Zvezda poražena od Monaka… Majk Džejms ušao u istoriju

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 28. kolu od Monaka u gostima sa 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20).

Monako je upisao 18. pobedu, i uz 10 poraza, nalazi se na deobi trećeg mesta.

Crvena zvezda je doživela 18. poraz, a sa 10 pobeda se nalazi na 16. mestu.

Ostalo je još šest kola do kraja takmičenja, a Zvezdine šanse da se domognu desetog mesta i plej-ina su praktično svedene na minimum.

Utakmica u Kneževini je dobila epilog istorijske, pošto je Majk Džejms oborio rekord Evrolige po broju postignutih poena.

Amerikancu je bilo potrebno 12 poena da prestigne Vasilisa Spanulisa koji je imao 4.455 poena. To je i učinio u 16. minutu pa je nastao višeminutni prekid kako bi mu se odala čast.

U timu Zvezde Luka Mitrović je postigao 18 poena, Jago Dos Santos 16, Rokas Giedraitis 13, a Džoel Bolomboj 12 poena.

Kod domaćina Majk Džejms je postigao 20 poena, Eli Okobo i Donatas Motiejunas po 14, a Žaron Blosomgejm 12.

Zvezda je posle dobrog uvoda pala u drugom delu prve četvrtine, pa je Monako vodio sve do sredine treće četvrtine.

Crveno-beli su dobro otvorili treću četvrtinu i u 26. minutu stigli do izjednačenja 55:55. Imali su gosti šansu i za vođstvo, ali je nisu iskoristili.

To kao da je psihološki "ubilo" goste. Od tog trenutka Monako je povećavao razliku i na kraju zabeležio ubedljiv trijumf.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Makabi, a Monako gotuje Albi.