došla do početne prednosti od 4:0. Nizali su se novi poeni Kuzmića, Lazića i Dobrića, ali je FMP uspeo da stabilizuje igru i zaustavi nalet crveno-belih.

U timu crveno-belih Ognjen Kuzmić je brzo stigao do 10 poena i pravi dosta problema odbrani FMP-a za 24:18 posle prve četvrtine.

U nastavku, gosti su zaigrali mnogo bolje i prišli na 24:22, ali su od tog momenta potpuno stali. Sa druge strane, crveno-beli su "zategli" odbranu i nisu dozvoljavali rivalu da poentira, dok su u napadu koristili napad za napadom za seriju od 15:0 i 39:22.

Do poluvremena, Dobrić uz zvuk sirene pogađa trojku za 53:29 i +24 na poluvremenu.

U nastavku, FMP ponovo otvara četvrtinu mini-serijom od 4:0 na koju ponovo odgovara Zvezda. Nizale su se trojke Markovića i Lazića.

Sredinom četvrtine Holins je nezgodno doskočio i povredio se, saigrači su ga izneli sa terena. Zvezda je igrala svoju igru, pogađala iz svih pozicija za 79:52.

Do kraja, Zvezda nije obarala ritam meča. Uz dobru odbranu, nastavili su da rešetaju koš rivala, pa je tako na 4 minuta do kraja, posle poena Ivanovića i Cirbea prednost narasla na 103:63 i +40 za prvu pobeduu seriji.

Da podsetimo, druga utakmica finalne serije biće odigrana u Železniku, u nedelju od 20 časova.