Zvezda pobedila Čuku, Partizan poražen od Spartaka iz Subotice – Crveno beli su sada na +10

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima Čukarički sa 2:0, u zaostalom meču sedmog kola Super lige Srbije.

Strelci za Zvezdu bili su Aleksandar Katai u 37. i Kings Kangva u 84. minutu.

Trener Zvezde Milojević je već u 14. minutu bio prinudjen da izvrši prvu izmenu. Aleksandar Pešić je zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega u igru je ušao Osman Bukari.

Zvezda je u 29. minutu imala dobru priliku za vodjstvo, ali je udarac Katai zaustavila prečka.

Osam minuta kasnije Katai je uspeo da zatrese mrežu Čukaričkog. Kanga je poslao dugu loptu, a Katai je glavom dobro reagovao i upisao se u listu strelaca.

Sve do 84. minuta nije bilo ozbiljnijih prilika, kada je Kings Kangva postigao gol, posle asistencije Mirka Ivanića i postavio konačan rezultat meča.

Zvezda je zabeležila 16 pobedu u prvenstvu i nalazi se na prvom mestu na tabeli sa 50 bodova, i ima 10 više od drugoplasiranog Partizana.

Čukarički je na četvrtoj poziciji sa 32 poena.

U narednom kolu, poslednjem pre pauzu zbog Svetskog prvenstva, Zvezda će za vikend gostovati Radniku, dok će Čukarički dočekati Mladost GAT.