ZVEZDA MORA BITI OPREZNA! Ararat je majstor za ove stvari

Crveno-belima je ostao u užasnom sećanju.

Za plasman u Ligu Evrope, fudbaleri Crvene zvezde igraće u gostima protiv Ararata ili Celjea.

Ne bi bilo iznenađenje da se Jermeni nađu na megdanu srpskom šampionu, umesto Slovenaca, a ukoliko se to dogodi u Ljutice Bogdana imaju razloga da strepe.

No, krenimo redom. Ararat je imao istu sudbinu kao Stankovićevi izabranici, pošto ih je u prvoj kvalifikacionoj rundi izbacila Omonija, posle produžetaka bilo je 1:0 za Kiprane.

Crveno-beli su posle penal ruleta, eliminisani u Nikoziji, pa će, ukoliko Celje ne odluči drugačije, sudbina spojiti dva kluba koja imaju istog "dželata".

Sumirajući učinak Jermena u ovoj sezoni, treba reći da su majstori za dramu. Naime, osim što su igrali produžetak sa Kipranima, prolazak u treće kolo obezbedili su posle spektakularnog meča sa Folom Eš iz Luksemburga.

Naime, duel koji se igrao u četvrtak završen je sa šest golova, ali nije bilo pobednika (3:3).

ZVEZDA MORA BITI OPREZNA! Ararat je majstor za ove stvari Lako se moglo desiti da Luksemburžani izađu na megdan Zvezdi, pošto su do 90+1. minuta vodili sa 3:1, a onda je Lima sa dva gola iz penala u prvom i četvrtom minutu sudijske nadoknade doneo produžetak. Ararat je u narednu rundu odveo Vakulenko golom u 113. minutu, posle spektakularnog preokreta.

Ono što mnogo više treba da zabrine navijače crveno-belih, jeste jedno ime u timu Ararata, koga Delije ne pamte po dobru.

Naime, još uvek na Marakani nisu preboleli eliminaciju od Bordoa u plej-ofu za Ligu Evrope 2012. godine. Podsetimo tada je Zvezda izjednačila na 2:2 u 90. minutu golom Mikića, da bi već u narednom napadu Joan Gufran doneo pobedu Žirondincima sa penala i plasman u grupnu fazu mlađeg UEFA takmičenja.

Upravo taj Gufran sada igra za Ararat, što govori da mu je karijera otišla stramputicom i da nije opravdao potencijal koji je pokazivao u dresu Bordoa.

Drugi potencijalni rival, ekipa Celjea, takođe je u očajnoj formi od starta nove sezone. Osim pobede nad Dandalkom iz Irske u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, dožieli su poraz od Moldea na svom terenu u 2. kolu, imaju i dva poraza u Sloveniji na svom terenu od Mure i Domžala, kao i remi protiv Aluminija.

Celje je procenjeno na 7,85 miliona evra na Transfermarketu, što je takođe daleko ispod procene vrednosti Zvezdinog tima. Kao najvredniji igrači izdvajaju se Advan Kadušić i Dušan Stojinović koji vrede 800.000 evra.

Bazu tima čine domaći igrači uz podršku iz Hrvatske i BiH, a od "egzotičnijih pojačanja", tu je samo Domantas Antanavičijus, 21-godišnji zadnji vezni iz Litvanije.

Slovenci su prošle godine osvojili prvu šampionsku titulu u istoriji, pošto su u odlučujućem meču poslednjeg kola uspeli da remiziraju sa Olimpijom (2:2) i tim rezultatom sačuvali prvo mesto na tabeli.