Zvezda lako protiv Mladosti, Katai i Ivanić za nova tri boda za crveno bele

Veoma ubedljiva izvedba crveno-belih na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde su slavili protiv Mladosti iz Lučana sa 2:0 na svom terenu, čime su bodovni saldo u prvenstvu uvećali na 10 poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, koji će nešto kasnije igrati svoj meč protiv TSC-a.

Nije se previše mučila Zvezda protiv Mladosti iz Lučana, doduše, u par navrata su gosti napali preko kontre, mogli da dođu i do gola, ali je odbrana crveno-belih ostala na izuzetnom nivou. Rešenje je i u tome što su mogli da računaju na Aleksandra Dragovića koji je zbog suspenzije propustio meč u Monaku.

Zvezda je od samog starta krenula napadački, nije dala Lučanima da dišu, poput zmije udava, pritisklai su, stezali obruč oko njihovog šesnaesterca i to se isplatilo u 13. minutu kada je gol postigao Aleksandar Katai na asistenciju Aleksandra Pešića

Nakon toga je Mladost ušla u neku vrstu konfuzije, dok je Zvezda osvajala pedalj po pedalj terena i išla ka novom pogotku. Ipak, dugo su čekali na njega, ali su se susreli i sa veoma opasnom prilikom Mladosti. Jedan naizgled bezazlen prodor po desnoj strani je došao do sredine, uputili su jedan udarac, potom i drugi, a u oba slučaja je na pravom mestu bio Nemanja Milunović.

Novi detalj koji je umnogome prelomio meč jeste i surov start kapitena Mladosti, Ivana Miloševića koji je startovao na Gelor Kangi i umalo mu slomio nogu. Sudija nije časio časa, odmah se uhvatio za džep i dodelio crveni karton igraču Lučana.

Nakon toga je meč ušao u surovu igru viktorije, koja se isplatila tek u 77. minutu susreta kada je novi pogodak postigao Mirko Ivanić.

Mladost iz Lučana je imala šansu u poslednjim minutima da postigne počasni pogodak, ali je taj udarac otišao pored gola, te je na semaforu ostalo 2:0, pa je Zvezda na ovaj način otišla na +10 u odnosu na najvećeg rivala.

U samom finišu su svoje prilike imali i Jovan Mijatović i Aleksandar Pešić, ali pohvale u tim situacijama moraju ići na račun golmana Lučana koji je maestralno reagovao i tako sačuvao svoju ekipu kompletne rezultatse kanonade.