Zvezda lako poražena od Baskonije, TOP 8 gotovo nemoguće dostići

Košarkaši Zvezde podbacili su u Baskiji gde su glatko poraženi od Baskonije 71:55 u 26. kolu Evrolige, što im je bio već sedmi neuspeh u poslednjih osam mečeva u elitnom takmičenju.

Jasno je i na osnovu ovog niza da crveno-beli polako gube korak ka prodoru u Top 8 Evrolige koji je sada, nakon niza poraza, teško dostižan cilj iako u teoriji šansa još postoji, mada Beograđanima tek slede pakleni izazovi sa Realom u gostima, Fenerom u gostima, i Olimpijakosom takođe na strani...

Jasno je bilo i pre meča u "Buesa Areni" da je Evroliga praktično sporedna Zvezdina priča u ovom trenutku, a da je ono glavno, a to je ABA i meč sa Cedevita Olimpijom u nedelju od čijeg epiloga će biti rešena sudbina crveno-belih za dalji period.

Uskoro oširnije...

Baskonija - Crvena zvezda

TOK MEČA

4/4

34. minut - Potpuno su pali gosti, indolentno deluju u oba pravca, posebno u skoku gde Baskonija profitira preko Šengleije, Diopa, Erika. Šilds pogađa, njegov 15 poen. Tim Duška ivanovića vodi pred sam finiš 64:47.

32. minut - Diop je Baskoniji doneo najveću prednost, pošto se lako oslobodio Davidovca (56:43).  Previše greše crveno-beli. Odžo promašuje, pravi grešku u napadu, Panter baca "eir bol", Lukas promašuje otvorenu trojku...  Stiže kazna od Šengelije, i to trojka, za najvveću prednost domaćina (60:45).

3/4

29. minut - Greška za greškom gostiju, srljaju crveno-beli, promašuju (Štimac gubi loptu, Beron promašuje za tri, Lukas ne koristi zicer), a Baskonija u laganom ritmu ponovo stiče dvocifrenu prednost (54:43).

25. minut - Budi se Braun, budi se i Zvezda! Trojku je pogodio Amerikanac pošto je izbacio iz ravnoteže Šengeliju, potom je promašio otvoren šut za tri Zvezdin plej, a onda je u kontri iznudio prekršaj i dva slobodna bacanja. Crveno-beli ponovo blizu, 44:39.

23. minut - Daleko bolja igra Zvezde napadački, ali prate to u istom ritmu i Baskijci. Šilds, uz Šengeliju, najviše pravi problema odbrani gostiju. Lorenzo Braun je poentirao za 42:35, ali je stigao odgovor Šildsa već u narednom napadu.

21. minut - Trojka Lazića, prv poeni kapitena Zvezde večeras (39:31), ali Kriston je uzvratio istom merom, pa vraća dvocifrenu razliku na stranu domaćeg tima. Jagodić-Kuridža nastavlja dobar napadački ritam Zvezde u drugom poluvremenu...

2/4 - 39:28

19. minut - Ponovo "prazan hod" Zvezde u napadu, što koriste Baskijci i preko Erika i Dragića "dižu" prednost - 37:28.

16. minut - Sjajna partija Pantera, daleko najpreciznijeg kod Zvezde sa deset poena, istina najviše i šutira Amerikanac (2/4 za tri, 2/5 za dva). Pogodio je još jednu trojku Zvezdin bek, za 32:27.

15. minut - Loša sekvenca Beograđana, koriste to momentalno igrači Baskonije da povise vođstvo na devet razlike. Gavrilović seče nalet rivala tajm-autom, posle kog crveno-beli prave seriju 5:0 preko Lukasa, čiji su to prvi poeni, i trojkom Pantera u narednoj akciji za 28:24.

12. minut - U igri je prvi put u dresu Zvezde novajlija Kejlin Lukas, upiso aje odmah asistenciju za Odža, potom je i Panter poentirao posle prodora i polaganja - 24:19.

1/4 - 21:15

8. minut - Šengelija i Šilds "guraju" domaći tim, koji vodi 15:11. Lorenzo Braun jse upisao, međutim razigrali su se domaći. Pogodio je Jusufa Fol, pa Džening trojku. Ide Baskonija na 21:13, a Panter smanjuje pred odlazak na prvi odmor.

4. minut - Zvezda napadački dobro deluje, Beron je upisao peti poen, ali probudili su se i igrači Baskonije. Semaj je postigao prve poene, zatim je Šengelija ubacio trojku - 6:7.

2. minut - Dva neiskorišćena napada Baskonije, jedan Zvezde u startu, ali i trojka Berona kojom je "otvorena" utakmica. Met Džening je promašio otvorenu trojku, Lazić je potom sjajno defanzivno odreagovao, a Štimac na drugoj strani terena poentirao neometan od čuvara.