Zvezda poražena od Partizana u evroligaškom derbiju

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Partizana 79:78 u drugom evroligaškom Večitom derbiju odigranom u okviru 21. kola u hali "Aleksandar Nikolić".

Od početka do kraja meča viđena je velika borba na obe strane. Zvezda je na početku prve četvrtine imala vođstvo koje su crno-beli stigli i čuvali ga praktično do kraja susreta. Veliki broj izgubljenih lopti koštao je domaće izjednačenja. Ipak, raspoloženi Nedović i Vildoza su, uz trojek Dobrića, držali Zvezdu u igri. Sa druge strane, posebno su se istakli Egzum, kao i raspoloženi Ledej za kojeg u poslednjoj deonici košarkaši Zvezde nisu imali rešenje. Na kraju, posle neizvesne završnice, bolje su se snašli gostujući košarkaši i upisali vrednu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Ledej i Egzum sa po 20 poena, dok je Lesor upisao 13. Sa druge strane, Vildoza je upisoa 26, pratio ga je Nedović sa 23.

Drugi istorijski meč u Evroligi imao je uvertiru koju su napravili navijači dva tima. Naime, skoro dva sate pre početka pristalice dva tima su bile u hali, a do samog početka, glasnim navijanjem i povremenim prozivkama napravile su "vrelU" atmosferu i sjajan uvod u meč.

Od starta, crveno-beli su odlično počeli. Nedović je iz prvog napada i prvog šuta pogodio trojku, a brzo mu se priključio i Vildoza. Ipak, raspoloženi Egzum je uzvratio, i u Lesora, doneo crno-belima 8:6. Tokom prve deonice, velike probleme crveno-belima pod košem zadavao je raspoloženi Lesor. Francuz je bio dominantan u skoku u obe faze igre, pa su crveno-beli nastojali da osiguraju skok i dođu do vođstva.

Ipak, posle uvodnih nekoliko minuta, i početnog vođstva, odbrana crno-belih je dodatno "proradila", a uz nekoliko realizovanih napada gosti dolaze do prednosti od 19:11. Vođstvo od 8 poena razlike uticalo je da trener crveno-belih odmah traži tajm-aut.

Do samog kraja prve četvrtine, Partizan je imao vođstvo. U jednom momentu, crno-beli dolaze i do +8, a posle faula u napadu Petruševa nad Ledojom, trener crveno-belih Duško Ivanović traži tajm-aut. Od tog momenta, Zvezda igra bolje i vezuje 5 poena. Na isteku deonice, Vildoza pogađa trojku i podiže navijače na noge.

U nastavku, Partizan posle odlične odbrane, pravi mini seriju od 5:0. Precizan je bio Naneli za tri, a onda i Smailagić za 25:18 i novu prednost od +7. Ipak, sredinom deonice, Nedović je prodorima uspeo da probije odbranu Partizana, a posle poena Bentila u duelu sa Anđušićem , prednost gostiju je smanjena na 28:30. U ovom periodu, trener crveno-belih Duško Ivanović je uspeo da sa nižom petorkom vrati svoj tim u meč.

Do poluvremena, crveno-beli su imali mnogo problema u obe faze igre, a posle nekoliko izgubljenih lopti, Partizan uvećava prednost i čuva vođstvo.

Tako, posle druge trojke Ledeja crno-beli na odmor odlaze sa 45:37 i +8. Zanimljivo, tokom prvog dela igre, Zvezda je izgubila 10 lopti, dok su crno-beli izgubili 4.

Na startu treće deonice, Zvezda posle poena Vildoze i trojke Dobrića pravi seriju od 5:0 za 43:45. Trener crno-beolih Željko Obradović traži tajm-aut. Posle skoro dva minuta bez koša na obe strane, crno-beli pogađaju dve trojke, preko Avramovića i Ledeja, dok u timu Zvezde Vildoza vezuje 4 poena za 57:54 pred poslednjih 10 minuta.

Do kraja, viđena je ogroman borba. Partizan je odlično upšao u poslednjih deset minuta i preko Avramovića i Smailagića došao do prednosti, ali je Dobrić, ponovo, vratio crveno-bele u meč sa dve trojke za 60:63. Usledila je potpuna igra nerava. pred poslednji minut crveno-beli su prišli na samo poen zaostatka, 71:72. Ipak, možda i presudni momenat bio je kada se na minut do kraja okliznuo, a potom i napravio faul posle kojeg crno-beli odlaze na +4.

U poslednjoj sekundi, nedović pogađa trojku kojem Zvezda dolazi na -1, ali ne i do preokreta. Tako, drugi derbi u Evroligi pripao je Partizanu.