Zvezda ostala bez proleća u Evropi… Jang Bojs previše jak za crveno bele

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Bernu od ekipe Jang Bojsa sa 2:0, u petom kolu grupne faze Lige šampiona.

Samim tim, crveno-beli su izgubili sve šanse da se plasiraju makar i u nokaut fazu Lige Evrope, i ovogodišnju evropsku priču završiće kao četvrtoplasirani u grupi.

Ipak, koliko god delovalo da je Jang Bojs bio bolji, treba istaći da su crveno-beli zaslužili makar jedan postignut gol, ako ne i više od toga, s obzirom na propuštene prilike.

Naravno, kada ne uspeš da realizuješ zicere, bivaš kažnjen za to, pogotovo u Ligi šampiona.

Dobro je Zvezda počela meč, što se videlo i u prvih nekoliko minuta, kada su izabranici Baraka Bahara imali nekoliko odličnih prilika.

Već u četvrtom minutu, crveno-beli su mogli da dođu do prednosti. Lopta je stigla do Šerifa Endiaja, koji je bio pred golom, i šutirao, ali je Ražopi odlično reagovao, i odbranio pokušaj Zvezdinog špica.

Samo minut kasnije, ponovo je ozbiljno zapretio Endiaje. Hvang je odlično centrirao na drugu stativu, Šerif je utrčavao, ali nije uspeo da zahvati loptu onako kako je želeo, te je ona završila preko gola.

I u narednom minutu, viđena je još jedna odlična prilika za crveno-bele, a ovog puta zapretio je Osman Bukari. Ušao je iskosa, što je karakteristično za njega, i iz nešto nezgodnije pozicije šutirao, ali je lopta završila za malo preko prečke.

A onda, pravi "hladan tuš" za aktuelnog šampiona Srbije. Imao je Jang Bojs korner, a Loris Benito se najbolje snašao u gužvi i šutirao na drugoj stativi, Glazer je uspeo da zakači loptu, ali je ona od nesrećnog Koste Nedeljkovića završila u mreži crveno-belih.

Nakon vođstva domaćih, igralo se nešto mirnije sve do 21. minuta, kada je ponovo zapretio tim iz Berna. Elija je bio u šansi, ali je glavom šutirao malo iznad prečke.

Četiri minuta kasnije viđena je jedna, zaista neverovatna situacija. Osman Bukari je dobio pravovremeni pas na sredini terena, uspeo je da istreči sam pred Raćopija, ali je onda, zaista loše reagovao, i dao sebi prejak for, te je golman domaćih uspeo da uhvati loptu.

A onda, kako nalaže staro fudbalsko nepisano "pravilo", izabranici Baraka Bahara su ponovo kažnjeni za promašaje.

Blum je dobio loptu u kaznenom prostoru, namestio se i iskosa šutirao, lopta je prošla kroz "more" igrača pred golom, a potom i ispod ruku Glazera, i završila u mreži beogradskog tima.

Imali su crveno-beli još jednu priliku do odlaska na pauzu, kada je Hvang šutirao sa distance, ali samo preko gola.

Pretila je Zvezda itekako i u drugom poluvremenu. Prva ozbiljna prilika, viđena je u 57. minutu, kada je Hvang driblao iskosa u šesnaestercu, a potom i šutirao u prvi ugao, ali je stativa spasila domaće.