Zvezda nakon drame ušla u Ligu šampiona

Vaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona pošto su u revanš-meču plej-ofa uspeli da izbegnu poraz od italijanske Savone i ukupnim razultatom 20:19 dođu do mesta u eliti.

Zvezda je u Italiji zabeležila trijumf od 9:8, pa je za prolaz dalje bilo neophodno da izbegnu poraz.

I nakon početnog vođstva Savone od 2:1 usledio je preokret crveno-belih koji su preko Ivana Basare, Veljka Tankosića i Filipa Gardaševića stigli do 4:2, a kada su golovima Gavrila Subotića i Stefana Pješivca razliku povećali na 6:2, ali su pre kraja prvog poluvremena Italijani smanjili na 6:5.

U trećoj četvrtini Savona je uspela da stigne i do preokreta golom Lorenca Brunija na 57 sekundi pre kraja treće četvrtine, i to vođstvo su ćuvali do 6:42 pre kraja meča.

Zvezda je tada ušla u novu seriju, Subotić, Tankosić i Bogdan Đurđić su doneli dva gola viška (11:9) na 3:06 pre poslednjeg zvuka sirene.

Ipak, nije bio kraj drami, pošto su Mateo Joči Grata i Nikolo Da Rold doneli poravnanje 26 sekundi pre kraja.

Zvezda je uspela da sačuva taj rezultat i obezbedi mesto u Ligi šampiona, gde će igrati u grupi B koju čine Pro Reko (Italija), Jug (Hrvatska), Špandau (Nemačka), Hanover (Nemačka), Marsej (Francuska), OSC (Madjarska) i Steaua (Rumunija).

U grupi B nadmetaće se Radnički iz Kragujevca, Novi Beograd, Ferencvaroš (Madjarska), Barseloneta (Španija), Olimpijakos (Grčka), Dinamo Tbilisi (Gruzija), Jadran Split (Hrvatska) i Breša (Italija).

Podsećamo, finalni turnir Lige šampiona biće održan na bazenu 11. april, a domaćin će biti Novi Beograd.