Zvezda pala u Pioniru nakon neviđene drame… Mirotić heroj Barse

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu posle produžetka od Barselone sa 94:99 (17:28, 23:15, 25:14, 19:27, 10:15), u utakmici 16. kola Evrolige.

U ekipi Zvezde najefikasniji su bili Filip Petrušev sa 24 poena uz devet skokova i Nemanja Nedović sa 24 poena uz sedam asistencija. Luka Mitrović postigao je 18 poena uz osam skokova, a Ognjen Dobrić 14 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Barselonu je predvodio Tomas Satoranski sa 19 poena i 10 asistencija, Kori Higins postigao je 15 poena, a Aleks Abrines 14. Nikola Mirotić pobedio je doprineo sa 12 poena, ali i "trojkom" u poslednjim trenucima regularnog dela kojom je obezbedio produžetak.

Barselona je vodila tokom najvećeg dela prve četvrtine predvodjena Satoranskim koji je postigao četiri "trojke". Zvezdu je u igri držao Petrušev, koji je postigao devet poena u toj deonici, ali je njegova ekipa imala zaostatak od 11 poena, 17:28.

Posle četiri i po minuta igrač Zvezde Luka Vildosa izašao je iz igre zbog povrede i nije se vraćao na teren.

Španski tim je dobro počeo drugu četvrtinu, pa je posle "trojke" Abrinesa poveo sa 34:19. Crveno-beli su uzvratili velikom serijom i preokrenuli na 36:34. Seriju je prekinuo i izjednačio Jan Veseli. U završnici četvrtine Barselona je serijom 5:0 izvukla prednost od 43:40 kojom je otišla na poluvreme.

Barselona je u trećoj četvrtini imala četiri razlike, ali je Zvezda preokrenula preko Petruševa, koji je sa devet uzastopnih poena doneo vodjstvo 61:55. Posle toga koš je postigao i Dobrić za do tada najveće vodjstvo 63:55, a sa osam razlike crveno-beli su ušli u poslednju četvrtinu.

Nedović je sa četiri vezana poena doneo 12 razlike, gosti su postigli "trojku", ali je Mitrović uzvratio i doneo 72:60. "Dvojkom" Higinsa i sa dve uzastopne "trojke" Abrinesa, Barselona je prišla na 68:72. Dobrić je pogodio jedno bacanje, a sa druge strane "trojku" je ubacio Higins za minus dva.

Dobrić, Nedović i Mitrović doneli su osam razlike 79:71, a zatim su Sertač Šanli i Abrines izjednačili na 79:79. Dva bacanja pogodio je Nedović, Barselona nije iskoristila napad, a fauliran je Stefan Marković, koji je pogodio bacanje za 82:79.

Na drugoj strani prekršaj je bio na Abrinesu koji je pogodio oba slobodna bacanja, a isto je učinio i Nedović za nove tri razlike. Barselona je imala osam sekundi za napad, a iz teške situacije "trojku" je pogodio Mirotić za produžetak.

Na početku produžetka trener Barselone Šarunas Jasikevičijus dobio je tehničku grešku, a bacanje je ubacio Nedović. Odmah je "trojku" postigao Higins, a zatim je njegov trener isključen posle druge tehničke. Nedović je ponovo bio precizan sa penala, a zatim je "trojku" ubacio Dobrić.

Barselona je posle toga povela "trojkom" Satoranskog, a zatim je koš postigao i Veseli za tri razlike, 92:89. Imala je Barselona je u tri navrata četiri razlike, Zvezda je sa penala spuštala na dva poena, ali je posle neuspešnog napada faulirala na drugoj strani Veselog, koji je pogodio jedno bacanje za 99:94 i postavio konačan rezultat.

Zvezda sada ima osam pobeda i osam poraza, a Barselona 11 pobeda i pet poraza.

U sledećem kolu Zvezda će 6. januara igrati na gostovanju protiv Valensije, a Barselona će dan ranije dočekati Virtus.

TOK MEČA:

Prvi produžetak:

45. minut- Barsa sa penala overava pobedu, Mirotić i Veseli 94:99

44. minut- Higins siguran sa penala, pa Nedović iz prodora 92:94

43. minut - Pogađa Satoranski 89:92, Mitrović polovičan sa penala 90:92

41. minut - Higins pogađa za tri 86 87, isključen je Jasikivičijus, trojka Dobrića , pa Satoranski istom merom 89:90

Četvrta četvrtina:

40 . minut - Neverovatna trojka Mirotiča, gledaćemo produžetke 84:84

40. minut - Abrines siguran sa penala 82:81, potom Nedović fauliran, pogađa oba 84:81

40. minut - Zvezda je odbranila napad, faul na Markoviću, pogađa jedno 82:79

40.minut - Nedović pogađa sa penala 81:79

39. minut- Šanli pogađa za tri potpuna drama 79:79

38. minut - Sjajni Abrines nova trojka 79:76

37. minut - Nedović sjajan prodor 77:71. Mitrovič za +8 79:71

36. minut - Higins za tri, pa Dobrić iz prodora 75:71

35. minut - Abrines potpuno vraća Barselonu nova trojka 72: 68. Dobrić sa penala prekida seriju Barse 73:68, pogađa jedno bacanje

