Zvezda nakon preokreta slavila protiv Partizanovog dželata

Crveno-beli gubili u Sremskoj Mitrovici, pa sa tri gola u nastavku završili posao

Crvena zvezda je u četvrtfinalu Kupa Srbije, i to posle preokreta protiv drugoligaša Radničkog iz Sremske Mitrovice, tima koji je u prethodnoj rundi izbacio Partizan posle boljeg izvođenja penala - 3:1 (1:1)!

Upravo je posle penala viđen prvi gol i na ovom meču, kada je domaćin preko Đorđevića šokirao srpskog šampiona i u 37. minutu poveo. Međutim, već u 43. Zvezda je izjednačila preko Mirka Ivanića kom je i Aleksandar Katai "pomogao" da zatrese mrežu.

Odolevao je domaćin nekako sve do 56. minuta, da bi Marko Rakonjac iskoristio sjajan centaršut Osmana Bukarija sa desne strane i šutem glavom sa nekoliko metara je matirao Miloša Ostojića. Tačku na ovaj trijumf stavio je Kings Kangva u 64. minutu.

Već posle drugog gola je bilo praktično jasno da će Zvezda obezbediti učešće među osam najboljih ekipa najmasovijeg takmičenja, jer Radnički sem tog penala bukvalno nije imao nijednu polupriliku do 81. minuta kada su se neočekivano posle kontranapada našli ispred gola crveno-belih i traljavo šutirali.

Svoj prvi pravi izlazak na polovinu rivala unovčili su tim pomenutim golom. Njemu je prethodio korner posle kog je Srđan Mijailović igrao rukom i za sudiju nije bilo dileme. Pre tog penala Zvezda je imala nekoliko šansi, tačnije tri, koje su završile tako što su šutevi blokirani u poslednjem trenutku - dok je Katai u 31. promašio zicer nakon što je izašao sam na šest-sedam metara ispred Ostojića.

Tada nije uspeo, ali je kod izjednačujućeg gola zasmetao Ostojiću i omogućio je da Ivanićev pokušaj centaršuta završi u mreži. Činilo se da je i sam Katai dirao loptu, međutim, na usprenom snimku se videlo da nije. Samo minut posle gola Ivanić je mogao da postigne i drugi - šutirao je preko prečke sa distance.

Početak drugog poluvremena doneo je dve izmene u ekipi Zvezde (Azarov - Rodić, Kangva - Mijailović), kao i potpunu dominaciju srpskog šampiona. Upravo su rezervisti Azarov i Kangva imali dve sjajne prilike kada su šutirali pore gola, da bi Bukari u 56. pobegao po desnoj strani i u petercu potom pronašao strelca Rakonjca.

Tri minuta kasnije Bukari je imao "jedan na jedan " sa Ostojićem i nije pogodio, da bi njegovu grešku u 64. "ispravio" Kangva. Prethodno ga je Azarov spojio sa golom, a Kangvi nije bilo teško da sa pet metara samo plasira loptu u mrežu.

Milojević je u međuvremenu izvršio još dve izmene i sa terena je izveo Ivanića i Kataija, da bi posle trećeg gola napravio i jednu zanimljivu - Milana Borjana je povukao sa gola i tamo je stavio Nikolu Vasiljevića.

Samo minut pre te izmene Mijatović je iz slobodnog udarca mogao do svog gola, kada mu je šut odbranio Ostojić, dok je Mitrović u 79. "tukao" pored stative. Igra Radničkog je u tim trenucima bila u totalnom raspadu i samo se čekalo da Zvezda barem još jednom zatrese mrežu.

Međutim, to se nije desilo i na kraju je na semaforu ostalo da stoji 3:1. Zvezda se tako pridružila TSC-u, Radniku, Radničkom iz Niša, Novom Pazaru i Vojvodini. Preostala dva tima dobićemo posle mečeva Metalac - Čukarički i Spartak - Napredak.

Radnički SM - Crvena zvezda 1:3 (1:1)
(Đorđević 37 pen - Ivanić 43, Rakonjac 56, Kangva 64 )

RADNIČKI SM (4-2-3-1): Ostojić, Ilić, Ignjatović, Spasojević, Protić, Ivić, Gajić, Petrović, Čarapić, Ilić (M.Ilić 57), Đorđević.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan (Vasiljević 74), Vigo, Eraković, Leković, Rodić (Azarov 46), Mijailović (Kangva 46), Kanga, Bukari, Ivanić (Mijatović 57), Katai (Mitrović 59), Rakonjac.