Zvezda pobedom počela novu godinu

Crveno-beli su ovim trijumfom ponovo na čelu tabele sa ekipom Mornara

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su prvi meč u novoj godini i pobedili Zadar sa 81:66 u 13. kolu ABA lige.

Utakmica je bila neizvesna samo uprvih 15 minuta, kada je Zvezda imala minimalnu prednost od 4 do 6 poena (32:28).

Nakon toga, za samo tri minuta Zvezda je napravila seriju 11-0 i poluvreme rešila u svoju korist sa 43:28.

Meč je definitivni prelomljen na startu treće četvrtine posle nove mini serije Zvezde od 5-0 za maksimalnih 48:28.

Nakon toga, sve je išlo mirnim tokom a Zvezda je održavala razliku rotirajući igrače i držeći ritam. najefikasniji su bili Volden i Dobrić sa po 12 poena, O Brajant je dodao 10

CRVENA ZVEZDA - ZADAR  81:66 (22:16, 21:12, 25:22, 13:16)

CRVENA ZVEZDA: O Brajant 10 (8sk). Volden 12 (6 as), Uskoković, Davidovac 7, Lazić 6, Rit 9, Radanov 8, Dobrić 12 (7sk) Simanić, Kuzmć 6, Noko 1, Kolom 10 ( 6 as)

ZADAR: Paponja, Džastis 12, Palokaj 9, Brala 2, Vujičić, Vuković 2, Bursać 15, Junaković 13, Buljan , Onuaku 11 (11sk), Planinić 2

Ono što je zanimljivo istaći na ovom meču je to da je Zvezda bez neke energetske potrošnje lako došla do pobede i da je igralo svih 12 igrača u timu, uključujući i Noka koji je debitovao i upisao 1 poen.

Takođe, dobra stvar je nova dobra utakmica Alekse Radanova koji je posle Panatinaikosa u Evroligi imao još jedan meč odigran na solidnom nivou s obzirom na to da nije ni igrao kod Obradovića.

Zvezda već u 7. januara u petak dočekuje Fenerbahče i to bi mogla da bude druga vezana pobeda s obzirom na to da turski tim jako loše igra

TOK MEČA

4/4

40. min: 81:66 KRAJ

36. min: 72:58 Mirna završnica Zvezde na ovom meču gde je Radonjić isforsirao sve igrače čak i domaće koji nisu igrali kod Obradovića poput Simanića i Radanova.

32. min: 70:52 Zvezda ulazi u poslednjih 10 minuta sa plus 18 i sudeći po energiji koju ulaže Zadar teško da će ispustiti tu prednost.

Crvena zvezda Zadar

3/4

30. min: 68:50 Zvezda je smirila intenzitet meča, i nije dozvolila Zadru da mnogo smanji prednost. Crveno-beli kontrolišu ritam utakmice, jer im je dovoljno samo minut da naprave seriju.

26.min: 57:43 Malo opuštanje u igri Zvezde i gosti iz Dalmacije su uspeli da malo spuste razluku.

22. min: 48:28  Zvezda je napravila seriju 5-0 na startu trećeg perioda, što je ukupno 16-0 računajući završetak druge četvrtine. Ponovo je Volden bio jedan od lidera sa trojkom.

2/4

20. min: 43:28 Zvezda je stegla odbranu i zaustavila Zadrane, a u napadu sa tri trojke iz tri napada  Davidovca, Voldena i Dobrića otišla na plus 15 i maltene prelomila meč. Volden ima 8 poena, Davidovac i Dobrić sa po 7.

18. min: 34:25 Zvezda održava prednost između 7 i 10 poena, ali tome dosta doprinosi i Zadar koji ima već 10 izgubljenih lopti.

15 min: 31:21 Nekoliko dobrih odbrana, sjajna rola Radanova u odbrani i napadu i Zvezda je podigla razliku na plus 10.

13. min: 24:18 Zvezda  je bila bez koša na startu drugog perioda, a onda je Radanov uspeo da poentira, ali ni Zadar se nije bolje snašao tek dva poena, i nekoliko promašenih šuteva

kori volden

1/4

10. min: 22:16 Trojkom Lazića iz kornera Zvezda dolazi do najveće prednosti do sada na meču

7. min: 14:11 Zvezda polako preuzima kontrolu utakmice. Radonjić je već izmenio nekoliko igrača kako bi zadržao visok ritam

5. min: 8:7 Mini serija Zvezde od 6-0 za preokret. Ubrzali su igru crveno-beli i odmah je došao i rezultat.

2. min: 2:7 Zadar kreće veoma raspoloženo i ofanzivno i sa dva vezana koša i trojkom pokazuje da nije došao da se lako preda. Zvezda počela u petorci Volden, Dobrić, Simanić, Davidovac i Kuzmić