34. minut - Ne predaje se Barselona, mini serija 72:65. Ivanović tajm-aut

32. minut - Pogađa Šanli za tri 69:60, pa neverovatna trojka Mitrovića 72:60

31. minut - Nedović 67:57, +10 za Zvezdu, pa opet Nedović 69:57

Treća četvrtina:

30. minut - Mitrović za kraj četvrtine nakon ofanzivnog skoka 65:57, fantastična Zvezda vodi

29. minut - Sjajna igra Zvezde 63:55, delirijum u dvorani, Lazarević je podigao publiku na noge

27. minut - Neverovatni Petrušev pogađa uz faul 59:54, potpuno ludilo u dvorani

26. minut - Fantastični Petrušev pogađa za izjednačenje 54:54

25. minut - Sjajno se drži Zvezda, ali Mirotić se razigrao 50:54. Odlične akcije na obe strane.

23. minut - Fantastična akcija i poeni Ognjena Dobrića, vraća Veseli 46: 47

22. minut- Opet sjajni Mitrović 44: 43, Zvezda ponovo vodi

21. minut - Utakmica je nastavljena, Mitrović postiže prve poene 42:43

Druga četvrtina:

20. minut - Mini serija Barselone, trojka Laprovitole 40:41, pa pogađa i za dva za 40:43, na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Pogađa sjani Holand iz prodora 38:36, pa Dobrić 40:36

17. minut - Nestvarni preokret Zvezde i fantastićni Petrušev 36:34, serija 15:0, nestvarno!

15. minut - Nedović fantastičan prodor 30:34, ludilo u Pioniru

Vildoza se vratio u trenerkama, za njega je meč definitivno završen, veliki hendikep za crveno-bele. Seo je pored Fakunda Kampaca

12. minut - Abrines postiže novu trojku, pa Bentil pogađa 21:34

11. minut - Da Silva beleži ofanzivni skok i pogađa uz faul 19:31

Prva četvrtina:

10. minut - Šanli pogađa iz skoka za kraj prve četvrtine 17: 28

Sjajni Argentinac Luka Vildoza otišao je u svlačionicu, deluje da je u pitanju butni mišić. Videćemo da li će se vraćati u igru

8. minut - Sjajan prodor Nedovića 16:23

6. minut - Minijatura Stefana Markovića 12:17, ali Satoranski ponovo za tri 12:20

5. minut - Pogađa Dobrić, ali Veseli odmah vraća iz reketa, Barselona sjajna u napadu 8: 14

4. minut - Petrušev zakucavanjem prekida seriju Barselone, potom Kalinić ponovo 6:12. Tajm - aut

2. minut - Satoranski opet za tri, pa Laprovitola 4:8, a potom i Kalinić uz faul , serija Barselone 4:10

1. minut - Petrušev postiže prve poene na meču, Satoranski vraća za tri 2:3, a potom Mitrović 4:3

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda ima sjajnu podršku, tu je legendarni Moka Slavnić, a i zastava Argentine na tribinama, zbog Vildoze i Kampaca

Sjajni Argentinac Fakundo Kampaco koji još uvek nema pravo nastupa za crveno-bele stigao je da bodri klupske saigrače

Kampaco stigao na utakmicu

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Barselonu u utakmici 16. kola Evrolige.

Zvezda je od dolaska novog trenera Duška Ivanovića u sjajnoj seriji od 6 pobeda u poslednjih 7 mečeva u Evroligi i sa skorom 8-7 nalazi se u plej of zoni.

Sa druge strane Barselona koja je je jedan od glavnih kandidata za titulu prvaka Evrope ima skor 10-5 i nalazi se na deobi prvog mesta uoči ovog kola.

Trener crveno-belih Duško Ivanović veruje u svoj tim.

"Jedna od najboljih ekipa Evrope, imaju izvanredan roster i interesantno za njih, oni su i bez Mirotića, Higinsa i Kjurika ovako dobri, a tek kada su kompletni vidite koji je to kvalitet. Ovi momci mi kažu da će da ih dobiju, a mi moramo da se borimo", rekao je Ivanović

Trener Barselone legendarni Šarunas Jasikevičijus pun je hvale na račun srspkog i regionalnog šampiona.

Zvezda je ekipa koja je vrlo dobra u odbrani, fizički jaka, koja pravi veliki pritisak u polju. Ponekad nećemo moći da šutiramo kao u Vitoriji. Moraćemo da igramo sa više kontakta. Tim koji pobedi pet od šest u mečeva Evroligi je vrlo opasan. Sada znaju da imaju priliku da obezbede mesto u doigravanju - što bi za njih bio veliki uspeh - rekao je Jasikevičijus