Zvezda nastavlja da dominira! Pregažena Mačva sa 4 gola

Na kraju ubedljiva pobeda protiv Mačve - 4:0

Ako za neku pobedu možemo da kažemo da je rutinsko odrađivanje posla, onda je to definitivno ova koju je Crvena zvezda upisala protiv Mačve u zaostalom meču 22. kola Superlige - 4:0 (2:0)!

Ukupno 24. ove sezone za 74. osvojeni bod i novo "bežanje" Partizanu na devet razlike, a najzaslužniji za to bili su strelci Aleksandar Katai (10. i 87. minut), Milan Pavkov (24. minut) kao i rezervista Aleksa Vukanović koji je pogodio u 79. minutu.

Zvezda je većposle 24 minuta rešila pitanje pobednika, jer je od prvog minuta bilo jasno da je Mačva na Marakanu stigla samo da se ne obruka. Priliku za iznenađenje nisu dobili u jednom trenutku, a katastrofu nisu doživeli najviše zahvaljujući golmanu Periću i sreći koja ih je pogledala u nekoliko situacija.

Uskoro opširnije...

FK CRVENA ZVEZDA - FK MAČVA 4:0 (2:0)
(Katai 10, 87 Pavkov 24, Vukanović 79)

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Pankov, Rodić (Gobeljić 73), Petrović (Srnić 67), Nikolić, Ivanić (Kanga 46), Katai, Ben (Vukanović 67), Pavkov (Gavrić 46)

Mačva: Perić, Pejović (Subotić 46), Kremenović, Dabić, Mijailović (Sladojević 46), Kočar, Knežević, Obrovac (Tripković), Ćirković, Panić, Trimanović (Đoković)

Uživo:

90. minut - KRAJ!

87. minut - GOLLL! Katai je strelac, Zvezda vodi 4:0

79. minut - GOLLL! Vukanović je strelac, Zvezda vodi sa 3:0. Asistent je Gobeljić.

69. minut - Ponovo nema gola za Zvezdu, izblokiran je šut Kataija.

58. minut - Rodić šutira glavom pored gola, bio je sam na sedam metara.

56. minut - Još jedan udarac Kataija i još jedna odbrana Zvezde. S druge sgtrane videli smo i akciju Mačve i šut Trimanovića direktno u Borjana.

51. minut - Nova prilika za Kataija, Perić mu ovoga puta brani šut.

50. minut - Katai je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.

48. minut - Malo je falilo da lopta dođe do Bena koji bi sa nekoliko metara sasvim sigurno pogodio mrežu. Ipak, Perić je stigao pre do lopte. Samo minut kasnije Ben je ponovo bio u prilici i sada je šutirao pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Kanga i Gavrić su u igri umesto Ivanića i Pavkova. Subotić i Sladojević su zamenili Pejovića i Kneževića.

POLUVREME!

45. minut - Mogla je Zvezda i do trećeg gola u finišu poluvremena, ali je kompletna navala crveno-belih komplikovala i na kraju niko nije ni uputio kvalitetan udarac.

38. minut - Pavkov je imao dobru šansu, driblingom se oslobodio čuvara, gađao je suprotnu levu stranu, ali je lopta otišla pored gola.

33. minut - Novi napad Zvezde , sada je i Rodić pokušao. Ipak, Pejović ga je zaustavio u poslednjem trenutku.

28. minut - Prilika i za Bena koji je šutirao glavom posle centaršuta Rodića. Lopta je otišla preko gola.

26. minut - Nikolić pogađa stativu! Nije imao sreće posle šuta levom nogom iz kaznenog prostora

24. minut - GOLLL! Zvezda vodi 2:0, strelac je Milan Pavkov koji se bacio na centaršut Gajića i nogom sa nekih 12,1 3 metara vara Perića.

18. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, iskosa sa leve strane, ali je Katai loše centrirao i igrači Mačve su bez problema otklonili opasnost.

12. minut - Velika prilika za Nikolića. Bio je sam na sedam-osam metara od gola, ali mu je Perić odbranio zicer i izbacio u korner!

10. minut - GOLLL! Zvezda vodi 1:0, strelac je Aleksandar Katai. Sjajan šut sa leve strane, a čini se da je i golman Mačve Perić loše reagovao.

7. minut - Prva prilika i za Zvezdu. Ben je ubacio u kazneni prostor, Pankov je glavom šutirao pored gola.

3. minut - Prvi šut u okvir gola Zvezde, Obrovac je tukao direktno u Borjana.

1. minut - Počela je utakmica na Marakani!

Najava meča:

FK Crvena zvezda - FK Mačva

U slučaju trijumfa, koji se svakako očekuje od Zvezde, srpski šampion bi ponovo stekao devet poena prednost u odnosu na najbližeg rivala Partizan.

Zvezda je do sada 22 puta igrala protiv Mačve i slavila je čak 19 puta. Jednom je bilo nerešeno uz dva trijumfa Šapčana, uz gol razliku 65:15 u korist crveno-belih.

Ozbiljno spremamo utakmicu protiv Mačve, znamo šta nam je cilj i kako želimo da igramo. To je zaostali meč kom ćemo prići maksimalno kao i svakom do sada. Od prvog minuta ćemo nastojati da „slomimo“ protivnika i što pre to učinimo biće nam lakše. Nema razloga da odmaram igrače, oni su spremni i predah će doći posle 20. marta kada završavamo ciklus od 11 utakmica u 40 dana. To je zaista paklen ritam. Momci dobro rade, treniraju, koncentrišu se, daju maksimum i sutra će izaći najbolji sastav u datom trenutku - izjavio je šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković.

Glavni arbitar na sutrašnjem meču biće Jovan Šegrt, a pored aut linija pomagaće mu Dragan Bogićević i Čedomir Andrejić.