Zvezda lako protiv Čuke, budi se Šerif

Dobra partija Milojevićevih izabranika...

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 3:0 u okviru 22. kola Superlige Srbije. Izabranici Vladana Milojevića zabeležili su treću pobedu u isto toliko mečeva u prolećnom delu šampionata, i na taj način nastavili trku za vodećim Partizanom, koji je u ranijem terminu savladao Radnik iz Surdulice rezultatom 2:1.

Crveno-beli su krenuli silovito, a to im se isplatilo već posle 7. minuta igre. Centaršut u kazneni prostor gostiju zahvatio je Spajić, ali je lopta otišla malo preko gola. Ipak, defanzivac Zvezde je bio u duelu sa Nemanjom Tošićem, a glavni arbitar meča Marko Ivković je nakon intervencije iz VAR sobe pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Gelor Kanga i pogodio mrežu za vođstvo svog tima. Nastavila je Zvezda u istom ritmu, a dobre šanse u rasponu od svega pet minuta nisu iskoristili Bukari (dva puta), te Mirko Ivanić.

U smiraj prvog dela igre, tačnije u 37. minutu Zvezda dolazi i do drugog pogotka. Hvang je fenomenalno uposlio napadača svog tima Šerifa Endiajea koji je obišao golmana i iz skoro mrtvog ugla od stative pogodio mrežu za veliku radost na tribinama stadiona "Rajko Mitić".

Već na startu drugog dela igre Petrić je napravio prvu izmenu, na teren je umesto Nikčevića poslao Cvetkovića. Posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, Čukarički je, ispostaviće se, imao najbolju priliku na utakmici.

Lopta je stigla do Miladinovića, vezista Čukaričkog je uspeo da se "ukopa" i fintom izbaci Dragovića, ali je udarac bio "mlak", te je Glazer iz ovog duela izašao kao pobednik. Zvezda je mogla do trećeg gola u 60. minutu, kada je loš pas Tošića ka svom golmanu presekao Endijae, ali se spetljao u nastavku akcije.

Nedugo zatim Milojević je odlučio da u igru umesto Ivanića i Olajinke u igru uvede Lučića i Srđana Mijailovića, dok je Petrić na drugoj strani umesto Stevanovića i Adžića na teren poslao Rogana i Ergelaša.

U 70. minutu susreta loptu je prihvatio raspoloženi Endijae, ušao je u kazneni prostor gde ga je srušio Ognjen Vranješ, a sudija Ivković dosudio je novi penal. Ovoga puta loptu je namestio Bukari i pogodio za veliku pobedu Zvezde.

Do kraja susreta Milojević je pružio šansu i Jovanu Šljiviću koji je zamenio Kangu.

Ovim trijumfom crveno-beli su nastavili poteru za prvoplasiranim Partizanom, dok je Čukarički ostao na četvrtoj poziciji sa 35 bodova.

U narednom kolu ekipa Crvene zvezde gostuje fudbalerima TSC-a, dok će Čukarički na Banovom brdu dočekati ekipu Napretka.