Zvezda osvojila KUP RADIVOJA KORAĆA! Mega nije izdržala

Meč odluke pripaoi crveno-belima

Košarkaši Zvezde osvojili su Kup Radivoja Koraća, opravdali su crveno-beli ulogu favorita protiv Mege, i uzeli prvi trofej ove sezone, prvi u Kupu za tim sa Malog Kalemegdana posle četiri godine - deseti u istoriji.

Crveno-beli su savladali MEgu rezultatom 73:60 furioznom igrom u drugom poluvremenu.

TOK MEČA

MEGA - CRVENA ZVEZDA 60:73 (21:19, 19:17, 8:17, 12:20)

4/4

39. minut - O'Brajant je ubacio dvojku, u psoeldnjim sekundama napada, demorališuće po Megu, koja na manje od dva minuta pre kraja gubi 73:60.

38. minut - Petrušev se ne predaje, pogađa za tri, njegov 21. poen, Mega pokušava da uhvati priključak u finišu, ali Zvezda ima velikih 10 razlike - 70:60.

37. minut - Mega sada juri veliki minus, Smit je iznudio četvrti faul O'Brajanta, pogodio jedno bacanje. Zvezda i dalje na dvocifrenoj prenosti, 68:57. Davidovac - kadiduje se za MVP-ja turnira, još jedan njegov poen.

36. minut - Davidovac se pokazuje i danas kao ključni faktor, ubacio je trojku Zvezdin krilni igrač, za maksimalnih deset razlike u korist crveno-belih - 62:52. Pogađa i O'Brajant za tri, Zvezda je saa uhvatila zalet i deluje da Mega nema energije da se vrati u igru.

34. minut - Zvezda vodi 59:50, Mega je u nokadaunu! Davidovac je lako rešio situaciju "jedan na jedan" pod košem, Jovanovićev tim je potpuno stao u napadu, bez akcija, bez šuta, bez pojedinca koji bi preokrenuo situaciju.

31. minut - Odličan start Zvezde u odlučujućoj deonici, Simonović je "presekao" pas PEtruševa ka Tepiću, zaleteo se i poentirao (48:55). Petrušev se na drugoj strani iskupio napadom na Kuzmića, koji ga je faulirao pri šutu. Evo poena i cntra Zvezde na drugoj strani, iskoristio je laganu situaciju sa Cerovinom na sebi - 50:57.

3/4 - 48:53

29. minut - Uz malo sreće Jagodić-Kuridža je pogodio trojku, Zvezdinu desetu večeras, za vođstvo 53:48. Promašili su potom Petrušev i Simonović šuteve za tri na obe strane. Dugo traje prekid da se utvrdi da li koš Jagodić-Kuridže vredi dva ili tri poena. Sva trojica sudija većaju. Na kraju ostaje upisana trojka.

27. minut - Lazić je i dalje prvi strelac Zvezde, ubacio je svoj 10. poen, za njim i Uskoković - trojku! Zvezda dominira u skoku, u oba reketa. Ipak, Petrušev ne da da se rival rezultatski odvoji, pogađa za dva. Vode crveno-beli 48:46.

24. minut - Potpuno obezglavljeno deluju igrači Vlade Jovanovića na startu treće deonice, skoro četiri minuta su bez poena. Zvezda maksimalno koristi prazne miute rivala, preokreće serijom 7:0. Trojku je pogodio Lojd - 43:40. Konačno, evo i prvih poena Mege u nastavku, Smit je pogodio, za njim i Kazalon, za vođstvo 44:43.dzoni obrajant

23. minut- Mega i dalje bez poena u nastavku, skoro tri minuta, a igrači Zvezde i dalje dominiraju u ofanzivnim skokovima. Jagodić-Kuridža se tako izborio za loptu, pogodio potom jedno bacanje, za egal 40:40.

22. minut - O'Brajant igra sa velikom energijom večeras, pogodio je drugu trojku, približio Zvezdi na poen zaostatka - 40:39. Mega bez poena u nastavku.

2/4 - 40:36

19minut - Konačno, dva vezana napada na obe strane su rešena poenima, posle "praznih minuta". Davidovac je pogodio trojku, pa Smit u poslednjoj sekundi napada. Mega je povela 38:33. Pogodio je i Matković. Evo trojke i Lazića, njegovih 8 poena, najefikasniji je kod Zvezde.

17. minut - Lične greške mogu biti problem po Megu. Petrušev ima dve, Momirov je zaraio treći i ide na klupu. Vodi Mega 34:30. Zvezda ima mnogo prolema u orgnaizaciji napada.džordan lojd

15. minut - Ne da Mega vođstvo, u stalnoj prednosti je tim Vlade Jovanovića. Petrušev ima već 10 poena, razigrao se najbolji igrač "roze tima", ali uzvratio je Lojd - serijom 5:0! Dvojka, pa trojka Amerikanca, to su mu i prvi poeni, ekspresno je vratio rezultatski egal - 28:28.

12. minut - Opet bolji start četvrtine od strane Mege, prve poene u nastavku dao je Simonović, a Dobrić uzvratio, za 23:23. Zvezda profitira na konto velikog broja ofanzivnih skokova. Petrušev pogađa drugu trojku, šest poena ukupno za njega, održava svoj tim u vođstvu.

1/4 21:19

10. minut - Uspostavila je sada Mega igru, ogovorila je na Zvezdin nalet, pa gledamo egal partiju, takav je i rezultat (19:19), nakon što su precizni sa penala bili Tepić i Jagodić-Kuridža. Matković je postavio konačan rezultat prve deonice, 21:19.

9. minut - Zvezda je preuzela vođsto serijom 12:0! Trojku je pogodio O'Brajant, za njim i Dobrić, a između njihovih poena Matković je prekinuo poenterski post Mege. Nerešeno je - pogodio je trojku i Momirov - 17:17.

7. minut - Agresivni su crveno-beli u oba pravca, pa Mega sada ima velikih problema da se konsoliduje i iskreira akciju. O'Brajant je pogodio pod košem, serija Zvezde 9:0, ali Mega i dalje ima prednost, 12:11.

mega zvezda

6. minut - Evo odgovora Zvezde posle nešto slabijeg starta - serija 7:0. Posle poena Uskokovića sa penala, Lazić je vezao njegovih pet, za prilazak crveno-belih na 12:9. Sad Jovanović traži tajm-aut.

5. minut - Crveno-beli deluju uzdrmano, nemaju najbolja rešenja u napadu. Uskoković je prekinuo kontra ritam poenima sa penala, pa je ustupio mesto Davidovcu. Mega niej iskoristila naredni napad, Smit je napravio korake, a Lazić je na drugom kraju terena ubacio oba penala.

4. minut - Zove Radonjić prvi tajm-aut posle serije poena Mege u režiji Petruševa i Simonovića, po pet su obojica dali, za vođstvo "roze" tima 10:2. Pogađa i Momirov, za 12:2!

3. minut - Prve poene za Zvezdu postigao je Marko Simonović, blizu isteka napada, elegantan flouter. Odgovorio je na drugoj strani opet Simonović. Mega vodi 5:2.

2. minut - Smit nije pogodio posle prodora, Petrušev na drugoj strani pravi faul na Kuzmiću, ali ovaj promašuje oba bacanja. I dalje je 0:0, Petrušev je promašio šut sa poludistance. Evo i prvih poena - Simonović je pogodio za tri, pa Mega vodi 3:0.